Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 113
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmnażanie Glonojadów  (Przeczytany 618702 razy)
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« : Grudzień 03, 2003, 22:46:21 »

Słuchajcie mam problem, próbuje od jakiegoś czasu rozmnozyć glonojady mam 2 parki ale w ogólnym aqua zostawiłem 2 samice i jednago samca( około 15 cm) a samice  6 i 8 cm. Mam kokos  korzeń  gdzie mogąsie schować. Ostatni zauważyłem bo od niedzieli jak samiec dopadł samice (8cm) za filtrem i potraktował ją i wzajemnie swoimi bocznymi schowanymi kolcami:) potem przez cały dzień , noc i zaś dzień siedział  za tągąbką od filtra imachał płetwami wszystkimi nie wiem co to oznacza... Potem już za gąbkę nie wchodził i przeniusł sie znowu do kokosa. Zauważyłęm że kilkanaście razy an dzień wchodzi do niego do kokosa i wtedy samcowi tak fajnie ryjek sie porusza nie wiem co sie tam dzieje a on cały czas macha tymi płetwami nie wiem czy on coś planuje jakieśtarło czy coś pomóżcie jeśli wiecie jak bardzo mi zależy na rozmnnożeniu glonojadów bo to są moje ulubione rybki i nie wiem jak już próbować. aaaa i jak gdzieśwyczytałem że trzeba podmienić  troche wody noi tak zrobiłem ale nie wiem co dalej kominować pomocy...

Pozdrawiam Kapsel
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Sławek
Nowy
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #1 : Grudzień 04, 2003, 09:30:04 »

Prawdopodobnie w kokosie jest ikra.Samiec wachluje ją płetwami powodując ruch wody dostarczając ikrze więcej tlenu.Tak było u mnie,gdy ikra była złożona w porcelanowym korzeniu.Miałem ok.50  szt.narybku.Samiec musi mieć spokój.Jest duża szansa,że będziesz miał młode.
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #2 : Grudzień 04, 2003, 15:06:12 »

No dziś a raczej wczoraj po napisaniu tego postu zauważyłem że  odgania od kokosa obydwie samice, ale podświetlając kokośżeby coś zauwazyć to nic nie widze. A jak w pobliżu jest jakaś samica to wypada z tego kokosa i ką goni i jak coś to bardzo szybko wpada do kokosa bardzo szybko i tam lata szybko i nieweim czy jest tam ikra czy nie. Wachluje cały czas swoimi płtetwami i jak jest w kokosie i jak go nie ma tam ale większość czasu od dwóch dni jest pyskiem wystający z kokosa a reszta w środku...
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Sławek
Nowy
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #3 : Grudzień 04, 2003, 15:50:10 »

Bądz cierpliwy.Zaloty i składanie ikry to trochę trwa.
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #4 : Grudzień 04, 2003, 15:56:11 »

no czekam i to z niecierpliwością a gdzieś tak ile może to wszystko trwać te zaloty i wogóle żeby czegośnie przegapił...Smiley Dzięki za odpowiedż
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Sławek
Nowy
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #5 : Grudzień 04, 2003, 16:12:12 »

Ja wprawdzie mnożyłem je mając samca i jedną samicę.Wtedy samiec się nie rozprasza,ale już teraz nic nie rób.Niech tak będzie.Skończone tarło jest wtedy gdy samiec zajmie kokos i będzie w nim siedział i nie wpuści samicy.Po 3-4 dniach narybek powinien wyjść z kokosa.Ja odławiałem wtedy samca i samicę.Narybek sam się wchowywał.W pierwszych karmiłem go FLUIDEM firmy JBL.
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #6 : Grudzień 04, 2003, 19:46:51 »

No czekam na top tarło i już od wczoraj wieczór samiec nie wpuszcza żadnej samicy do kokosa sie okaże co z tego będzie siedzi tak raz z modąw kokosie a raz na zewnątrz i co sie jakaś samica zbliży do kokosa to goni odrazu i nie przestaje wachlować...
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Sławek
Nowy
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #7 : Grudzień 05, 2003, 11:03:41 »

No więc wszystko narazie przebiega ok.Tak jak pisałem.Powodzenia !
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #8 : Grudzień 05, 2003, 16:16:17 »

Hmmmm ja juz sam nie rozumiem tych glonojadów. Najpierw nie wpuszcz samic a wczoraj wieczoram on z kokosa wychodził a jedna wchodziła na zmiane z nim.Dziś patrze a on całkowicie kokosa sobie w drugą strone obócił i cały czas wachluje ale ikry tam nie ma Sad...
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
jog2
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #9 : Grudzień 05, 2003, 20:05:29 »

możesz mić za małe samiczki ja rozmnażam mające10cm
gdy samiec wachluje może to oznaczać że oczyszcza miejsce przed tarłem .jak bedziesz miał małe to karm je najlepiej tabletkami tropikala i lej im kobaltosan
jeśli jeszcze nie rozmnożyłeś to wymień ok.45%wody to powinno wzbudzić tarło i miej długo zgaszone światło.tyle na ten temat
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #10 : Grudzień 05, 2003, 21:02:48 »

No wachluje cały czas i siedzi w kokosiew i go oczyszcza ale co wsadze kokos tak by z pod spodu nie było widać dziury to on go wywala. Światło mam właczane  o 7 rano a gasze o 24 moze wczesniej gasić co?? wymieniałem juz część wody....
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #11 : Grudzień 05, 2003, 22:22:42 »

Od pół dnia samiec przewraca kokos do góry nogami wywala go ze żwiru i ma bokiem postawionego cały czas mu go poprawim nie wiem czy dobrze czy nie czy on sobie tak wybrał czy co??
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #12 : Grudzień 06, 2003, 10:40:22 »

Mam kolejne pytanie jak samiec wachluje cały czas to czy ma być właczone światło w aqua czy nie??
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #13 : Grudzień 06, 2003, 10:48:34 »

Jeszcze jedno czy mozna zauważyć po samicy że bedzie ikre składać czy to widaćjakoś po jej brzuchu?? czy są jakieś oznaki tego??
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
wadim
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #14 : Grudzień 09, 2003, 16:12:09 »

Cze uwielbiam te rybki sa super ale ich nie rozmnazalem.Moim zdaniem masz za dlugo wlaczone swiatlo 17h!!!!!!!! ma byc 12 albo 11 gas je o 19.pozdro
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 113
  Drukuj  
 
Skocz do: