Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « "Nowy" pomysł na tło oraz ozdoby i maskowanie.
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: "Nowy" pomysł na tło oraz ozdoby i maskowanie.  (Przeczytany 19184 razy)
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #15 : Marzec 17, 2009, 12:08:33 »

Bardzo fajnie to wygląda Good ! ale możesz mi jeszcze napisać co oznacza "doniczka"Huh W sumie od niedawna jestem na forum:) Sposób na nierowności z plomieniem to trochę ryzykowne no ale jak widac efekt jest. Jak byś mogł wrzucić zdjecie całości to było by super. Na zbliżeniu widac że jednak metoda nie jest skomplikowana choć w opisie może trochę popłynąłem:) Może metoda się przyjmie i zasłużę sobie na przyklejenie tematu.

I napisz jeszcze o co chodzi z tym sufitem to może coś się uda wymyślić:PP
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 12:10:06 wysłane przez Cardangel » Zapisane

k0k0z
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #16 : Marzec 17, 2009, 12:40:29 »

Próbuję stworzyć Wiwarium dla paru roślinek, więc użyłem głowy i paru materiałów z wcześniejszego akwa i wyszła mi dość ciekawa doniczka z chwastami Tongue na razie nie ma co fotografować bo tylko jedna żabienica tam siedzi i troszku java moss na korzeniu, czekam właśnie na roślinki od Kasandry, jak obsadzę powinno być bardziej ciekawie Smiley

Co do sufitu to zastanawiam się nad przycięciem płyty na grubość 1,5cm opalenia oklejenia i zrobienia podwieszanego sufitu z otworem na oświetlenie (światło ma padać z poza zbiornika ze względu na dużą wilgotność), boków niestety nie zrobię w ten sposób bo zbiornik jest i tak mały Wink
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=21482.0 <- 30L + Tuba 10L, proszę komentować ^_^
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #17 : Marzec 17, 2009, 13:35:45 »

Dzięki za wyjaśnienie.
Ale to ma być wiwarium ala paludarium czy akwarium roślinne. Z tego co piszesz to chyba to drugie ale jak nie to tu będzie trochę łatwiej.
Co do sufitu to możesz użyć ... a własnie jakie chcesz mieć tam światełko. Znaczy się żarówka czy świetlówka a może kompakt?? Mam pewien pomysł ale muszisz odpowiedzieć.

A na boki jak chcesz ten sam sposob to sprobuj zrobić tak samo jak tył tylko zamiast styro musisz zrobić maly myk. Nie wiem czy wyjdzie ale zalożenie jest dobre. Spróbój pozyskać od kobiet papier do pieczenia ciast. Wygląda jakby kartka pokryta świeczką. Jesli nie będziesz mial tego papieru to spróbuj go zrobić z kartki paieru i świeczki. Teraz nakładasz na niego silikon, kamyczki i czekasz aż ladnie wszystko wyschnie. Teoretycznie silikon powinien odejść od kartki ale jeszcze tego nie testowałem więc ręki do ciachania nie daje. Uzyskach jakby gume z kamyczkami. Silikon jest dość elastyczny więc powinien trzymac kamyczki. W miejscach zgrubień, fałd możesz nałożyć więcej silikonu albo drugą warstwę silikon i kamyczki. Jak już będziesz miał taką "taflę" oddzieloną od papieru to spokojnie możesz ją zamocować do akwa na stale na silikon albo termogluta albo ruchomą dociskając dól podłożem a gorę na jakieś wieszaczki albo przyssawki lub tasmę dwustronną.
Daj znac jak poszło. Ja też właśnie myślę nad czymś takim do swojego akwa.
Zapisane

k0k0z
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #18 : Marzec 17, 2009, 13:40:56 »

Mam chwilowo żaróweczkę 15w, jak znajdę chwile czasu ( i się ociepli w garażu ;p)  planuje zrobić oświetlenie obudowane i kompakt w środku. Ciekawy pomysł z tym papierem, mam trochę w domu mogę nawet spróbować.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 13:45:22 wysłane przez k0k0z » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=21482.0 <- 30L + Tuba 10L, proszę komentować ^_^
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #19 : Marzec 17, 2009, 18:33:29 »

co do pokrywy to może http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22500.0 Huh Prosto i tanio co na starcie pozwala zainwestować w bardziej istotne elementy:)
Jak będa tam same roslinki w tym wiwarium to możesz sie nawet o skosy jakieś pokusić i zastosowac silikon do oprawki jako uszczelkę.
Zapisane

k0k0z
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #20 : Marzec 18, 2009, 09:47:49 »

Właśnie próbuje metodę z papierem, jutro myślę będzie można oglądać efekty.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=21482.0 <- 30L + Tuba 10L, proszę komentować ^_^
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #21 : Marzec 20, 2009, 09:53:54 »

No i jak tam prace z tłem na papierze?? Jestem niezmiernie ciekaw efektu a minęły już dwa dni:)
Zapisane

k0k0z
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #22 : Marzec 21, 2009, 00:04:51 »

Wstawię zdjęcie jak tylko dorwę aparat. Wyszło... średnio, za cienko posmarowałem silikonem i wyszło trochę w kratkę. No i nie mogę oderwać od kartki, kolejne próby podejmę jak zakupię silikon Wink
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=21482.0 <- 30L + Tuba 10L, proszę komentować ^_^
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #23 : Marzec 21, 2009, 16:54:48 »

A na czym robileś?? Papier do pieczenia czy woskowany ręcznie?? Bo jak woskowany recznie to możesz całość włożyć do ciepłej wody. Tylko takiej mocno ciepłej. wtedy powinno pojść zacznie łatwiej. Co do grubości to zalezy też jakich kamyczków używasz. Jak ten bazalcik co wcześniej to warstwa silikonu musi mieć (tak na oko) min ze 2 mm. Wtedy powinno byc oki. Aż z ciekawości sam potestuję od poniedziałku.

Żeby nie marnować silikonu to może wpierw spróbuj na mniejszym kawałku żeby nabrac doświadczenia odnośnie grubości warstwy silikonu. Jak to nie zda egzaminu to możesz też papier nasączyć parafinką. Kilka świeczek do garnka na kuchence elektrycznej (gazowa odpada i nie rób tego w domu bo z tym to nie przelewki i możesz kuchnię spalić) roztapiasz je i wkładasz kartkę. Wyjmujesz i kładziesz na równej powierzchni. Nie odrywaj. jak wystygnie to wtedy silikon itd. Problemów z oderwaniem raczej nie będzie:)
Zapisane

tomes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 326



« Odpowiedz #24 : Marzec 21, 2009, 20:09:09 »

Wygląda fajnie, jak coś naprawde oryginalnego.

andrzej72 pisał o nasiąkaniu styropianu wodą i miał rację.
Wiem to z autopsji. Mamy w piwnicy starą  zamrażarkę i coś z nią jest nie tak bo u góry stale skrapla się woda, a że ma akurat dołek (może ze starości) ciągle stoi tam kałuża wody 2 cm. powiedzmy głąboka. Ze w piwnicy bajzel jakim przypadkiem ojciec położył na zamrażarke 5 cm styropian, pewnie chciał żeby coś nie stało w wodzie. W późniejszym "dochodzeniu" doszliśmy do wniosku że płyta ta leżała w tej kałuży około roku. Po zdjęciu była ciężka jak cegła a ma wymiar około 50x50cm. Z ciekawości nie wyrzuciliśmy jej, minęły ze 2 lata a woda z niej nie zeszła, dalej jest ciężka.
Jakie procesy zachodzą w środku, jakie bakterie tam mogą grasować i  jaki może być ich wpływ na zdrowie w baniaku nie wiem.
Sam świeży styropian z jakim mam często do czynienia autentycznie śmierdzi chemią i chyba bym nie wsadził do swojego aqwa.
Twardości styropianu są różne FS 15, FS 20, jest naprawde spora różnica jak się tnie ręczną piłą do drewna, i napewno nasiąkliwość twardego i miękkiego będzie różna. Ten najtradycyjniejszy do ociepleń to FS15-choć ostatnio coś pozmieniali z oznaczeniami.

Naprawde tym postem nie chce podcinać skrzydeł majsterkowiczom i projektantom, może jednak pomyśleć żeby czymś zabezpieczyć konstrukcję od środka również.
 
Zapisane

Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #25 : Marzec 21, 2009, 22:40:16 »

Wcale nie neguje tego faktu że styro nasiąka. Jednak juzkilka osób wlozylo go do akwa i nic się nie dzieje. U mnie w sumie też nie widać jakich istotnych zmian. Nawet jesli rozwinie się w nim jakas fauna to raczej nie będzie miało to wiekszego wpływu na akwa z tego tytułu że styro jest biologicznie obojętny co potwierdzają niektórzy chemicy na forum.
Poza tym fauna jaka się rozwinie w styro to będzie pochodzić jak już to z wody z akwa w najlepszym wypadku stanowić będzie on dodatkowe miejsce do zasiedlenia dla bakterii.
W moim wypadku styro cięty był w sumie na gorąco więc większość por została zasklepiona. Dodatkowo z zewnątrz, z góry i z dołu oblepiony jest silikonem. Nawet jeśli jest to rozwiązanie na rok czy dwa to i tak jest to średni czas życia zbiornika od restartu do restartu:)
W sprawie chemii to prosiłbym chemika o wypowiedź.
Zapisane

Przemok
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #26 : Marzec 22, 2009, 19:44:47 »

Sam "styropian" to spieniony polistyren - nie reaguje z wodą i nie uwalnia nic do niej, jeśli tylko nie jest "prosto z fabryki":
http://www.arbet.pl/content/downloads/Informacja_bhp_o_styropianie.pdf

Jeśli woda dostanie się w "pory" styropianu (a to tylko kwestia czasu, w zależności od jego twardości) to po jakimś czasie rozwiną się w niej bakterie beztlenowe, podobne do tych które się rozwijają w dnie przy zbyt grubej warstwie za drobnego podłoża. Skutek zależy od wielkości całego "złoża" bakterii .... 
Lepiej "zamknąć" pory (lub pokryć całość jakąś masą) i po kłopocie.
Zapisane

Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #27 : Kwiecień 01, 2009, 17:59:19 »

KOKOZ jak tam twoje starania ze ścianką do paludarium??
Zapisane

DARIUSZ
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #28 : Maj 14, 2009, 10:52:53 »

bardzo ladny efekt ale mocno pomniejszasz i tak maly zbiornik
Zapisane
kamilx11
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #29 : Czerwiec 20, 2010, 10:48:12 »

Witam chciał bym się dowiedzieć czym mógł bym połączyć kamyczki do akwa bo chciał bym zrobić ozdobę ale nie wiem czy mogę te kamyki połączyć. Proszę o szybkom odp. Good !
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: