Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Uginający się blat  (Przeczytany 3415 razy)
Evrath
Nowy
*
Wiadomości: 46



« : Grudzień 15, 2008, 20:18:27 »

Witam.

Mój problem jest taki. Kupiłem komodę z szerokim blatem do mojego akwa z myślą, że spokojnie wytrzyma masę akwa (zwykła komoda nie stworzona z myślą o takim ciężarze), jednak w praktyce okazało się inaczej. Tak więc powędrowałem do meblowego po drugi blat, który miał mnie pozbawić problemów > .>. Przez miesiąc-dwa było ok aż do teraz. Teraz nawet oba blaty się uginają, a ja już powoli się poddaję bo nie wiem co mogę zrobić innego, żeby się komoda nie uginała pod ciężarem akwa.
Czy ktoś miał już takie problemy? Jak sobie z nimi poradził?
Generalnie nie mogę się pozbyć tej komody gdzie indziej (nie ma poprostu gdzie)

Zamieszczam zdjęcie górnej części komody + akwa (z góry przepraszam za jakość), może kogoś zainteresuje ułożenie zbiornika na meblu.



Proszę o pomoc  Undecided
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #1 : Grudzień 15, 2008, 20:58:21 »

Jakie plecy ma komoda ? - jesli zwykle meblowe to moze byc taki efekt, ale wystarczy dokrecic gruba plyte na plecy do samej podlogi. Sama szafka wyglada na solidna ma cztery sciany pionowe i jak dolozysz plecy (jesli ich nie ma) to bedzie piec w pionie i powinno byc OK !
Zapisane

owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #2 : Grudzień 15, 2008, 21:10:01 »

Gina 2006 . Ta komoda ma tylko dwie scianki pionowe - te zewnetrzne . Te dwie wewnetrzne nie podtrzymuja blatu ,bo nad nimi jest szuflada .
Jak gleboka jest szuflada ? Czy siega do plyty tylnej ?
Zapisane
Evrath
Nowy
*
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #3 : Grudzień 15, 2008, 21:17:54 »

Jakie plecy ma komoda ? - jesli zwykle meblowe to moze byc taki efekt, ale wystarczy dokrecic gruba plyte na plecy do samej podlogi. Sama szafka wyglada na solidna ma cztery sciany pionowe i jak dolozysz plecy (jesli ich nie ma) to bedzie piec w pionie i powinno byc OK !

Nie, komoda nie posiada tylnich pleców, jest jedynie centymetrowa, sklejkowa powłoka. Ok, napisz mi proszę jakiej grubości zakupić te plecy.

Gina 2006 . Ta komoda ma tylko dwie scianki pionowe - te zewnetrzne . Te dwie wewnetrzne nie podtrzymuja blatu ,bo nad nimi jest szuflada .
Jak gleboka jest szuflada ? Czy siega do plyty tylnej ?

Szuflada jest maksymalnych rozmiarów, tzn sięga najdalej w głąb, jest pojedyńcza i owszem, posiada tylko dwie ścianki pionowe.

Dzięki za pomoc i czekam na następne odp   Wink
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 21:22:29 wysłane przez Evrath » Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #4 : Grudzień 15, 2008, 21:21:49 »


A jesli chodzi o te scianki to samego blatu nie trzymaja, ale wzmacniaja szafke, a o to chodzi. Jak dodasz plecy z plyty min 1,5 (ale koniecznie od blatu do podlogi) to powinno wystarczyc
Zapisane

jaaasiek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 960



« Odpowiedz #5 : Grudzień 15, 2008, 21:33:13 »

a jakich wymiarów akwa
Zapisane

wejdźcie, obejrzyjcie i skomentujcie:

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22819.0
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #6 : Grudzień 15, 2008, 21:41:02 »

Jezeli szuflada siega do konca ,to szczerze mowiac ; kiepsko . Nie ma miejsca na mocne plecki . Jedynym wyjsciem , z ktorego pewnie nie skorzystasz, byloby pozbycie sie szuflady i wstawienie dwoch scianek na ten blat pod nia /szuflada/ przedluzajac niejako te scianki wewnetrzne . Dzieki temu  blat bylby podparty w 4-ech miejscach . A zwlaszcza pod akwarium ,gdzie jest najwiekszy nacisk , poniewaz akwa jest wezsze od komody i nie jest podparte sciankami zewnetrznymi .
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #7 : Grudzień 15, 2008, 22:23:18 »

 Smiley A ja powiem tak: gdzie Ci sie to ugina? nie widze - czyli nie ma sie co martwic jedyny minus to pewnie to ze szuflada ciezko chodzi ale chyba przezyjesz ? nie ma sensu nic tam dorabiac konstrukcja jest bezpieczna a wygiecie spowodowane przez zwyczajna sprezystosc materialu... i nie grozi peknieciem
PS sorka znowu cos pomylilam na klawiaturze z polskimi literami..
Zapisane

Evrath
Nowy
*
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #8 : Grudzień 15, 2008, 22:51:03 »

Nie nie, gdyby ciężko chodziła szuflada raczej bym się nie przejmował. Chodzi o to, że z przodu u góry szuflady przy otwieraniu się obciera a po jakimś czasie zaowocuje to obtarciami, które są poprostu "szpetne". Poza tym jakiś czas temu blat się nie uginał, tak więc obawiam się że za następne parę miechów znowu się trochę wygnie etc. etc.

Jedynym wyjsciem , z ktorego pewnie nie skorzystasz, byloby pozbycie sie szuflady i wstawienie dwoch scianek na ten blat pod nia /szuflada/ przedluzajac niejako te scianki wewnetrzne . Dzieki temu  blat bylby podparty w 4-ech miejscach . A zwlaszcza pod akwarium ,gdzie jest najwiekszy nacisk , poniewaz akwa jest wezsze od komody i nie jest podparte sciankami zewnetrznymi .

Oświeciłeś mnie. Z tym jedynym wyjściem to chyba masz rację. Najprawdopodobniej zrobię, jak mówisz + dorzucę jeszcze solidniejsze plecy na tył. Po prostu w późniejszym czasie podzielę tą szufladę na 3 części i tyle (albo co innego wymyślę).

a jakich wymiarów akwa

Wymiary to 100/40/40

Nie ma to jak pomoc od forumowiczów. Dzięki wielkie za pomoc.  Wink
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 22:57:17 wysłane przez Evrath » Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #9 : Grudzień 27, 2008, 20:23:25 »

Ja bym zrobił wzdłużne nacięcia w górnej płycie i tam wkleił metalowe elementy przez całą długość, powiedzmy 3 sztuki. Jeżeli nie możesz listew, bo nie masz frezarki, to mogą być pręty, tylko więcej. Wzmocnienie powinno być pod samym akwarium i jakoś zabezpieczone na gładko (klej, żywica epoksydowa).
[jeżeli są po obu stronach pukty podparcia, to wzmocnienie jest zawsze na górze, a jeżeli jest punkt podparcia belki z jednej strony np. balkon, to zawsze robi się zbrojenie na dole - tak się robi z konstrukcjami betonowymi, dlatego tutaj sugeruję zbroić z góry]
Ewentualnie, nad szuflada (od spodu dolnej płyty) może by przykręcić takie cienkie listwy, o ile się zmieszczą?
Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Czy jest tu jakiś fizyk? :-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2008, 20:33:13 wysłane przez Muchomorek » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: