Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 62
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sprzedawcy robią w konia?  (Przeczytany 313267 razy)
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #300 : Lipiec 20, 2007, 08:50:05 »

Ja powiem tak - dobrze jest trafić na uczciwego i znającego się sprzedawcę. Ale ...
Jeśli chcesz kupić akwarium, rybki, roślinki - najpierw o tym poczytaj, dowiedz się co nieco. Wtedy na pewno nie dasz się zrobić w balona. Idziesz do sklepu z wiedzą co mogę mieć, czego nie, co mi się przyda a co nie ...
Sprzedawca tyż człowiek i z czegoś żyć musi.
Dobrze, jeśli na ten swój kawałek chleba zarobi uczciwie. Bo jest dobry, bo potrafi doradzić, bo zna się na sprawie.
Przede wszystkim trzeba walczyć z głupotą sprzedawców, ale nie środkami skarbówka, sanepid i inne tego typu instysucje.
Sam zastanawiam się czasami czy móglbym prowadzić sklep akwarystyczny i czy to by się opłaciło ... i wiecie co ... na początku (raczej dość długo) chyba nie ... dopóki nie przekonałbym klientów do tego, że nie sprzedam i takiej a takiej ryby bo się nie nadaje ...
Niestety handel a etyka akwarystyczna rzadko idą w parze ...

P.S.
Sanepid musi się mieć do czego przyczepić, tak samo skarbówka ... Dopóki organizacje zajmujące się ochroną zwierząt nie zauważą, że rybki to też zwierzęta - nic innego nie pozostaje jak głośno wyrażać swoje zdanie na ten temat
Zapisane

Maciek1992
Maciek1992
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 261

gygy 8085452


« Odpowiedz #301 : Lipiec 20, 2007, 09:26:55 »

Trzeba czytać czytac i czytać

W grodzisku jest 2 takich  sprzedawców a reszta to jakieś lajiki
Zapisane

25 Litrów
-3 molinezje
-MAŁY glonojad
-3 krewetki
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #302 : Lipiec 20, 2007, 10:00:24 »

Z drugiej strony sklep to nie mieszkanie - i w sumie nierealne jest żeby sprzedawca, który jest zapracowany i w sumie z tego żyje (nawet największy miłośnik zwierząt nie żyje tylko powietrzem), zapewniał rybom takie warunki jak my. Ryba to takie samo zwierzę jak pies czy kot - ludzie tak samo kupują sobie szczenięta albo kocięta ale kiedy dorastają albo zaczynają sprawiać kłopoty - wyrzucają je. Ale to już nie wina sklepu ani ludzi którzy w nim pracują, lecz nieodpowiedzialnych klientów.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
Maciek1992
Maciek1992
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 261

gygy 8085452


« Odpowiedz #303 : Lipiec 20, 2007, 12:02:55 »

Właśnie to wina właścicieli sklepów a nie sprzedawców bo sprzedawca często nie zna sie na rzeczy i nie może nic zrobić bez zgody szefa lub szefowej
;/
Zapisane

25 Litrów
-3 molinezje
-MAŁY glonojad
-3 krewetki
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #304 : Lipiec 20, 2007, 18:54:27 »

Kiedy na podstawach przedsiebiorczości mówiliśmy o prawach klienta i metodach kontroli towaru to kobieta nam powiedziała że najlepiej i najłatwiej jest zniszczyć firmę przez nasłanie skarbówki.

Nawet nie wiedziałem, że informacja, "jak zniszczyć firmę" należy do "podstaw przedsiębiorczości"
 Smiley
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Maciek1992
Maciek1992
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 261

gygy 8085452


« Odpowiedz #305 : Lipiec 20, 2007, 18:57:41 »

JA tez ale czasami na takie sklepy trzeba Wściekły by to wykorzystać
Zapisane

25 Litrów
-3 molinezje
-MAŁY glonojad
-3 krewetki
glonojad
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 349



« Odpowiedz #306 : Lipiec 20, 2007, 19:16:00 »

dzis bylem w tym samym sklepie co kiedys widzialem te skalary o których wspominalem wczesniej, a wiec przychodze do sklepu i pania prosze oi zarcie dla moich pysi o bardzo malej granulacji ( dla młodych ) ona odpowiedziala ze nie ma i próbowala mi wcisnąc zarcie dla doroslych ( takie paleczki dł. 1 cm ) powiedziala ze moge je cwiartowac na mniejsze - hahaha, a cena az sie przerazilem 25zł powiedzialem ze sie zastanowie, po chwili przyszedl kolejny klijent a ja w tym czasie wychylilem sie przez lade i zobaczylem w zapleczu caly regal zapelniony pokarmami, pokazalem jej i poprosilem - cena 7zł Cheesy zaplacilem i poszedlem a ta baba stala cala czerwona i nawet mi nie powiedziala dowidzenia. hehe
Zapisane

Maciek1992
Maciek1992
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 261

gygy 8085452


« Odpowiedz #307 : Lipiec 20, 2007, 20:53:07 »

Jesteś dobry:P wychylać sie za ladę Tongue czego tam można szukać:P
Zapisane

25 Litrów
-3 molinezje
-MAŁY glonojad
-3 krewetki
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #308 : Lipiec 21, 2007, 08:54:46 »

Tak często robią. Seboos, koło mnie jest sklep, który sprzedaje nie tylko rybki i czasem ich warunki też nie są dobre. Sanepid może pomoże, wiadomo zawsze coś zauważy, a kara może da im do myślenia. Co do skarbówki, wiadomo trudno znaleźć powód/dowód. I też chyba jest nie fajne niszczyć komuś od razu firmę. Trzeba najpierw spróbować innych metod. Inaczej z tym walczyć.
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
splendens
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 213



« Odpowiedz #309 : Lipiec 21, 2007, 10:12:46 »

Nachodzic, nachodzic i marudzic! Ostatnio bylem w zoologu i zauwazylem ze szczury nie mają wody. Kolo powiedzial ze, dawal rano i  juz wypily (byla ok 12). Mam szczury i wiem ze pija czesto ale po troche, wiec jego wymowka wogole mnie przekonala. No ale ze zwrocilem mu uwage to polazl i napelnil poidelko. Przychodze na dzien nastepny i zas ta sama sytucja. Tym razem w sklepie bylo dosc duzo klientow. Koles z burakiem na twarzy dal szczuraskom wody. Na 3 dzien woda juz byla i teraz za kazdym razem jak odwiedzam tego zoologa to zwierzatka maja wode. Jesli chodzi o akwaria w tym sklepie to koles po tym jak mu zwrocilem uwage ze chore ryby nie sa izolowane to powiedzial ze szef mu nie pozwolil bo nie ma wolnych baniakow itp. No i ceny maja kosmiczne (neon 5 zl!!), nie lubie tego sklepu i nie kupuje tam ale odwiedzam i kontroluje. Jak beda jakies przypały to bede zniechecal klientow i polecal inny sklep. Tongue A jest to sklep znieslawionej sieci Zoo Afryka. Serdecznie nie polecam.  Grin
Zapisane
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #310 : Lipiec 21, 2007, 10:37:21 »

No ja mam w Łodzi podobną sieć "Zoonatura" i tam też są ceny za wysokie, neon też 5 złotych :/ ale jak się zwróci uwagę to Cię traktują jak powietrze :/ masakra, obsługa w ogóle się nie zna. Nawet ostatnio widziałam jak kierownik tego sklepu przeprowadzał rozmowę o pracę, masakra ta dziewucha w ogóle się nie znała na zwierzętach, mam nadzieje, że jej nie przyjęli. Wiecie dla mnie to jest tak, że jak znasz się na medycynie jesteś lekarzem, jak odróżniasz  pączka z marmoladą od pączka z tofii to w piekarni, a jak znasz się na zwierzętach to w zoologu, widać to tylko moje zdanie i do praktyki tego to troszko daaaleko.
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Maciek1992
Maciek1992
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 261

gygy 8085452


« Odpowiedz #311 : Lipiec 21, 2007, 12:03:19 »

U mnie w grodzisku są 3 sklepy zoologiczne  i tylko 2 polecam . W takich dobrych 2 sklepach zawsze dostaje zniżkę jak kupie powyżej 30 zł a często tak kupowałem Tongue.
A w jednym sklepie gdzie jest dużo osób i dużo osób obsługuje nie ma nic i są ceny z kosmosu Więć tam nie kupuje .  Kupuje w tych dobrych sklepach gdzie jest tylko jedna pani która obsługuje i naddatek to jest szefowa . I gdy ostatnio kupiłem filtr i niezbyt dobrze działał bo cześć napowietrzająca chyba była zapchana poszedłem dostałem w prezencie roślinkę i nowy filtr SmileyCheesy i od tego czasu kupuje w tylko tych 2 sklepach Cheesy 
Zapisane

25 Litrów
-3 molinezje
-MAŁY glonojad
-3 krewetki
Magdallenah
Ja.
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1131


I'm ;)


WWW
« Odpowiedz #312 : Lipiec 21, 2007, 13:09:19 »

wiecie ale na akwarium.net.pl jest dział o sklepach i tam powinnieście wyrażać opinie
Zapisane

Pozdrawiam, Magda.
Maciek1992
Maciek1992
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 261

gygy 8085452


« Odpowiedz #313 : Lipiec 21, 2007, 14:49:11 »

  Można można tu można tam Smiley
Zapisane

25 Litrów
-3 molinezje
-MAŁY glonojad
-3 krewetki
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #314 : Lipiec 23, 2007, 09:12:34 »

Nie można. Proszę o umieszczanie wiadomości w odpowiednich działach i wątkach.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 62
  Drukuj  
 
Skocz do: