Rozmnażanie Glonojadów

<< < (2/338) > >>

Sławek:
Ja wprawdzie mnożyłem je mając samca i jedną samicę.Wtedy samiec się nie rozprasza,ale już teraz nic nie rób.Niech tak będzie.Skończone tarło jest wtedy gdy samiec zajmie kokos i będzie w nim siedział i nie wpuści samicy.Po 3-4 dniach narybek powinien wyjść z kokosa.Ja odławiałem wtedy samca i samicę.Narybek sam się wchowywał.W pierwszych karmiłem go FLUIDEM firmy JBL.

Kapsel:
No czekam na top tarło i już od wczoraj wieczór samiec nie wpuszcza żadnej samicy do kokosa sie okaże co z tego będzie siedzi tak raz z modąw kokosie a raz na zewnątrz i co sie jakaś samica zbliży do kokosa to goni odrazu i nie przestaje wachlować...

Sławek:
No więc wszystko narazie przebiega ok.Tak jak pisałem.Powodzenia !

Kapsel:
Hmmmm ja juz sam nie rozumiem tych glonojadów. Najpierw nie wpuszcz samic a wczoraj wieczoram on z kokosa wychodził a jedna wchodziła na zmiane z nim.Dziś patrze a on całkowicie kokosa sobie w drugą strone obócił i cały czas wachluje ale ikry tam nie ma :(...

jog2:
możesz mić za małe samiczki ja rozmnażam mające10cm
gdy samiec wachluje może to oznaczać że oczyszcza miejsce przed tarłem .jak bedziesz miał małe to karm je najlepiej tabletkami tropikala i lej im kobaltosan
jeśli jeszcze nie rozmnożyłeś to wymień ok.45%wody to powinno wzbudzić tarło i miej długo zgaszone światło.tyle na ten temat

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona