Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bąbelki z pod dna  (Przeczytany 6560 razy)
Lexsus
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39


« : Styczeń 17, 2009, 18:25:07 »

Witam

Chciałym własnoręczie wykonać taki efekt bąbelków któe lecialy by z dna akwa. Mam 112l akwa i wszystko firmy juwel razem z niepozornym filtrem.
Chodzi mi o rozgałęziacz do wylotu filtra zeby z jednej dziurki leciało tak jest leci a z drugiej była przejścówka do węzyka akwarystycznego do którego konca podłączona była by kostka.

Chciałbym sie dowiedzec czy takie cos by wypałiło? Mam filtr 400l/h który teraz dosc mocno faluje mi roslinkiw akwa, dodaje zdjęcie:
http://img176.imageshack.us/img176/5749/dsc03136cw3.jpg

Czy mozna gdzies kupic taki rozgałęziacz ? lub cos podobnego do neigo ?

Akwa jest jeszce w stanie dojżałosci nie mam rybek, a przed tym chcilabym zrobic to.

Prosze o pomoc i pozdrawiam
Zapisane

Akwa 110l Juwel Rekord 800 +osprzęt

początkujacy akwarzysta...
serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #1 : Styczeń 17, 2009, 18:44:33 »

Dyfuzor powietrza do pomp marki Juwel
http://www.juwel.pl/graf/dyfuzor.jpg
Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #2 : Styczeń 17, 2009, 18:53:39 »

A czy jak mam akwarium juwela rekord 60 (lącznie z filtrem ;/) to jak to podlącze do wylotu filtra
Dyfuzor powietrza do pomp marki Juwel
http://www.juwel.pl/graf/dyfuzor.jpg

to będę mial napowietrzania?
Zapisane
serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #3 : Styczeń 17, 2009, 19:11:14 »

ta nakładka zwrócona tą małą dyszą ku górze sprawi, że pompa oprócz wody będzie również pompowała zassane powietrze( poprzez wężyk będący ponad taflą wody). Jeżeli jednak założysz tam rozdzielacz (zwykły trójnik) to jeden wężyk zasysa powietrze przekazując je na wylot pompy oraz wylot drugiego podłączonego wężyka robiąc z niego napowietrzacz. Może trochę zamotałem lecz jest to banalnie proste.Smiley
Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #4 : Styczeń 17, 2009, 19:14:00 »

"czyli naukowo.. że jak?" cytat z filmu ;p czyli jakbym nalozyl tą "nakładkę" na wylot filtra do góry z tym weżykiem to będzie rownież zasysać powietrze. Mialem kiedys super mini 280 i tam jest chyba tak zrobione no nie? chcę to kupić bo mam bimbrownie i na noc chcę to wlączac ;p U mnie jest akwarystyczny mozna powiedzieć "firmy Juwel" ale teraz zmienia sie wlasciciel i jeszcze jest zamknęity ;/ nie wiesz gdzie można takie cudo przez internet nabyc?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2009, 19:22:06 wysłane przez MichcioRoslina » Zapisane
serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #5 : Styczeń 17, 2009, 19:30:33 »

"Mialem kiedys super mini 280 i tam jest chyba tak zrobione no nie?" - tak to działa tak samo. Niestety na Polskim necie tego nie znalazłem, lecz jesli jakiś sklep prowadzi sprzedaż Juwel-a to powinien na zamówienie sprowadzić Ci coś takiego bez problemu( czytaj: jak mu zależy na kliencie)Smiley
Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #6 : Styczeń 17, 2009, 19:35:26 »

Bo juwel to niemiecka firma.. no nie wiem zobaczymy jaki będzie nowy wlaściciel  papa
Zapisane
Lexsus
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #7 : Styczeń 17, 2009, 19:37:35 »

taki dyfuzor co pokazels jest do kupi9enia w sklepie gdzie kupowalem moje akwa juwel rekord 800 i sprzedawca poweidzial ze za 25zł

Odwołując sie do wypowiedzi na temat trójnika to gdzie go mozna nabyc i w jakiej cenie ?
Ten trójnik jak nazwa wskazuje to ma 3 wyloty tak czy 4(jeden do połączenia z wylotem filtra i 3 do czego kolwiek?)
jesli tak jak mówei ze ma te 4 to do jednego ten napowietrzacz i ten węzyk trzeba na powierzchnei wylozyc zeby zasysał poweitrze? <-- to do jednej dziurki zostałp jeszce 2 to jedna do tej kostki z węzykiem tak ? a drugi pusty ?
Zapisane

Akwa 110l Juwel Rekord 800 +osprzęt

początkujacy akwarzysta...
serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #8 : Styczeń 17, 2009, 19:50:23 »

taki dyfuzor co pokazels jest do kupi9enia w sklepie gdzie kupowalem moje akwa juwel rekord 800 i sprzedawca poweidzial ze za 25zł

Odwołując sie do wypowiedzi na temat trójnika to gdzie go mozna nabyc i w jakiej cenie ?
Ten trójnik jak nazwa wskazuje to ma 3 wyloty tak czy 4(jeden do połączenia z wylotem filtra i 3 do czego kolwiek?)
jesli tak jak mówei ze ma te 4 to do jednego ten napowietrzacz i ten węzyk trzeba na powierzchnei wylozyc zeby zasysał poweitrze? <-- to do jednej dziurki zostałp jeszce 2 to jedna do tej kostki z węzykiem tak ? a drugi pusty ?
doborze kombinujesz, ale po co czwórnik skoro pisałem o trójniku 1______________I____________3
                                                                                                                    2 
jeden do połączenia z wylotem z filtra drugi zasysa powietrze, trzeci je oddaje( niestety z domieszką wody).
Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #9 : Styczeń 18, 2009, 09:31:44 »

Bardzo fajne muszę to kupić  Grin
Zapisane
Damianos115
KULE PRECZ !
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 501


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 13, 2009, 10:40:54 »

ja wykorzystalem kawalek wężyka ( służy to za efekt nie wiem czy daje rade napowietrzac napowietrzam z filtra dodatkowo)

a więc tak :




wężyk montujemy pod zwirkiem tak z 1-2cm aby powietrze moglo sie wydobywac Smiley pozdrawiam
Zapisane

Akwarium 54l
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/damianos115-54l-aktualizacja-21-05-2009-!!!/

15xNeon Innesa
1xBojownik
1xKirysek Panda ( Planowo 5)
0xOtosek ( Planowo 5)
0xRed Cherry ( Planowo 10-15)
Pozdrawiam Damian
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: