Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium dla narybku  (Przeczytany 17407 razy)
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #15 : Sierpień 13, 2004, 19:30:34 »

Świderki nie sa wymagane do hodowli roślin Wink, ikry nie zjadają a jedynie resztki pokarmowe i odchody roślin. Nalezy uważać gdyz łatwo mogą stać się plagą, wiec nie domagaj się ich obecności Smiley.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #16 : Sierpień 14, 2004, 09:13:38 »

Ja mam dużo świderków i uważam że są pożyteczne bo napowietrzają korzenie roślin i usuwają resztki ze strefy "podziemnej" Smiley Nie mam piasku ale w akwa roślinnym które zamierzam założyć w poniedziałek (nie do końca roślinne bo będą 3 kiryski i 2 gupiki) na pewno będzie, a świderki moim zdaniem będą konieczne Smiley
Zapisane
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #17 : Sierpień 14, 2004, 10:05:05 »

Hej, a może ktoś powiedzieć mi co to są te świderki i czy się opłaca trzymać je w akwarium :?:
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
pbern
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 146


« Odpowiedz #18 : Sierpień 14, 2004, 11:28:02 »

swiderki to takie slimaczki ktore maja muszle w ksztalcie koncowki swidra Wink jak sama nazwa podpowiada.
Zapisane
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #19 : Sierpień 14, 2004, 12:22:57 »

opłaca się trzymać bo drążą tunele w podłożu napowietrzając je i likwidując strefy beztlenowe, szkodliwe dla ryb i roślin. zdaje się że nie zżerają roślin, a raczej to na pewno ich nie konsumują. Dorastają do 4 cm długości. Można na allegro kupić zestawy kilkunastu sztuk - np. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29522108
Zapisane
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #20 : Sierpień 14, 2004, 17:41:10 »

Dzięki za informacje. Musze sobie takie załatwić, ale jak myślicie ile powinienem kupić na moje akwa. mam 3 duże rośliny.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #21 : Sierpień 18, 2004, 19:35:57 »

W swoim akwarium dla nyrybku gupika włożyłem tylko dwa duże płaskie kamyki i średniej wielkości korzeń żeby narybek się czuł bezpiecznie. Codziennie wieczorem odsysam trochę wody z resztkami pokarmu bo trochę go zostaje. Żwirek tylko utrudnia zadanie. Jeżeli chce się mieć roślinki to można poprostu wrzucić wywłócznika i niech se pływa po tafli albo przywiązać mech do takiego dużego kamyka albo korzenia.
Zapisane

JIN5
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55



WWW
« Odpowiedz #22 : Listopad 01, 2004, 09:17:13 »

Ja dla moich Głupiczków przygotowalem akwarium  15 l  bez podloza i bez niczego ale zastosoalem w nik kotnik.:]
Zapisane

60 l. 57 Głupiczków, Labeo i 2 Kirysy  30l. 25 młodych Molinezji, 6 Neonów


WWW.NFSUCENTER.TK i WWW.FORUMAQUA.IR.PL
as
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #23 : Luty 06, 2005, 18:33:05 »

Co należy zrobić nie używając środków chemicznych aby nie pojawiała się pleśń na grzałce i na rurce doprowadzającej powietrze w akwa z narybkiem
Zapisane

60l 40 neonek inessa 3 kiryski panda 2 tenczanki 2 pretniki
magdalena-91
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #24 : Maj 08, 2005, 13:28:32 »

jak w nim bedzie tez samica to musisz dac roslinki bo mieczyki jak inne zyworodne ryby potraktuja swoj narybek jako pokarm.
POWODZENIA!!!
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #25 : Maj 08, 2005, 13:37:18 »

nie odpowiadaj na tematy które są jusz dawno rozwiązane

PS: Masz 1 wiadomość pocztową (sprawdź)
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
mila
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 292



« Odpowiedz #26 : Maj 09, 2005, 13:52:32 »

Ja swoim gupikom podłoże zastosowałam pierwszy raz w wieku 3 miesięcy, a roślinę miesiąc wcześniej (kabomba). Na samym początku była tam jedynie jakaś muszla i widoczne kkupki, które co jakiś czas usuwałam razem z całością wody (kula była tylko 3 litry). Nie rób takiego samego błedu co ja

W podłoży zaklinowała mi się tylko 1 gupcia.
Zapisane

150l
4mieczyki,
2 molinezje szerokopłetwe,
2 zmienniaki wielobarwne
2 skalary,
2 kiryski spiżowe,2albinosy
2pekolcje
10,5l kotnik
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: