Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: pielęgnice niebieskołuskie  (Przeczytany 7091 razy)
Garret
Nowy
*
Wiadomości: 39


« : Sierpień 17, 2004, 13:29:57 »

Witam
Kupiłem dwa miesiące temu parkę tych ryb ktura dobrała się ze stada w sklepie.dzisiaj zauważyłem że samiec podgryza inne ryby w tym samice.myslę że chyba się trą ale nie jestem pewien.niemam drugiego akwa żeby przełożyć ryby.a i jeszcze są pięknie ubarwione:sciemniały i na ich ciałach pojawiły się jaskrawe plameczki nieb.co robić

pozdrawiam
Zapisane

Jeżeli ktoś będzie chciał pogadać to to jest moje GG-3260128
matijasz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 150


« Odpowiedz #1 : Sierpień 17, 2004, 22:17:38 »

Jakie masz akwa i jaką obsade ryb ?Nie musisz przekladac jak samiec/ca nie jest agresywna w stsunku do partnera/ki. Problem bedzie ze wspolokatorami bo oni moga zostac nawet zabici podaczas wychowania narybku.
Zapisane

Pozdrawiam
MaTiJaSz
Garret
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #2 : Sierpień 22, 2004, 20:46:25 »

właśnie wruciłem z 7 dniowych wakacji i zobaczyłem jak 2 moje kiryski leżą zdechłe razem zm sumikiem pancernym.i jeden kirysek ma tak jagby odkryte ości bez łusek i mięsa ale to tylko z jednej strony.Co do akwa to mam2 gloncie,welonke 3 kiryski 1 gurami 1 brzanke sumatrzańską i to wszystko w akwa 112l profil.2 filtry jeden jakiś ruski "js animals"a drugi hydor "k20 duo II"a  w nim węgiel.pomocy narazie wlałem dawkw mfc.zobacze co dalej .

pozdrawiam  Garret
Zapisane

Jeżeli ktoś będzie chciał pogadać to to jest moje GG-3260128
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #3 : Sierpień 22, 2004, 21:17:30 »

Węgla aktywnego nie trzyma się w filtrze długo. Po co wlałeś MFC na ewidentny przypadek zabicia ryby przez inną ? Zupełnie tego nie rozumiem. A to, że rybki były obgryzione to się nie dziwię, po prostu inne żywiły się padliną.
Zapisane
Garret
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #4 : Sierpień 23, 2004, 07:45:08 »

Dzisiaj wymieniłem  węgiel na ceramike.a co do obgryzienia to dzisiaj zauważyłem żywego  kiryska z wielką raną który więprawie nie rusza
  pomocy co robić

pozdrawiam garret
Zapisane

Jeżeli ktoś będzie chciał pogadać to to jest moje GG-3260128
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 23, 2004, 09:25:13 »

Zobacz tu:
http://www.akwarium.prx.pl/adv/cichlasoma_octofasciatum.htm

Popełniłeś podstawowy błąd - wpuściłeś agresywne pielęgnice do akwarium ogólnego.
Ten gatunek w 100 l powinien być sam, tzn. jedna para.
Nie wróżę ciekawej przyszłości dla reszty rybek, szczególnie jak pielęgnice przystąpią do tarła  :?
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Garret
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #6 : Sierpień 23, 2004, 11:02:31 »

wiem lecz gdy ja byłem zupełnum laikiem teraz za to płace że posłuchałem sprzedawcy.co z nimi zrobić.w wsklepach ich niechcą.a drugiego akwa nimam .
Zapisane

Jeżeli ktoś będzie chciał pogadać to to jest moje GG-3260128
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 23, 2004, 13:33:34 »

Ja na Twoim miejscu zostawił bym tylko pielęgnice - są to ryby bardzo ciekawe, dość łatwo dochować się młodych.
No chyba że para się pokłóci, też jest taka możliwość w takim dość małym akwarium :roll:
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Garret
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #8 : Sierpień 23, 2004, 13:47:46 »

Ale czy  do tych dwuch  można dokupić jakieś inne pielęgniczki.bo w akwa 112l będzie troche takie smutne z dwiema rybami.
Zapisane

Jeżeli ktoś będzie chciał pogadać to to jest moje GG-3260128
Garret
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #9 : Sierpień 23, 2004, 13:51:15 »

ale gdy zostaną tylko dwie rybki to będzie troche nudno w akwa.czy można do tych dwuch dożuci jakieś inne pielęgnice.

sory że się powtużyłem ale wcześniej jak pisałem to muj topic nie wyskoczył.a teraz są dwa.
Zapisane

Jeżeli ktoś będzie chciał pogadać to to jest moje GG-3260128
matijasz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 150


« Odpowiedz #10 : Sierpień 23, 2004, 15:45:33 »

Juz Pielęgnic nei dokładaj. Możesz sprbować ze 2 kiryśniki na dno tylko kup duże Smiley Oen są pancerniaki i rosną duze wiec chyba sobei poradzą. Zró duzo kryjówek to wtedy jak samiec bedzi ebardo zagresywny to samica bedzie sie mogła schować.Jeszcze możesz dorzucić ze 2 Zbrojniki Neibeiskie jak masz problem z glonami.
Zapisane

Pozdrawiam
MaTiJaSz
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #11 : Sierpień 24, 2004, 07:22:14 »

Zresztą jak się rozmnożą to wcale nie będzie  nudno Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: