Rozmnażanie Glonojadów

(1/338) > >>

Kapsel:
Słuchajcie mam problem, próbuje od jakiegoś czasu rozmnozyć glonojady mam 2 parki ale w ogólnym aqua zostawiłem 2 samice i jednago samca( około 15 cm) a samice  6 i 8 cm. Mam kokos  korzeń  gdzie mogąsie schować. Ostatni zauważyłem bo od niedzieli jak samiec dopadł samice (8cm) za filtrem i potraktował ją i wzajemnie swoimi bocznymi schowanymi kolcami:) potem przez cały dzień , noc i zaś dzień siedział  za tągąbką od filtra imachał płetwami wszystkimi nie wiem co to oznacza... Potem już za gąbkę nie wchodził i przeniusł sie znowu do kokosa. Zauważyłęm że kilkanaście razy an dzień wchodzi do niego do kokosa i wtedy samcowi tak fajnie ryjek sie porusza nie wiem co sie tam dzieje a on cały czas macha tymi płetwami nie wiem czy on coś planuje jakieśtarło czy coś pomóżcie jeśli wiecie jak bardzo mi zależy na rozmnnożeniu glonojadów bo to są moje ulubione rybki i nie wiem jak już próbować. aaaa i jak gdzieśwyczytałem że trzeba podmienić  troche wody noi tak zrobiłem ale nie wiem co dalej kominować pomocy...

Pozdrawiam Kapsel

Sławek:
Prawdopodobnie w kokosie jest ikra.Samiec wachluje ją płetwami powodując ruch wody dostarczając ikrze więcej tlenu.Tak było u mnie,gdy ikra była złożona w porcelanowym korzeniu.Miałem ok.50  szt.narybku.Samiec musi mieć spokój.Jest duża szansa,że będziesz miał młode.

Kapsel:
No dziś a raczej wczoraj po napisaniu tego postu zauważyłem że  odgania od kokosa obydwie samice, ale podświetlając kokośżeby coś zauwazyć to nic nie widze. A jak w pobliżu jest jakaś samica to wypada z tego kokosa i ką goni i jak coś to bardzo szybko wpada do kokosa bardzo szybko i tam lata szybko i nieweim czy jest tam ikra czy nie. Wachluje cały czas swoimi płtetwami i jak jest w kokosie i jak go nie ma tam ale większość czasu od dwóch dni jest pyskiem wystający z kokosa a reszta w środku...

Sławek:
Bądz cierpliwy.Zaloty i składanie ikry to trochę trwa.

Kapsel:
no czekam i to z niecierpliwością a gdzieś tak ile może to wszystko trwać te zaloty i wogóle żeby czegośnie przegapił...:) Dzięki za odpowiedż

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona