Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Wookee -> 350 litrów -> Narożnikowe
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Wookee -> 350 litrów -> Narożnikowe  (Przeczytany 9104 razy)
Wookee
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133


« : Grudzień 14, 2008, 19:52:55 »

Akwarium znajduje się w pokoju łączącym się z kuchnią. Blat został zaprojektowany tak, żeby ładnie się wszystko komponowało. Nieskromnie powiem, że to mój pomysł Smiley Tu przyjmujemy gości i urządzamy małe imprezki. Nie muszę chyba mówić, że zawsze siadam w miejscu, z którego najlepiej widać akwarium  Grin

Widok z głębi pokoju


Widok z przodu


Widok z prawej strony


Widok z lewej strony


Widok od strony kuchni


Małe zbliżenie



Akwarium Narożnikowe Corner 350 litrów o wymiarach:  87x87x61 z oryginalną pokrywą.

Oświetlenie:
Jako, że producent nie wysilił się przy dodawaniu oświetlenia, jak to zwykle bywa, musiałem całość przerobić.  Wywaliłem całą elektrykę, poza świetlówkami i zamieniłem na stateczniki elektroniczne. Dodałem też odbłyśniki. Dysponowałem dzięki temu zabiegowi oszałamiającą mocą światła 50 wat (2x 25 wat świetlówki T8) + odbłyśniki. Nieźle jak na troszkę ponad 300 litrów, co? 
Postanowiłem dodać 4 świetlówki T5 24 wat i dwa odbłyśniki, dzięki czemu mam teraz w sumie 146 wat. Jeżeli wierzyć sprzedawcą, że odbłyśnik daje do 50% więcej oświetlenia, to nie jest już źle

Przerobiona pokrywa  wygląda tak


Dodatkowo mam diodowe oświetlenie nocne w kolorze niebieskim. Ostatnio stwierdziłem, że nie będę go w ogóle wyłączał i dzięki temu mam ładną niebieską poświatę w ciągu dnia.

W nocy wygląda to mniej więcej tak


Świetlówki T8 włączają się o 13-tej i świecą do północy. Natomiast T5 włączają się o 14-tej i świecą do 23:30. Oświetlenie nocne jak już wspomniałem, ostatnio świeci stale 

Tło:
Jako, że nie znalazłem niczego sensownego w sklepach, postanowiłem wykonać je sam. Z płyty, którą używa się na tył w szafach wyciąłem dwa prostokąty o różnych długościach. Ten od strony kuchni musiał być krótszy. Następnie przykleiłem ramki z łaty i całość pomalowałem bejcą. Środek wykleiłem kawałkami kory, którą dostałem w tartaku. Od dolnej strony górnej listwy, przymocowałem pasek z diodami. Jest on w jednym miejscu przecięty i połączony za pomoczą dolutowanych przewodów. Dzięki złączce, mogę obie części tła wyjąć zza akwarium.
 Tak wygląda fragment tła


Nawożenie:
PMDD bez NO3 (NO3 robią rybki Cheesy)
CO2 z bimbrownii - zmieniam co tydzień zacier. Żebyście nie posądzili mnie o rozrzutność, zacier przelewam do gąsiorka w którym spokojnie dojrzewa. Jak się go nazbiera więcej i przyjdzie odpowiedni moment, można będzie go przedestylować

Fauna:
Skalar – 5
Duch amazoński – 1
Pielęgniczka Kakadu – 1
Kiryski różne – 7
Bocja wspaniała – 6
Otoski – 12
Tęczatka Filigranowa – 25
Kosiarki – 4
Krewetki Amano – około 20
Krewetki Red Cherry – około 10

Flora:
Didiplis Diandra
Limnophila Aromatica
Blyxa Japonica
Rotala sp. Green
Ludwigia Repens
Reszty nie jestem pewien. Jak ktoś rozpozna to proszę o info na PM. Będę uzupełniać

Zgodnie z prośbą użytkownika macciek, zamieszczam zdjęcia z wyłączonym oświetleniem tła:


« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2008, 20:56:44 wysłane przez Wookee » Zapisane


Narożnikowe 350l
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #1 : Grudzień 14, 2008, 22:14:17 »

Akwa bardo klimatyczne i doskonale komponuje się z resztą - gratuluję "wyczucia". No i zapowiada się ciekawe...
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #2 : Grudzień 14, 2008, 22:38:12 »

Gdyby nie fototapeta i niedoświetlone badyle aromatici było by super.
Teraz jest nieźle Wink
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
ryba243
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #3 : Grudzień 14, 2008, 23:54:30 »

pomyslane nie powiem i jest ok jak dla mnie
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #4 : Grudzień 15, 2008, 07:07:41 »

CO2 z bimbrownii - zmieniam co tydzień zacier. Żebyście nie posądzili mnie o rozrzutność, zacier przelewam do gąsiorka w którym spokojnie dojrzewa. Jak się go nazbiera więcej i przyjdzie odpowiedni moment, można będzie go przedestylować

a już go destylowałeś ?  Grin Wink też mam sporo zacieru ale marnotrawie go wylewając ... bede musiał pomyśleć nad recyklingiem ...  Cheesy Cheesy
Zapisane
Wookee
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #5 : Grudzień 15, 2008, 09:24:29 »

Cytuj
Gdyby nie fototapeta
Mógłbyś uściślić? Nie mam żadnej fototapety.

Cytuj
niedoświetlone badyle aromatici było by super
Niestety, więcej światła nie upchnę, choć bym chciał. Niemniej nawet szybko rośnie.

Cytuj
a już go destylowałeś ?  Grin Wink też mam sporo zacieru ale marnotrawie go wylewając ...
Znajomy pożyczył mi wielką butlę i sprzęt, bo nie używa. Testowałem na kiepskiej jakości winie. Wyszło, więc musi i tu się udać Smiley Tylko butla jest tak wielka, że wlewam i wlewam a tu ciągle miejsca pełno.

Cytuj
bede musiał pomyśleć nad recyklingiem ...
Recykling to przyszłość Smiley
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 09:29:32 wysłane przez Wookee » Zapisane


Narożnikowe 350l
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #6 : Grudzień 15, 2008, 19:50:02 »

Akwarium piękne szczególnie jak się rozrośnie będzie super Wink Gratuluje pomysłu ulokowania tego wycinka natury  Good !
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #7 : Grudzień 15, 2008, 20:22:00 »

Mnie sie bardzo podoba, wszystko jest akurat  Good ! tez mam na granicy pokoj-kuchnia  Cheesy

W tytule podaj nick i litraz
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 21:46:28 wysłane przez gina2006 » Zapisane

damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« Odpowiedz #8 : Grudzień 15, 2008, 21:43:45 »

tylko mała uwaga, zmień tytuł wątku, bo moderatorzy go zamkną. Akwarium jest bardzo ładne, no na narożnik to ładniejszego nie widziałem... gratuluje
Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
macciek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 219



« Odpowiedz #9 : Grudzień 16, 2008, 08:49:03 »

Witam akwarium bardzo ladne ciekawe fajna obsada super roslinki , troszke zmienia klimacik podswietlenia tla jak mozesz to zalacz fotki bez oswietlonego tla ale akwa super pozdrawiam papa papa papa
Zapisane
Wookee
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #10 : Grudzień 16, 2008, 17:52:17 »

Cytuj
jak mozesz to zalacz fotki bez oswietlonego tla
Zgodnie z Twoją prośbą, zamieszczam zdjęcia na końcu pierwszego postu.

Poza tym dziękuję wszystkim za opinie i czekam na dalsze.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 09:41:05 wysłane przez Wookee » Zapisane


Narożnikowe 350l
macciek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 219



« Odpowiedz #11 : Grudzień 17, 2008, 09:00:36 »

Dzieki za fotki moim skromnym zdaniem akwa zyskalo na + jest bardziej naturalne ale to moja opinia a akwa ma byc uciecha wlasciciela akwa super pozdrawiam  papa papa papa
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #12 : Grudzień 17, 2008, 09:08:50 »

Akwa bardzo przyjemne dla oka. Roślinkę z lewej przeniósłbym torszkę do tyłu albo przysłonił te badyle czymś niższym. Poza tym fajne  Good !
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #13 : Grudzień 17, 2008, 09:16:48 »

Akwa bardzo przyjemne dla oka. Roślinkę z lewej przeniósłbym torszkę do tyłu albo przysłonił te badyle czymś niższym. Poza tym fajne  Good !

Fakt, ta trawke ? posadzilabym pod jasnym skalarem na tle korzenia - jest tam narazie taka dziura
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 09:24:35 wysłane przez gina2006 » Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #14 : Grudzień 17, 2008, 09:20:22 »

Myślałem o tym czerwonym czego nazwy nie pamietam  Embarrassed
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: