Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Katani 112l towarzyskie  (Przeczytany 7904 razy)
katani
Zainteresowany
**
Wiadomości: 67


« : Grudzień 28, 2008, 22:09:37 »

Hello.
Minęło już ok 2 miesiące od założenia zbiornika więc postanowiłem wrzucić zdjęcia. Miało być minimum 200 - jest 112. Miała być czarna woda Pd Ameryki - jest towarzyskie. Ale od początku.

ZBIORNIK

Akwarium proste standardowe 112l brutto,ok 90 netto.
Podłoże:
podkład: mieszanka Filtus Floran 4l+Filtus start 3l+ziemia ogrodowa ok 3l+1,5-2l keramzytu ok 3-4 cm na dnie,
żwirek: 2-4 cm żwirku o granulacji 2-7mm: mieszanina żwirku kwarcowego, bazaltowego i rzecznego.

PARAMETRY WODY
pH -6,6
GH-9
NO3-25
podmiany 10-15% tygodniowo
innych nie znam

SPRZĘT

Filtr: kubełek JBL Cristal Profi 250 +deszczownia 24h/7 + pompa od filtra Tetra In Plus 800 włączana w nocy do silnego falowania powierzchni
Grzałka: Tetra Tec HT 150
CO2 z bimbrowni podawane do strzykawki z korkiem lipowym 1 bąbelek/s (średnio w zależności od intensywności pracy bimbrowni)

OŚWIETLENIE

2 świetlówki 18 W w standardowej pokrywie wyłożonej grubą folią aluminiową
od 9:30 rano do 23 automatycznie regulowane

OBSADA

Skalar 5 szt (docelowo zostanie para jak się dobiorą)
Żałobniczka 6szt
Kosiarka 4 szt,
Pielęgniczka Ramireza samiec + samica
Kirysek spiżowy 5 szt
Kirysek pstry 4szt
Danio pręgowany 5 szt
Zbrojnik niebieski 2 szt

Do tego świderki jako niewidzialni pomocnicy

FLORA

Lotos tygrysi Red
Żabienica Blehera
Ludwiga spp. (jest niska bo musiałem przyciąć)
Zwartka Wendta
wartka Becketa (chyba)
Nurzaniec śrubowy
Anubias (nie wiem jaka odmiana)
jeszcze jest jedna roślina podobna o ludwigi - nazwy nie znam oraz mech - nie wiem jaki.Mech niestety zjadają skalary.










Uwagi
Akwarium kupiłem używane, dokupiłem tylko większość roślin i całą obsadę. Zasiedlanie było w ratach: po 7 dniach wpuściłem 2 zbrojniki, tydzień później żałobniczki, danio kiryski, następnie po tygodniu skalary, kosiarki i neony. Neony, 1kirysek, 1 żałobniczka padła przez ospę. akwarium stabilne,zarośnięte, roślinki rosną rewelacyjnie, rybki też. Rybki żwawe, zachowanie właściwe dla gatunków.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2008, 22:14:45 wysłane przez katani » Zapisane

Mutari28
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 341



« Odpowiedz #1 : Grudzień 28, 2008, 22:21:28 »

Akwa spoko, tylko jeśli chodzi o obsadę to skalary i żałobniczki. Trochę niezbyt połącznie. Załobniczki będą podgryzać ogony dla skalarów. Zrezygnuj z jednych. Ale rośliny masz ładne, trzeba tyko poczekać, aż się rozrosną i będzie super.
Zapisane

Moje 375 litrów http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19435.0

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdro
Marcin
kub1905
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #2 : Grudzień 28, 2008, 22:41:26 »

Akwa ladne wizualnie. Jak dlugo dojrzewalo? Co do obsady to jak wyzej. Albo zalobniczki albo skalary. Zreszta skalary za duze troche do 112l. Kiryskow dalbym z jednego gatunku. Ladniej wyglada  Wink
Zapisane

72l - dojrzewanie
gomez1982
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #3 : Grudzień 28, 2008, 23:01:27 »

Ano akwarium ładne ale obsada hmmm te skalary jakoś mi nie leżą z racji że one potrafią jednak urosnąć i nie wiem czy przy takiej obsadzie jaka jest teraz będzie im wygodniej.Z kirysów też bym jakiś zrezygnował bo w sumie 8 sztuk plus jeszcze ramirezki które lubią też przy dnie urzędować choć moje wolą po całym akwa popływać na różnych wysokościach.
Zapisane
ryba243
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #4 : Grudzień 29, 2008, 00:04:02 »

mi sie podoba ładny korzeń :)jak sie rozrosną rośliny dodaj fotki chętnie oglądnę papa
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #5 : Grudzień 29, 2008, 00:09:45 »

Bardzo ladnie widac rozwoj baniaczka, zarosniete i zadbane. Jednak ta obsada jest stanowczo zle dobrana
Zalobniczka i skalar - zle dobrane,  2 zbrojniki i 4 kosiarki - przesada, tym bardziej ze kosiarki za duze beda do Twojego akwa. Jednym slowem masz wspanialy wstep do zupki rybnej i nawet jak oddasz czesc skalarow to i tak duzo jak na ta pojemnosc
Zapisane

Chudy89
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98


« Odpowiedz #6 : Grudzień 29, 2008, 00:29:25 »

Całkiem fajny baniak, choć dla mnie bardzo dominuje ten lotos po środku(w pełni subiektywna opinia). Nie wiem czemu wszyscy się tak czepiają tych skalarów, to raz. Narazie są małe i jest im dobrze w 112l będą większe wtedy je można wydać nic sie nie dzieje przecież. Tak samo mania z kiryskami, gdzie nie popatrze to wszyscy sie upierają przy jednym gat, dla mnie tj bez sensu sam mam trzy odmiany, i w życiu nie wymienie ich na jeden rodzaj. Odemnie to tyle;]
 ps. ja bym jeszcze jakiś trawniczek na przód wrzucił, mały heniu, glossostigma??:]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 00:32:08 wysłane przez Chudy89 » Zapisane
kub1905
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #7 : Grudzień 29, 2008, 00:36:41 »

Trzymac mozesz nawet piranie w 60l. Tyle tylko ze ona nie powie Ci ze sie tam meczy.
Zapisane

72l - dojrzewanie
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #8 : Grudzień 29, 2008, 00:38:19 »

I oto chodzi !!!  - ryby glosu nie maja - a szkoda  Sad
Zapisane

wm1989
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70



« Odpowiedz #9 : Grudzień 29, 2008, 00:47:43 »

jak ktoś się już tego podejmuje to powinien zadbac o to żeby rybki sie dobrze czuły bo rybke w kazde akwa mozna wepchac ale nie w kazdym sie beda dobrze czuły.ładne akwa pozdrawiam papa
Zapisane

128 l ogólne
25 l w planach

GG 6403509
katani
Zainteresowany
**
Wiadomości: 67


« Odpowiedz #10 : Grudzień 29, 2008, 12:30:03 »

Nie wiem skad wam sie wzielo z zalobniczkami i skalarami. mialem kiedys w moim akwa i skalary i zalobniczki i nigdy zalobniczki nikomu ogonow nie obgryzaly i teraz tez nie obgryzaja a juz mialyby co. To nie sa brzanki. Lotos Dominuje. powycinalem mniejsze liscie pod spodem, zostawilem same duze i teraz rybki plywaja pod spodem. Takie bylo zalozenie - lotos zwiekszyl mase roslin, minimalnie zmniejszyl ton wody i robi cien zeby zwartki rosly powoli i zeby byly male a nie duze. Akwarium w zasadzie bylo dojrzale bo to byl restart wiec filtr i zwirek byly zasiedlone bakteriami. ale pelna obsada byla po kilku tygodniach. wiem ze akwarium jest nieco za male dla skalarow ale i tak zostanie para bo dla mnie to najlepsze ryby akwariowe. a co do kiryskow... to pstre i spizowe maja totalnie rozne zachowania - przynajmniej u mnie - i dlatego uwazam ze warto bylo kupic 2 gatunki. kosiarke najchetniej mialbym jedna ale to ryba stadna dlatego sa i beda 4. ryby sobie nie przeszkadzaja bo tylko skalary i zalobniczki plywaja w toni wodnej, kirysy siedza na dnie, a kosiarki i ramirezy w roslinachi korzeniach.
Zapisane

kub1905
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #11 : Grudzień 29, 2008, 12:35:42 »

To co za pomoc chciales od nas otrzymac? Wiadomo, ze zrobisz jak chcesz. Tutaj tylko rady dostaniesz - nic wiecej.
Zapisane

72l - dojrzewanie
gomez1982
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #12 : Grudzień 29, 2008, 12:52:58 »

Kosiarki zamienił bym na otoski i już więcej miejsca jest albo na otoski plus amano.Kirysy tylko jeden rodzaj.Wiem powiesz że by ryb nie było widać ale dla nich było by lepiej.U mnie w 54 l jest tak że jest para ramirez 2 prętniki i 8 razbór i dojdą do tego tylko otoski i amano i sądzę że wystarczy.Nie będę robić zupy rybnej.
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #13 : Grudzień 29, 2008, 12:57:07 »

To co za pomoc chciales od nas otrzymac? Wiadomo, ze zrobisz jak chcesz. Tutaj tylko rady dostaniesz - nic wiecej.
To jest dzial nasze akwaria i nikt nie prosil o pomoc  Grin
Oceniajacy wyrazaja swoje zdanie a zalozyciel na nie odpowiada
Zapisane

katani
Zainteresowany
**
Wiadomości: 67


« Odpowiedz #14 : Grudzień 29, 2008, 14:06:58 »

Kosiarki zamienił bym na otoski i już więcej miejsca jest albo na otoski plus amano.Kirysy tylko jeden rodzaj.Wiem powiesz że by ryb nie było widać ale dla nich było by lepiej.U mnie w 54 l jest tak że jest para ramirez 2 prętniki i 8 razbór i dojdą do tego tylko otoski i amano i sądzę że wystarczy.Nie będę robić zupy rybnej.

Problem w tym że otoski nie jedza glonow nitkowych - albo w kazdym razie mniej niz kosiarki.
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: