Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
Autor Wątek: CyFer 160l 26.07.09 - Restart  (Przeczytany 10924 razy)
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #60 : Kwiecień 09, 2009, 07:25:47 »

Ten jeden biały kamień zostanie, dopóki nie znajdę czegoś innego na jego miejsce Smiley Po co szyszki w takiej ilości? Po prostu bardzo mi się podobają Wink
Zapisane

Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 377


www.turysci-ropczyce.go.pl


« Odpowiedz #61 : Kwiecień 09, 2009, 07:32:44 »

16 dni a widać jak ładnie ruszyły roślinki Smiley Całość bardzo mi się podoba! Oby tak dalej  Good !
Zapisane

"Pokaż swoje sukcesy, nie szukaj porażek u innych"
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22727.0

...ciągle myślę nad LT na ziemii Smiley
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #62 : Kwiecień 16, 2009, 20:21:52 »

Witam!

Dzisiaj dla odmiany jedna z moich krewetek filtrujących zechciała wyjść zza korzenia i udało mi się ją sfotografować Smiley





Oraz zdjęcie zbiornika od góry.



Pozdrawiam!
Zapisane

Thorn
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 108



« Odpowiedz #63 : Kwiecień 17, 2009, 11:06:44 »

Podoba mi się bardzo fajnie przemyślane. Lubię takie klimaty.
Zapisane
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #64 : Kwiecień 20, 2009, 20:19:37 »

Witam!

Od paru dni zauważyłem, że na korzeniach i liściach hydrocotyle (bardziej na korzeniach) pojawił się glon. Na kilku roślinach też, ale w mniejszym stopniu. Dołączam zdjęcia:








Jeden z dwóch kawałków nurzańca, na którym jest glon.

I tutaj glon w mniejszej ilości:





Glony na Anubiasie to według mnie okrzemki, pozostałe glony nie wiem czym są. Korzenie Pistii w niektórych miejscach także są obrośnięte glonem. Chciałbym się dowiedzieć czym jest to spowodowane. Już piszę, że nie posiadam testów na NO3. Parametry wody w pierwszym poście. Co zrobić aby się ich pozbyć?

Mam jeszcze pytanie odnośnie Lotosa, jeszcze parę tygodni temu po powierzchni unosiło się siedem dużych czerwonych liści, niedawno większość zaczęła się zawijać i gnić. Zostały mi trzy liście unoszące się po powierzchni, z czego jeden już zawinięty, jeden się zawija, a jeden mały jest normalny. Lotos, który jest pod powierzchnią wody jest w dobrym stanie.





Rośliną podaję CO2, potas, azot, oraz nawóz Planta Gainer Ferro+ w 1/4 tego co zalecają na etykiecie. Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić (żeby nie było, szukałem już informacji w internecie ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania). Pozdrawiam!
Zapisane

owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #65 : Kwiecień 20, 2009, 20:32:01 »

Wysokie No3
Zbyt wiele zmian /tak mi sie wydaje/
Przenawozenie
Zapisane
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #66 : Kwiecień 20, 2009, 20:34:59 »

W najbliższym czasie przeprowadzę większą podmianę wody (zwykle podmieniam 15 litrów tygodniowo oraz co drugi dzień dolewam wodę, która wyparowała - około 2 litry). No i zmniejszę nawożenie. Zobaczymy jak będzie dalej. A co mam rozumieć przez zbyt wiele zmian?
Zapisane

owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #67 : Kwiecień 20, 2009, 20:40:23 »

To tylko moje ewentualne domysly /wiele zmian / - po prostu zaczales robic cos , czego wczesniej nie robiles przez dlugi czas ; np. wymiana swietlowek na inne , zmiana nawozow itp itd . Ponadto nie wiem czy nie masz zbyt twardej wody i czy nie przeplukiwales filtra ?
Pytanie pomocnicze : jak zachowuja sie krewetki Huh
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2009, 20:50:11 wysłane przez owlman » Zapisane
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #68 : Kwiecień 21, 2009, 20:46:40 »

Filtr zewnętrzny otwierałem tylko dwa razy od kiedy założyłem zbiornik. Czyściłem jedynie wkład gąbkowy w wodzie z akwarium. Krewetki zachowują się normalnie. Filtrujące tradycyjnie siedzą na wlocie oraz przy wylocie filtra, amano biegają po całym akwarium w poszukiwaniu jedzenia.
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #69 : Kwiecień 21, 2009, 21:02:14 »

to co widać na fotce to grzybień gwiaździsty nymphaea stellata.

a na anubiasie masz krasnorosty (te kępki kłaczków)
Zapisane

CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #70 : Maj 01, 2009, 14:03:20 »

Witam!

Dzisiaj zrobiłem testy wody, których dawno nie robiłem. TwO z 19 powiększyła się do 24, a TwW z 8 spadła do 5. Mam problem z odczytaniem wyniku pH, testy zoolek. Użyłem dwóch buteleczek (jedna mierzy pH od 6 do 8, druga od 4 do 9). Proszę o pomoc bo nie wiem jakie mam pH.



Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #71 : Maj 04, 2009, 09:26:07 »

te dwa wyniki nijak się do siebie mają. na górnym pasku wychodzi ci ph=6.8 a na dolnym chyba ph=5.5

mi zawsze test z podziałki co 0.2 dawał wyższy wynik nic ten z podziałki co 0.5 ale różnica była max 0.5 a u ciebie jest zbyt duża by te wyniki traktować wiarygodnie
Zapisane

CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #72 : Maj 04, 2009, 12:42:25 »

Te testy mam już prawie 2 lata, może skończył się termin ważności (o ile występuje on przy testach) i dlatego pokazuje zły wynik? Ale najważniejsze, że ryby dobrze się czują przy takiej wodzie jaką mam Smiley Pozdrawiam!
Zapisane

CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #73 : Maj 29, 2009, 17:18:21 »

Witam!

Jakiś czas nie dawałem nowych zdjęć, więc pomyślałem, że uaktualnię trochę wątek Smiley Niektórym może nie podobać się stan mojego akwarium ze względu na roślinny bałagan, ale osobiście uważam, że taki naturalny chaos jest bardzo ciekawy, dlatego ograniczam się z przycinkami. Miesiąc temu dokupiłem trzy kirysy panda, niestety nie zrobiłem im zdjęcia. Akwarium ogólnie ma się dobrze. Aktualnie walczę z nitkami i idzie coraz lepiej Smiley Od jakiegoś czasu stosuję także nawóz http://allegro.pl/item613185965_nawoz_dla_roslin_akwariowych_3tys_sprzedanych_6l.html - bardzo go polecam, póki co się na nim nie zawiodłem Smiley A teraz zdjęcia (które lądują także w pierwszym poście):





Pozdrawiam!
Zapisane

Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #74 : Maj 31, 2009, 21:45:18 »

Fajny busz Smiley I respekt za ukazanie akwarium w kolejnych stadiach rozwoju - ja nie miałem tyle cierpliwości i chęci Wink
Lubię takie zarośnięcie klimaty - widać że generalnie roślinom w baniaku jest dobrze. Przyznam tylko że ten okrągły kamień mi tam nie leży. Tzn on tam leży ale mnie nie leży że on tam leży Wink Tak zdaje się ni z gruchy ni z pietruchy. Reszta super - wybarwienie liści, kompozycja ok. Co do glonów to mam trochę podobny problem do Twojego. U mnie najwięcej jest takich jasnych, cienkich ale wytrzymałych nitek porastających mech jawajski i Anubiasy.
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
 
Skocz do: