Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Bastardy w naszych akwariach :D  (Przeczytany 31482 razy)
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #30 : Grudzień 20, 2008, 17:29:22 »

Czytanie ze zrozumieniem .....
Dobra jak dla mnie to koniec tematu, temu co uważa że wie lepiej nie da się wytłumaczyć.
Trwajcie w błędzie i krzyżujcie mieczyki z molinezjami oraz konie z kotami.
Gina przeczytaj co napisałem i przeczytaj co sama tak hucznie zacytowałaś, bo akurat ten przykład nic nie wnosi.
Prawidłowa nazwa velifery to Poecilia Velifera.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2008, 17:31:22 wysłane przez Misquamacus » Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
tomto1
*****
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 279


Sing Hallelujah !


« Odpowiedz #31 : Grudzień 20, 2008, 17:29:52 »

Mi także gupik okocił się z samicą molinezji. Jednak nie przeżyły żadne maleństwa.
Teraz mam jedną molinezje(samca) który ugania się za samcem skalara (homo?) jak z swoją samicą.
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #32 : Grudzień 20, 2008, 17:43:03 »

molinezja + gupik --> n i e m o ż l i w e
stek bzdur

a jednak jest mozliwe,  hybrydy gupika z czarną molinezją uzyskane przez selekcjonera W. A. Gelfera
to badali i pisali naukowcy - wiec moze zanim cos napiszesz dowiedz sie dokladnie - chyba ze wiesz wiecej od naukowcow ?
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #33 : Grudzień 20, 2008, 17:46:29 »

Hehehe, ajj Gina
Jeśli uważnie przeczytasz to dowiesz się, że gupik i molinezja należą do tego samego rodzaju, połączenie gamet w warunkach akwariowych jest niemożliwe, natomiast naukowcy może i to połączenie stworzyć potrafią, ale jak dla mnie to barbarzyństwo.
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #34 : Grudzień 20, 2008, 18:00:34 »

Hehehe, ajj Gina
Jeśli uważnie przeczytasz to dowiesz się, że gupik i molinezja należą do tego samego rodzaju, połączenie gamet w warunkach akwariowych jest niemożliwe, natomiast naukowcy może i to połączenie stworzyć potrafią, ale jak dla mnie to barbarzyństwo.

w tym watku nie jest rozpatrywane czy barbarzyństwo czy nie, tylko czy jest mozliwe - zarzuciles innym ze pisza bzdury, wiec masz dowod ze to nie sa bzdury !
 a czy mozliwe w akwa czy nie to tez nie jest tak do konca jasne - a jesli tak to moze to sprobujesz udowodnic, bo piszac "bzdura" powinno sie jakos udowodnic !
Zapisane

Toxic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 340



« Odpowiedz #35 : Grudzień 20, 2008, 19:58:15 »

Boże kochany czy tu to nikt nie pamięta odrobiny ze szkoły ?
Owszem krzyżówka jest możliwa między przedstawicielami tego samego rodzaju a różnych gatunków
Dla ciemnych mas --> rodzaj np. Xiphophorus gatunek np. Xiphophorus hellerii
Najwyraźniej muszę się powtórzyć Tongue
"Mieszaniec, inaczej krzyżówka, hybryda, hybryd (łac. hybrida) – osobnik powstały w wyniku skrzyżowania dwóch organizmów rodzicielskich należących do innych ras, odmian, podgatunków, gatunków lub rodzajów."
I przykłady krzyżówek gatunków należących do innych rodzajów:
1.Rodzaj: Lama gatunek  Lama glama & Rodzaj: Camelius gatunek Camelius dromedarius
2. Rodzaj: Panthera gatunek Panthera pardus & Rodzaj: Puma/Felis gatunek Puma/Felis concolor

Więc proszę mi nie mówic, że Xiphophorus helleri nie może się skrzyżować z Poecilią reticulata tylko dlatego że należą do innych rodzajów.
Czasami oprócz nauki w szkole trzeba zrobić pracę domową Wink

Poza tym ryby nie są jeszcze tak dobrze poznane jak ssaki czy ptaki i niedługo może się okazać, że nazewnictwo i przynależność do określonych rodzajów może zostac zweryfikowane (jak w przypadku Labeo/Epalzeorhynchus, Botia/Chromobotia/Yasuhikotakia , Puntius/Barbus).

Więc tym bardziej byłbym bardziej ostrożny w obwieszczaniu informacji, że krzyżówka mieczyka z molinezją/gupikiem jest  niemożliwa, a ci, którzy dopuszczają jakąkolwiek inną możliwość są ciemnymi masami Tongue
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2008, 20:03:01 wysłane przez Toxic » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #36 : Grudzień 20, 2008, 20:15:18 »

systematyka to wymysł człowieka jest cały czas zmieniana i uaktualniana. Dopiero od niedawna jest oparta na badaniach genetycznych w zwiazku z czym stale sie zmienia bo rewiduje sie błedne stare poglady. Kiedys była opierana głownie na fenotypowym poodbieństwie gatunków.
przytocze fragment z wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Systematyka_(biologia)

Systematyka organizmów żywych – nauka zajmująca się badaniem różnorodności organizmów, klasyfikowaniem ich, katalogowaniem oraz opisywaniem. Systematyka umieszcza każdy organizm (grupę organizmów) zakwalifikowany jako takson w hierarchicznej strukturze kategorii.

Nie jest to jednak zaszeregowanie raz na zawsze ustalone – często dokonuje się rewizji taksonomicznych zmieniając rangę i wzajemne relacje taksonów zgodnie ze zmieniającym się stanem wiedzy na temat poszczególnych grup organizmów (a w szczególności na temat ich pokrewieństw). Często jednocześnie egzystuje kilka alternatywnych "systemów" na danym poziomie, każdy uznawany przez inną grupę taksonomów. Widać to nawet na najwyższym poziomie, gdzie współistnieją przynajmniej trzy różne podziały całego świata żywego.

Ryby są na niższym szczeblu rozwoju i porównywanie do ssaków to nieporozumienie Tongue



Misquamacus

 przestań na około wypominać wszystkim braki z podstaw biologi, bo sam co nowe posty to sie tylko kompromitujesz
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #37 : Grudzień 20, 2008, 20:34:22 »

A to o czym uczyli w szkole nawet rok temu (nie powiem o wiekszej odleglosci  Grin ) niejednokrotnie nie jest juz aktualne !!!
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #38 : Grudzień 20, 2008, 21:15:54 »

Pethro
wara odemnie bo nie dorastasz mi do pięt
Koniec jak dla mnie w tym bezsensownym wątku.
Trwajcie  papa
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #39 : Grudzień 20, 2008, 21:19:15 »

Spodziewalam sie troszke wiecej po Tobie Misquamacus  Sad  ale sie zawiodlam
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #40 : Grudzień 20, 2008, 21:30:43 »

gina2006 ja sie nic więcej nie spodziewałem Wink jakoś mnie nie dziwi ten brak ogłady

ale nie chodziło mi w tym wątku o kogoś wymysły i farmazony tylko o jakieś ciekawe przypadki które mogą zaistnieć w akwarium, bo są jednak tu łączone gatunki które w naturze raczej na siebie nie natrafiają, przez co mogą wystąpić niepożądane aczkolwiek ciekawe krzyżówki. W internecie jest całe mnóstwo sprzecznych informacji, w literaturze fachowej mało o tym wspomniane w aspekcie ryb akwariowych więc pozostaje weryfikacja przypadków które mogły nastąpić w czyimś akwarium.

Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #41 : Grudzień 20, 2008, 21:34:57 »

Tez mnie temat zainteresowal.
Ale nie lubie jak sobie ludzie wymyslaja, tym bardziej ze bezpodstawnie w tym wypadku
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #42 : Luty 10, 2009, 02:00:53 »

dostałem odpowiedz od moda z portalu żyworódek i twierdzi on że ta krzyżówka jest jak najbardziej mozliwa, przesłał mi też pare linków. Ponizej wklejam dla zainteresowanych :

http://www.zyworodki.akwarysta.pl/html/gatunki/xiphophorus_kallmani.htm

http://www.zyworodki.akwarysta.pl/html/galeria/foto/poecilia_formosa.htm

http://www.zyworodki.akwarysta.pl/html/systematyka/problemy.htm

Zapisane
Aila
:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 126


:))


« Odpowiedz #43 : Marzec 02, 2009, 14:14:39 »

No to bede musiala niektorych niedowiarkow rozczarowac w szczegolnosci Misquamacus .
Jednak jest mozliwa krzyzowka np. czarnej molinezji z gupikem Endlera !
Mam w akwarium tylko te ryby - wpuszczono do baniaka 8 doroslych black molly i 3 samice + 2 samce endlerki. Od niedawna zauwazylam ze plywaja tez albo "rozjasnione" molki albo "przyczernione" gupiki. Black molly jest calkowicie czarna i ma bardzo malo widoczne oczy (u mniejszych prawie calkiem niewidoczne), a moje nowe rybki czarne mlodziutkie ok 2, 3 cm maja wyrazne duze oczy jak u gupika. Jedne sa calkiem czarne i pare 3 szt z jasniejszymi brzuszkami (w mniejszym lub wiekszym stopniu), ale 2 rybcie sa wyraznie duzo jasniejsze bardzo nakrapiane czarnymi plamami. W innym akwarium mam sporo gupikow Endlera w tym mlodzierzy wiec wiem jak powinien wygladac mlody gupik i moj mologupik niczym zwylkego endlerka nie przypomina jesli chodzi o ubarwienie.
Niestety aparat foto jest daleko i bedzie dopiero za ok tydzien, chyba ze wczesniej cos wymysle - ale z pewnoscia fotki dolacze.
Zapisane

USMIECHNIJ SIE !!! ludzie nie sa az tacy zli
Moje akwaria : http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23687.0
Zapraszam
Aila
:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 126


:))


« Odpowiedz #44 : Marzec 07, 2009, 17:04:53 »

Obiecane fotki krzyzowki black molly i gupika endlera, opis powyzej :


ostatnie moze malo widoczne ale...

Ciekawe co teraz odpisza Ci co tak bardzo zaprzeczali takim krzyzowkom czyli Emi, Misquamacus, ?
Wprawdzie mialam zmieniac swoja obsade na mniej spotykana ale sama jestem ciekawa co teraz z tego wyrosnie wiec bede obserwowac bacznie i oczywiscie udostepnie swoje obserwacje na forum.
W tej chwili rybki maja po ok 3 cm  Good !
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 17:49:05 wysłane przez Aila » Zapisane

USMIECHNIJ SIE !!! ludzie nie sa az tacy zli
Moje akwaria : http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23687.0
Zapraszam
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
 
Skocz do: