Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pyszczaki  (Przeczytany 6516 razy)
Morfeusz04
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 202


Triquretta-moc trzech


WWW
« : Listopad 09, 2008, 22:23:46 »

Czy mogę dać do swoje akwarium z 4 pyszczaki ?? Czy są to agresywne rybki ?? Moja obsada jest "typowa " czyli gupiki,danio, neonki ,mieczyki, zmienniaki,molinezje ,kilka sumików i zbrojniki 3 . Proszę o potwierdzoną jakąś wypowiedź  Wink
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #1 : Listopad 09, 2008, 22:36:19 »

Jesli chcesz uzyskac fachowa odpowiedz musisz napisac jaki masz baniak, sprzet (filtr,grzalka), oswietlenie,parametry wody, rosliny
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #2 : Listopad 09, 2008, 23:17:50 »

Jesli chcesz uzyskac fachowa odpowiedz musisz napisac jaki masz baniak, sprzet (filtr,grzalka), oswietlenie,parametry wody, rosliny
Fachowa odpowiedź: ''nie nie możesz" Undecided
Zapisane

Morfeusz04
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 202


Triquretta-moc trzech


WWW
« Odpowiedz #3 : Listopad 09, 2008, 23:51:26 »

Jesli chcesz uzyskac fachowa odpowiedz musisz napisac jaki masz baniak, sprzet (filtr,grzalka), oswietlenie,parametry wody, rosliny
Fachowa odpowiedź: ''nie nie możesz" Undecided
A jeżeli te pyszczaki byłyby od "maluszków" z innymi i by się przyzwyczaiły do innych ??
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #4 : Listopad 10, 2008, 00:06:19 »

Lwy jak sa maluszkami to sa milusimi kotkami do przytulania, a Elza trafila sie 1 na milion
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #5 : Listopad 10, 2008, 14:33:24 »

Jesli chcesz uzyskac fachowa odpowiedz musisz napisac jaki masz baniak, sprzet (filtr,grzalka), oswietlenie,parametry wody, rosliny
Fachowa odpowiedź: ''nie nie możesz" Undecided
A jeżeli te pyszczaki byłyby od "maluszków" z innymi i by się przyzwyczaiły do innych ??
Tu nawet nie chodzie o to ( ale o agresje także) tylko te ryby mają zupełnie inne wymagania co do środowiska w jakim żyją .
Zapisane

darek23
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #6 : Listopad 10, 2008, 17:05:01 »

Ala ma na 1000% racje pyszczaki okazuja dużą agresje neonki znikna po pierwszej nocy .A reszta i tak zostanie zjedzona .Pyszczaki to rybki terytorialne. Ostatnie wydanie ,,Akwarium" było im poswięcone.
Pozdrawiam.papa
Zapisane
Pyszczak 15
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #7 : Listopad 23, 2008, 22:35:35 »

Gdy bys dodal to by pyszczaki uczte mialy niezemska;D
Zapisane

Prawdziwy chodowca rodzi sie z czasem.
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #8 : Listopad 24, 2008, 00:04:34 »

to pytanie jest sformułowane w tak ogólnikowy sposób, że nie da się na nie odpowiedzieć w kategoriach TAK lub NIE .i to z kilku powodów:

po pierwsze: nie wszytkie pyszczaki są drapieżnikami i karmią się innymi rybami

po drugie: nie wszytkie pyszczaki są na tyle terytorialne by nie tolerowały ryb zajmujących inne niż one partie wody

po trzecie: nie wszytkie pyszczaki pochodza z jezior afrykańskich i parametry wody w których powinny żyć są nie do zaakceptowania przez inne ryby.

po czwarte: większość akwarystów trzyma swoje ryby w kranówie, w kranówie trzymane są także w sklepach akwarystycznych co sprawia, że w praktyce tolerancja wielu gatunków ryb (nie pochodzących z odłowu) w zakresie maksymalnego pH i twardości i tolerancja wielu gatunków pyszczaków z jezior afrykańskich co do minimalnego pH i twardości zazębiają się.

po piąte i pewno "nie ostatnie" spytaj o konkretny gatunek, a dostaniesz konkretną odpowiedź.

oczywiście pozostaje jeszcze kwestia "czystości biotopowej" w doborze obsady. i tu poczucie przyzwoitości niejako nakazuje unikać połączeń pielęgnic np afrykańskich z rybami z innych kontynentów. ale to już kwestia podejścia odpowiedniego, a nie kwestia typu "da się czy nie da się".

P.S. bynajmniej nie jest moją intencją jakiekolwiek "mącenie". jak wiecie mam dość purystyczny stosunek do kwestii "akwariów biotopowych" i jeśli ktos zapyta mnie czy np. "multiki", "śledziki" czy "trofcie" można trzymać z gupikami czy też danio to zawsze odpowiem   "gdyby twoja wiedza była na tyle duża byś mógł to zrobić nie zadawałbys takich pytań".
ale podszedłem tym razem do tematu od bardziej "przyziemnej" = technicznej strony. a to dlatego że czytajac ten wątek przypomniało mi się że D.Walstad w swoich akwariach "doświadczalnych" typu LT na glebie trzymała właśnie tropheusy. ("gdzie rzym, a gdzie krym", a jednak!!!)








 
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 00:15:38 wysłane przez szymonw » Zapisane

Mate2360
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #9 : Listopad 24, 2008, 15:05:49 »

Hmm Pyszczaki są z rodziny Pielęgnic czyli są agresywne.Duża większość ryb z rodziny pielęgnic jest agresywna więc do twojego akwarium nie radzę kupować Pyszczaków
Zapisane
dominik94
Zainteresowany
**
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #10 : Luty 01, 2009, 17:55:56 »

witam moge trzymac pyszczaka cytrynowego w akwa 80l pozdrawiam
Zapisane
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #11 : Luty 02, 2009, 21:23:34 »

witam moge trzymac pyszczaka cytrynowego w akwa 80l pozdrawiam
Nie nie możesz. Za małe akwarium.
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: