Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wściekła bocja  (Przeczytany 4035 razy)
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« : Wrzesień 27, 2004, 17:40:39 »

Moja bocja dobiera się do ampularii czy coś takiego znacie? Ciągle stuka w denko i przewraca te biedaczyska chce się do nich dobrać - co mam zrobić? :?:
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 27, 2004, 17:55:03 »

No coz, bocje uwielbiaja slimaki i nie ma w tym nic dziwnego. Niejeden akwarysta wpuszcza je do swojego akwarium aby pozbyc sie plagi slimakow, a ze u Ciebie nie ma innych no to wziela sie za nia.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 27, 2004, 17:55:41 »

hehe czy ktoś to zna ? to normalne! Bpocje żywią się slimakami nie wiedziałaś o tym ? jak chcesz uratować ampółkę to ją odłów (ślimaka rzecz jasna) bocja ją w końcu zabije i zje .... Ech trzeba trochę czytac o rybach jakie się ma Smiley Bocje wykorzystuje sie do zwalczania plag ślimaków sam je niedługo wpuszcze. nsjlepsze na wszeskie ślimaki są bocje wspaniałe Smiley Pozdrawiam
Zapisane

112,25
wirek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 27, 2004, 18:28:14 »

Ta bocja to będzie wściekła jak jej tą ampularię zabierzesz.
Zapisane

Tańczący z rybkami
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 28, 2004, 07:27:01 »

Czytałam, że bocje pręgowane jedzą duże ślimaki, a wspaniałe ich nie jedzą, tylko świderki. Ona zaś dobiera się też do żabki i trzepie nią na wszystkie strony.
Tramal co to znaczy wpuszcze bocje, a później co z nimi zrobisz? :?:
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 28, 2004, 11:17:26 »

Wiesz ja mam dwa akwaria jedno 112 a drugie narazie puste 150l (tydzien do zalania) w 112 mam pełno zatoczków (one też  nie tylko świderki są przysmakiem bocji tak samo jak ampułki) żeby się ich pozbyć wpuszczę bocje wspanieałe do 112l (3-4 sztuki) po jakims miesiącu dwuch przeniose bocje do akwa 150l gdzie sobie będą dalej żyły Smiley
Zapisane

112,25
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: