Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Bastardy w naszych akwariach :D  (Przeczytany 31493 razy)
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« : Grudzień 18, 2008, 15:17:19 »

Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem, a mianowicie ok 4 tyg temu mieczyk hellera wydał mi na swiat młode. Niestety było to w akwarium ogólnym i udało mi się złapać tylko 2 sztuki z czego jedna padła po przeniesieniu do innego akwarium  Undecided
I by nie było w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt że ja tą samiczkę mam już ok rok. gdy ją kupiłem miała ok 3-4 cm więc raczej nie sadze by była w tedy wystarczająco wyrośnięty by mogła być już zapłodniona.

Odkąd w akwarium zamieszkała molinezja od razu wpadła w oko mojemu złotemu gupikowi. I zamiast uganiać się za swoją brzydką gupiczką pływał nieustannie machając gonopodium na lewo i prawo za mieczykiem. pare razy zauwazyłem jak mu sie udało nawet ją dorwać w gąszczu i zapłodnić.


Dlatego myślę że ojcem pomarańczowego maleństwa jest złoty gupik.
Narazie ma zaledwie 0,5 cm i raczej jak zwykły mieczyk wygląda.

czy ktoś z was też się dochował jakiejś hybrydy ? jesli tak to sie pochwalcie i wklejcie tu fotki  papa
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #1 : Grudzień 18, 2008, 22:29:32 »

Bardzo ciekawe co z tego wyrosnie  Roll Eyes
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #2 : Grudzień 19, 2008, 11:19:41 »

Czy skrzyżowałeś psa z kotem kiedyś?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #3 : Grudzień 19, 2008, 12:25:20 »

nie Grin

 za to może słyszałaś o krzyżówkach osła z koniem czy lwa  z tygrysem itp. takich krzyżówek międzygatunkowych jest sporo.

Nie chodzi mi o to by coś propagować tylko są to rzadkie wypadki i wiele osób mogły by zaciekawić
Zapisane
marek121221
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1095



« Odpowiedz #4 : Grudzień 19, 2008, 12:43:45 »

mi sie skrzyżowały gupiki z molkami
wyglądały jak molkgupiko papa
Zapisane

gg-733380
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #5 : Grudzień 19, 2008, 12:58:54 »

STEK BZDUR !!!
marek, znowu spamujesz, tobie to należy się BAN !!!
co za bzdetny temat, do usunięcia !
Jeszcze ktoś przeczyta te dyrdymałki i uwierzy !
poczytajcie troche i nie opowiadajcie bzdur !
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #6 : Grudzień 19, 2008, 15:18:46 »

Misquamacus skoro tak twierdzisz to chociaż byś poprał to jakimiś argumentami Tongue
Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #7 : Grudzień 19, 2008, 15:21:40 »

ja mam identyczny narybek w ilości 5 sztuk.. myślalem że to są platki.. (zmienniaki plamiste) choc zauważylem ze samczyk (1 z 5) ma przedłużoną pletwę ogonową i końcówka robi się czarna .. ciekawe. .wie ze mialem w zbiorniku platkie i mieczyka.. moze mieszaniec xD ale sklep nie musi o tym wiedziec
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #8 : Grudzień 19, 2008, 15:33:57 »

mieczyk + platka --> owszem, da radę, ale potomstwo jest bezpłodne
molinezja + gupik --> n i e m o ż l i w e
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #9 : Grudzień 19, 2008, 16:15:52 »

a mieczyk i gupik?  tak jak w pierwszym poście napisałem samiczka ta od roku nie widziała swoich pobratymców i jedyne towarzystwo jakie miała to 2 samiczki molinezji i parka gupików. Więcej ryb z rodzaju piękniczkowatych w akwarium nigdy nie miałem. Moj gupik cały czas pływał za mieczykiem, na swoją brzydką czarną samiczkę nawet uwagi nie zwracał Tongue
nawet na jednej fotce złapałem ich na kopulacji, a zdarzało sie to bardzo czesto zanim mi padły te 2 rybki


a z tym że mieczyk i platka mają bezpłodne potomstwo sie nie zgodze, choćby dlatego że prawie wszytkie mieczyki dostepne w sprzedazy to własnie te mieszance

są również mieczyko - molinezje
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #10 : Grudzień 19, 2008, 16:20:17 »

stek bzdur
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #11 : Grudzień 19, 2008, 18:19:51 »

Nie możliwe że jest bezplodne bo potomstwo mieczyka i platki zostalo w akwa (to były 2 samiczki) potem ich matka zdechla i zostały te 2 i mieczyk a jedna z tych dwóch miala potomstwo.. wiec w to akurat nie wierze
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #12 : Grudzień 19, 2008, 19:50:29 »

MichcioRoslina ja ci wierze  Grin
nie wszyscy są doedukowani na tym forum i niektórzy nie wiedzą że niektóre hybrydy są płodne. Nawet jest ten fakt wykorzystywany w gospodarce ponieważ wykorzystuje się zjawisko heterozji dla podwyższenia korzystnych z punktu widzenia człowieka cech u danej rasy. W akwarium zazwyczaj do mieszania się ras zachodzi przypadkowo choć niektórzy handlowcy sprzedają hybrydy jako nowe ciekawe odmiany i gatunki
np Pielęgnica papuzia.
Misquamacus z chęcią bym się dowiedział dlaczego sadzisz że to co wczesniej napisałem to stek bzdur. Jeśli masz jakieś argumenty to je przedstaw. Jestem skłonny zrewidować swoje poglądy na pewne kwestie ale ty sie poprostu zaciołeś przy wersie "stek bzdur" i nic merytorycznego nie wnosisz do tej dyskusji
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #13 : Grudzień 19, 2008, 21:14:42 »

Mieczyk + platka =jak najbardziej możliwe to gatunki bardzo blisko spokrewnione tak jak koń+osioł
Mieczyk + gupik = stek bzdur -krzyżówka jest nie możliwa - chyba że może w labolatorium - to tak jak koń+kot
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #14 : Grudzień 19, 2008, 21:16:51 »

wiec samiczka mieczyka przetrzymała sperme w sobie ok rok i wydała dopiero  pod koniec zycia jak urosła swoj jedyny miot

mieczyk i molinezja tez nie sa tak blisko spokrewnione a sa pomiedzy nimi krzyzowki
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2008, 21:18:55 wysłane przez Pethro » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
 
Skocz do: