Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 113
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmnażanie Glonojadów  (Przeczytany 623653 razy)
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #285 : Luty 04, 2006, 18:24:04 »

Biologiem i genetykiem nie jestem:) zobaczymy co wyjdzie:) zadbam zadbam:) Bedę informować na bierząco:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #286 : Luty 08, 2006, 15:01:55 »

Jaaaaa Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy


Zbrojniki niebieskie dzisiaj PO RAZ PIERWSZY W ŻYCIU MI SIĘ ROZMNOŻYŁY !!!!!!!!!!!!!!!!  :lol: Ikra składana w kokosie, samiec zaciekle pilnuje tej ikry Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #287 : Luty 08, 2006, 17:31:39 »

gratki Raffy Cheesy a mi dzis złociste rozdzieliły sie z kupki i przykleiły do sklepienia kokosa:) samiec pilnuje by nie uciekły z groty....
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #288 : Luty 08, 2006, 19:45:22 »

ja cię krecę Smiley Ale mam fajnego samca, mogę kokos odwrócić i zobaczyć ikrę, pokazać rodzinie, a on po włożeniu już natychmiast do kokosu wraca Smiley Smiley Jacek rządzi  Cool
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Agnieszka
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #289 : Luty 13, 2006, 20:49:58 »

Cytat: Kapsel
Mi dzis w nocy złociste glonojady złozyły ikre jest ich to pierwsze tarło a parke mam od malenkosci ich Smiley


Ja również zakupiłam dziś zbrojnika złocistego - maleńkie to strasznie (a cena kosmiczna!) - mam w związku z tym pytanie: ile czasu trwa dojrzewanie zbrojnika, ile czasu je chodowałeś zanim złożyły ikrę? kiedy zaczyna być widać pierwsze różnice w płci? - dokupie wtedy następne żeby już sobie rosły :wink:
Najgorsze jest to, że przy moim szczęściu na trzy kupione sztuki pewnie wszystkie bedą tej samej płci :? ...

pozdrawiam i gratuluję Tongue
Zapisane

100 l:6x brzanka sumatrzańska, 4x brzanka birmańska, 8x brzanka mszysta, 6x brzanka różowa, 2x kirysek panda, 2x mułojad, neonki, zbrojnik+1 pani zbrojniczka
54 l: kotnik z mnóstwem małych zbrojniczków Cheesy
w planach i marzeniach: krewetkarium
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #290 : Luty 14, 2006, 11:09:52 »

ja kupiłem 2 małe glonojady takie jak ty z 7-8 msc. temu ale jak je kupowałem to około 3h obserwowałem je i wybrałem na "oko" samca i samice a nie było widać co z tego bedzie... udało sie... była to para. Dorastały przez ten okres a kiedy zayważyłem ze samiec bez powodu zaczoł sobie wachlowac gdzie kolwiek był to dało mi do myslenia ze chyba są juz dojrzałem, przeniosłem spróbowałem i za 2 razem sie udało.... Wczoraj gromadka maluchów opusciła grote, wszystkie sa koloru jasnego. Pamiętaj że złociste są czułe na hemie ja przez ten okres nawet 1 kropelki niczego nie wlałem bo wczesniej juz miałem przykre skutki..Sad
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Luck
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #291 : Luty 14, 2006, 12:25:47 »

Ja mam taki problem że przez długi okres czasu miałem samca zbrojnika niebieskiego. Po pewnym czasie dokupiłem drugiego glonojada (miał być też zbrojnik) malutkiego, który gdy dorósł okazał się samicą. Jednak samiec strasznie przegania do dziś samicę jak tylko ją zobaczy, wprost jej nie nawidzi. Lecz po dokładniejszych oględzinach samicy mam wątpliwości czy ona jest też zbrojnikiem niebieskim. Różnice jakie zauważyłem to przede wszystkim ubarwienie, które jest bardzo podobne do tego jakie ma samiec ale występują pewne różnice (samiec ma jasne plamy większe a samica ma małe plamki w kształcie kółeczek). Poza tym płetwy mają niemal identyczne. Więc niestety chyba nie uda mi się rozmnożyć tych fajnych rybek Sad
Zapisane
Agnieszka
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #292 : Luty 14, 2006, 13:23:37 »

Cytat: Kapsel
Pamiętaj że złociste są czułe na hemie ja przez ten okres nawet 1 kropelki niczego nie wlałem bo wczesniej juz miałem przykre skutki..Sad


A przy podmianie wody - trzeba przecież wlać aqua safe (ja używam tetry) - to im też może zaszkodzić? Nie strasz, bo one kosztowały majątek! Za jednego zapłaciłam 8,0 zł (Gdynia) a jak sama sprzedawałam swoje zbrojniki niebieskie to za ładne 3 centymetry to dostałam...1,60 :?
Zapisane

100 l:6x brzanka sumatrzańska, 4x brzanka birmańska, 8x brzanka mszysta, 6x brzanka różowa, 2x kirysek panda, 2x mułojad, neonki, zbrojnik+1 pani zbrojniczka
54 l: kotnik z mnóstwem małych zbrojniczków Cheesy
w planach i marzeniach: krewetkarium
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #293 : Luty 14, 2006, 13:58:11 »

Cytuj
Pamiętaj że złociste są czułe na hemie ja przez ten okres nawet 1 kropelki niczego nie wlałem bo wczesniej juz miałem przykre skutki..


Młode czy dorosłe? Ja mam 2 białe zbrojniki, Kuba i Rex, oba przeszły już ospę, dostały dosyć sporą dawkę chemii i przeżyły normalnie, tak jak inne zbrojniki.


DZISIAJ WYKLUŁY MI SIĘ PIERWSZE GLONOJADY  :good!: :good!: :good!: :good!:
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #294 : Luty 14, 2006, 14:04:40 »

pierwszy raz spotykam sie z takim stwierdzeniem :!: sa slabsze to fakt ale nie na jakas lagodna chemie(cristal, ichtiosan itp.) wiem ze na pewno przy uzyciu MFC wiekszosc pada :!:
Zapisane

8317910

Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #295 : Luty 14, 2006, 15:32:40 »

od 1,5 roku zajmuje sie złocistymi i przez ten okres wiele metod było i ospy itp idt nie wytrzymywały tego od wlania preparatu zyłe jeszcze max do 24h Albinosy są bardzo słabymi rybami i z nimi jak z jakami mamy z lodówki trzeba sie opiekować... Te wszelkie próby mnie nauczyły nie uzywania tam gdzie sa złote nie ma zadnej chemii. Nie twierdze, że u was musi być  tak samo moze trafiałem na słabsze mioty. Teraz nawet dorosłym nic nie wlewam bo sie porostu o nie boje... ale próbujcie zobaczycie sami to jest tylko moje stwierdzenie:) ichtiosan mi je zabijał za kazdym razem. Crystal uzyłem raz  ale to u dorosłych i nic nie było ale MFC i ICHTIOSAN nie uzyje juz nigdy :!:
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #296 : Luty 14, 2006, 15:43:12 »

MFC to jasne ze nie bo to bardzo silne lekarstwo :!: czasem i zwykle glonki od niego padaja(u mnie na szczescie ani razu sie to nie zdarzylo) a to ze albinosy sa slabe towiadomo i to nie tylko u glonkow tylko we wszystkich gatunkach zwierzat :wink:
Zapisane

8317910

Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #297 : Luty 15, 2006, 21:43:29 »

także sumujac nasze wypowiedzi ostrożnie z chemią;d
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
cegielka111
Nowy
*
Wiadomości: 2


WWW
« Odpowiedz #298 : Luty 19, 2006, 02:35:17 »

Witam.
Mam problem, bo nie umiem odróżnić glonojadów, wy wymieniacie tutaj jakieś zbrojniki nieieskie, albinosy i takie tam.
Czy ktoś może mi dać linka, lub fotki, cokolwiek co by mogło mi wytłumaczyć ich wygląd?
W dużym akwa mam 8 glonojadków.
4 z nich są już duże  i gotowe do rozmnażania Smiley
Chciałem to zrobić, ale nie moge, bo nie wiem niestety czy to są te same odmiany.
Różnią się od siebie

Pozdraiwam i prosze o odpowiedź ;]
Zapisane

GLOWNY"BANIAK":130l.AquaSzutSENIOR400l/h, AQUAELtyp=FAN3,700l/h.Gupiki,Molki,Mieczyki, Kiryski ponad10(3gatunki),Glonojady8(wszystkich rybek≈50).KOTNIK60l.AquaSzutTURBO3W,300l/h. Molinezje,mieczyki,gupiki małe(nie do zliczenia hehe),2glonki male
cegielka111
Nowy
*
Wiadomości: 2


WWW
« Odpowiedz #299 : Luty 19, 2006, 02:46:32 »

Hehe
W tym roku koncze 18 lat a akwarium mam od lat 12 i niestety jestem mało doświadczonym chodowcą. Ciągle te gupiki mieczyki molki... ehh. Nie miałem żadnego kolegi ani znajomego ani nikogo co mógłby mi doradzić i mówić o rybkach i jestem powiem szczerze no w tej kwestii mało obeznany, nie znam nazw bardzo dużo ryb i stąd to zainteresowanie tym forum. Może ktoś mi pomoże ;]
Chciałem rozmnożyć glonojady ;] Czy ktoś ma napisane po kolei co trzeba robić ? Jakaś strona, cokolwiek na namiar Wink
Prosze się nie obrazic, że tak mówie, ale na forum pokolei wszystko nie jest napisane, a mi się wszystko pomieszało, a przeczytałem wszystkie 20 stron o rozmnażaniu glonków.
Zapisane

GLOWNY"BANIAK":130l.AquaSzutSENIOR400l/h, AQUAELtyp=FAN3,700l/h.Gupiki,Molki,Mieczyki, Kiryski ponad10(3gatunki),Glonojady8(wszystkich rybek≈50).KOTNIK60l.AquaSzutTURBO3W,300l/h. Molinezje,mieczyki,gupiki małe(nie do zliczenia hehe),2glonki male
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 113
  Drukuj  
 
Skocz do: