Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pęknięta dolna szyba, HELP!  (Przeczytany 7287 razy)
ados22
Nowy
*
Wiadomości: 24



« : Wrzesień 09, 2004, 18:46:00 »

Właśnie dostałem od kumpla profilowane akwarium 59x30x30. Problem w tym, że ma pękniętą dolną szybę od tylnej ściany aż do przedniej, bez odprysków.
 Czy można taką szybę jakoś skleić, czy lepiej ją wymienić?
 Gdzie ewentualnie można zanieść 'baniak' do naprawy na terenie Warszawy? Najbliższy szklarz stwierdził, że nie zajmuje się akwariami.
 Może ktoś z Was zajmuje się domowym klejeniem i za DUUUŻE BRO lub parę zeta wymieniłby mi tę szybę?
 A może wystarczy klejenie?
Nie mieszkam na parterze, więc boję się, że zaleję sąsiadów!)
Zapisane

Już Malawi
120x40x50
dobieram obsadę
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 09, 2004, 20:18:13 »

Klejenie dolnej szyby jest ryzykowne, a wymiana raczej nie opłacalna - do dolnej szyby przyklejane są pozostałe co oznacza ze aby ją wymienić należało by sklejać akwarium od początku.Dodatkowym utrudniem jest profil, IMHO kupno nowego moze być niewiele droższe.
Zapisane


385 l - dyskowce
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 14, 2004, 11:38:10 »

właśnie wszstko komplikuje ten profil Sad bo gdyby to było zwykłe dno akwarium prostokątne to myślę że każdy szklarz by to zrobił i naprawa nie wyszła by drogo bo wystarczyło by na nowo przekleić całe akwa. Nie będzie Ci łatwo znaleźć kogoś kto Ci profoil załatwi. Stąd moje osobiste zdanie że zwykłe akwaria są lepsze. Każda próba klejenie dna nie gwarantuje że pod wpływem ciśnienie wody akwa nie pęknie dalej czy też nie będzie ciekło... Przykro mi.
Momo to życzę powodzenia.
Zapisane

112,25
andmo
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 21, 2004, 09:08:38 »

Nie wydaje mi się ,żeby rzeczywiście był taki wielki problem. Akwa jest nieduże. Pęknięcie bez odprysków - czyli klej ścian pionowych z podstawą jest nienaruszony. Ja kupiłbym silikon szklarski oraz u szklarza kawałek szyby 5 mm (a nawet 4mm) grubości i około 5 cm szerokości - dopasowany na maksa - tak, żeby był jak najmniejszy wolny łuk przy przedniej szybie. Dobrze odtłuścić obydwie klejone powierzchnie (np. denaturatem) posmarować wklejkę i docisnąć. Wolne miejsce pezy przedniej szybie oraz boki szybki wklejanej oblać silikonem. Dać sobie 24 godz czasu i potem zalać wodą . Jestem pewien , że będzie trzymało. Tylko przed zalaniem postaw akwa na czymś miękkim- np. płyta korkowa, cienki styropian. Wtedy nie będzie odkształceń dna.
Oczywiście wklejka byłaby robiona wewnatrz akwarium!!!!
Pzdr
Zapisane

Pzdr
Andrzej

360L +200L
ados22
Nowy
*
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 21, 2004, 17:50:12 »

No jasne, w końcu to akwa a nie kołyska. Dzięki. Jeszcze myślałem o pomyśle szklarza, żeby dokleić całe drugie dno, byłoby podwójne. Co wy na to?
Zapisane

Już Malawi
120x40x50
dobieram obsadę
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 24, 2004, 15:14:57 »

Właśnie, wklejka (łata) od środka akwarium, dobre rozwiązanie Smiley
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
ados22
Nowy
*
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #6 : Wrzesień 25, 2004, 11:49:09 »

Właśnie wróciłem od szklarza. Mam podwójne dno. A co z tego wyniknie, opowiem po zalaniu akwarium lub sąsiada Wink
Zapisane

Już Malawi
120x40x50
dobieram obsadę
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 26, 2004, 17:15:10 »

no prosze a jednak sie udało Smiley hehe śmieszne że nie pomyśłałem o łatach Smiley na dnie przecież nie szpecą. a i podwujne dno jak sie udło też obiecująco musi wyglądać powodzenia Smiley
Zapisane

112,25
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: