Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych
Strony: 1 [2] 3 4 ... 86
  Drukuj  
Autor Wątek: O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych  (Przeczytany 296388 razy)
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #15 : Grudzień 25, 2008, 22:54:21 »

nie da się ukryć że Apteronotus albifrons czyli popularny duszek jest coraz częściej dostępny ale w rzędzie Gymnotiformes Strętwokształtne jest 5 rodzin i dosyć sporo gatunków ale ja poza duchem dostałem tylko Gymnotus carapo - http://www.tropicalfishfinder.co.uk/dbimages/gymnotus_carapo_1.jpg , Apteronotus leptorhynchus- http://www.utexas.edu/neuroscience/Neurobiology/HaroldZakon/images/Apteronotus.jpg , Eigenmannia virescens- http://www.aquanet.de/objimages/20040506134405732-hauptbild-060520041352401159.jpg ,i Rhamphichthys rostratus- http://www.plecoaquatics.co.uk/mainstock/rhamphichthys_rostratus_ossa_kni_files/image001.jpg a gdzie pozostałe np. Compsaraia sp. -http://pl.youtube.com/watch?v=FF5gKS4oZUI
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #16 : Grudzień 25, 2008, 23:02:34 »

chodzi mi o to że po zakończonej aukcji nie wystawiają go ponownie od razu, tylko po 2 tygodniach mniej więcej

Jesli koniecznie chcesz kupic to zawsze mozna sie dogadac ze sprzedajacym  Cheesy
Jak narazie mam obsade jaka mam i nie zamierzam w najblizszej przyszlosci zmieniac. Ale mysle wlasnie o czyms nowym niepospolitym, nie spiesze sie, ale zbieram informacje. Jak juz cos sobie upatrze to albo oddam to co mam, albo zaloze nowy baniaczek i wtedy bede miala cos niespotykanego
Drago to nie chce sie wyswietlic
czegos brakuje  Sad
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2008, 23:06:36 wysłane przez gina2006 » Zapisane

Sanders
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #17 : Grudzień 25, 2008, 23:20:27 »

no juz wiem chyba o co chodzi.. a goniu, mi link działa, spróbuj jeszcze raz. Chyba ze brakuje Ci flashplayera
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #18 : Grudzień 25, 2008, 23:31:56 »

Juz mam - sa superrrrrrrrr
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #19 : Grudzień 25, 2008, 23:36:01 »

gina2006 spróbuj jeszcze raz bo klikałem na ten link z you tobe i wchodzi to morze inny wrzucę
no właśnie jest problem ze sprzedającymi bo nie maja pojęcia o takich rybach i nawet nie chcą przyjmować zamówień bo niewiedzą skąd je wziąć ja do tej pory to tylko jedna sprzedawczyni mi sprowadzała takie osobliwości ale wyjechała inie ma skąd wziąć
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #20 : Grudzień 26, 2008, 10:24:11 »

Gina, zapuść sobie stadko pirani, będą miały co jeść przez tydzień i będziesz miała coś niepospolitego.
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #21 : Grudzień 26, 2008, 11:42:59 »

Gina, zapuść sobie stadko pirani, będą miały co jeść przez tydzień i będziesz miała coś niepospolitego.

Dowcip bardzo niskiej klasy !!!  Sad   Lips Sealed
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #22 : Grudzień 26, 2008, 21:11:05 »

bardzo ładnie to napisałeś ale co to wnosi do tematu  takimi farmazonami nabijasz sobie licznik i pewnie jesteś dumny że napisałeś 3115 wiadomości które nie maja wartości z resztą w temacie jest napisane wyraźnie szukam zainteresowanych
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2008, 22:25:21 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
ivan23
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 236



« Odpowiedz #23 : Grudzień 27, 2008, 13:00:31 »

A ja uderzam na wątek w kwestii rybek może nieco bardziej pospolitych niż dotychczas tu omawiane, jednakże na tyle rzadko występujących w forumowych dyskusjach, że chętnie bym się dowiedział czegoś praktycznego na ich temat. A nuż ktoś z Was miał z nimi bezpośrednio do czynienia.  Huh

1. Razbora Galaxy

2. Pstrążenica

3. Promieniczka Wernera

Niedługo startuję z 112 litrowym akwenem. Oprócz standardowych otosków i kirysków zamierzam zakupić rodostomusy i któryś z gatunków wymienionych powyżej. Jak już pisałem, są one na tyle rzadkie wśród forumowiczów, iż uznałem za stosowne poruszenie ich tematu na tym wątku. Czytałem trochę tam i ówdzie i można wnioskować, że nie są to odpowiednie gatunki dla początkujących (wracam do akwarystyki po 20 latach, więc można mnie uznać za początkującego Wink ) Ciekaw jestem Waszych opinii, które z zestawień: otoski + kiryski + rodostomusy + 1, 2 albo 3 byłoby najodpowiedniejsze? Wyczytałem, że to rybki delikatne (zwłaszcza pstrążenice), panuje opinia, że raczej należałoby je trzymać w jednogatunkowym środowisku. No i nie ukrywam, że te rybki nie kosztują 2-3 zeta, więc głupio byłoby po jakimś czasie zostać bez kasy i bez rybek  Cheesy

Proszę, jeśli macie jakieś osobiste doświadczenia <albo Wasi znajomi> z w/w gatunkami, podzielcie się swą wiedzą. I jeszcze jedno, panuje opnia iż spośród kirysków, najtrudniejsze w hodowli są pandy. Czy to uzasadniona opinia ? 

Zapisane



122, 63, 15, 36, 24, 24, 22
microrasbora galaxy, erythromicron, neocaridina heteropoda var. yellow, caridina babaulti cf. green, stripes, dario dario, boraras brigittae, cambarellus orange
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #24 : Grudzień 27, 2008, 13:13:05 »

Mozna poszukac wpisujac w wyszukiwarce, w http://pl.wikipedia.org/wiki/Portal:Akwarystyka tez http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=2619.0
A co do pandy wcale nie jest taka trudna, wystarczy tylko dobrze dobrac odpowiednie podloze i obsade - ale to sie tyczy wszystkich kiryskow
Zapisane

ivan23
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 236



« Odpowiedz #25 : Grudzień 27, 2008, 13:18:47 »

Mozna poszukac wpisujac w wyszukiwarce, w http://pl.wikipedia.org/wiki/Portal:Akwarystyka tez http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=2619.0
A co do pandy wcale nie jest taka trudna, wystarczy tylko dobrze dobrac odpowiednie podloze i obsade - ale to sie tyczy wszystkich kiryskow


Jasne gina Wink

Po prostu mam nadzieję, że ktoś na tym forum miał do czynienia z tymi gatunkami i sobie miło pogaworzymy na ich temat  Cheesy
Zapisane



122, 63, 15, 36, 24, 24, 22
microrasbora galaxy, erythromicron, neocaridina heteropoda var. yellow, caridina babaulti cf. green, stripes, dario dario, boraras brigittae, cambarellus orange
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #26 : Grudzień 27, 2008, 13:33:23 »

Alez zapraszam do dyskusji, a te wiadomosci to tylko dla Twojej informacji bys cos juz wiedzial  Cheesy
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #27 : Grudzień 27, 2008, 14:58:04 »

Gina, zapuść sobie stadko pirani, będą miały co jeść przez tydzień i będziesz miała coś niepospolitego.
Dowcip bardzo niskiej klasy !!!  Sad   Lips Sealed
Ależ to wcale nie jest dowcip !
Piranie wcale nie są popularne, a szkoda bo to naprawdę piękne ryby.
 Cheesy
takimi farmazonami nabijasz sobie licznik i pewnie jesteś dumny że napisałeś 3115 wiadomości które nie maja wartości
Farmazony to ty masz w czaszce, licznika nie nabijam - nie muszę, nie ma dla mnie znaczenia ilość postów, ale wcale nie wymagam od ciebie abyś to pojął, wkońcu to wyższa szkoła jazdy. No i nie tobie oceniać wartość moich postów.
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #28 : Grudzień 27, 2008, 15:09:31 »


Ależ to wcale nie jest dowcip !
Kuba ostatnio jestes bardzo uszczypliwy w swoich wypowiedziach, choc musze przyznac niezle sie z nich tlumaczysz.
Dziekuje za propozycje, ale poczekam jak Ty sie dochowasz tych pieknych rybek. Ja jak narazie mam dla nich za male akwarium i taka jednorodnosc w moim baniaku nie zadowoli mnie, a bylby i problem z karmieniem - nie wiem czy znajde ochotnika, a sama bym tego nie robila
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #29 : Grudzień 27, 2008, 15:41:41 »

Ano, to moja wymarzone ryby, jak będę mieć baniaczek z 640 to na bank będą  Good !
Karmienie ? phi
Noga krowy i hak Grin Grin Grin Grin Grin
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Strony: 1 [2] 3 4 ... 86
  Drukuj  
 
Skocz do: