Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: budowa filtra  (Przeczytany 2536 razy)
adijaw
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82


« : Styczeń 27, 2009, 20:59:12 »

czesc
mam zamiar zbudować filtr z beczki  czy taki przepływ wody bedzie ok  czy może  na odwrut i jak ułożyć warstwy


doradzcie  ci którzy zrobili takie rozwiązania
dzieki
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 08:14:51 wysłane przez adijaw » Zapisane
schumi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #1 : Styczeń 29, 2009, 18:13:52 »

Tez kiedys myslalem zeby zrobic sobie taki filtr,ale w koncu kupilem z Tetra 1200. Ale gdybym mial taki robic i uzyc tych materialow co Ty to ulozyl bym je nieco inaczej... Na samym dole polozylbym ceramike potem biobale,keramzyt,gabke gruba i na koncu drobna.Ewentualnie ceramika,biobale,gabka gruba,keramzyt i gabka drobna.I napewno bedzie dobrze;) A tak z ciekawosci zapytam z czego masz pompke ktora bedzie tloczyc wode???
Zapisane
perfectmen87
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54


« Odpowiedz #2 : Luty 02, 2009, 01:27:19 »

Ja bym proponował odwrotnie od góry dać kilka deszczowni (porobić dziurki od spodu w wężu) żeby ta woda sobie swobodnie kapała przez biobale, ceramike a później gąbkę tylko trzeba by było wcześniej dać jakiś filtr wstępny fizyczny żeby z grubsza oczyszczał wodę. Osobiście mam komin i sump i wydaje mi się że to lepsze rozwiązanie bo w tej beczce nie będzie widać co się dzieje
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: