Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « ciekawa a zarazem smutna historia.....
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ciekawa a zarazem smutna historia.....  (Przeczytany 2894 razy)
Krystian
Nowy
*
Wiadomości: 14


« : Sierpień 03, 2004, 11:44:12 »

Jakies dwa tyg temu postaniowilem zmienic wode i oczyscic wszystko co znajduje sie w moim aqwa, oprocz rybek ma sie rozumiec Smiley Mialem troche glonow na kamieniach i korzeniach wiec postanowilem wygotowac je. Niestety to byl moj blad..jak zaczalem wyciagac kamienie z grnka..juz po wygotowaniu..zauwazylem "maly peczek skupionych razem kuleczek" . Domyslam sie ze ugotowalem ikre, bo tak mi to przypominalo. Ze strachu balem sie wziasc w rece i pomyslem sobie jestem morderca Wink hehe .
Przeczowam ze byla to ikra sumow indyjskich bo mam w moim ogolnym aqwa ( 2 samice -ok 20 cm ciemniejsze i 1 samiec jasniejszy chudszy ok 14cm) samice nadal sa grube i wygladaja jakby sie najadly.
Zapisane

100L aqwa - 2x skalar zaglowiec, 2x glonojad, sum australijski, 3x sum indyjski, 5x bystrzyk... gnijace roslinki Sad i juz prawie wcale nie ma glonow, bo kosiarka daje im popalic :]
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #1 : Sierpień 03, 2004, 12:49:04 »

Sam mam jedneo takiego suma i przyznam ze one lubią ciemne zakamarki jak większosc sumów wsród korzeni i zgodze sie ze mogła byc to ikra. Ale bądz przygotowany w niedługim czasie mogą ponownie złożyć ikrę  :wink:
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
Krystian
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #2 : Sierpień 03, 2004, 15:11:14 »

tez mam taka nadzieje ze znowu cosik tam zloza.. Czytalem troche i niestety nie znalazlem opisu tarla i jak wyglada ikra sumow. wiem tylko ze w niewoli bardzo rzadko to sie udaje..czyli jestem prawie jednym z niewielu szczesliwcow :p
Kidys udalo mi sie rozmnozyc z ikry glonojady ale to rowniez byl czysty przypadek. Niestety tylko 1 glonojad przezyl. Dobre i to:]
Zapisane

100L aqwa - 2x skalar zaglowiec, 2x glonojad, sum australijski, 3x sum indyjski, 5x bystrzyk... gnijace roslinki Sad i juz prawie wcale nie ma glonow, bo kosiarka daje im popalic :]
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #3 : Sierpień 03, 2004, 17:15:37 »

Złożenie ikry to dopiero połowa sukcesu Smiley
Zapisane
JIN5
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55



WWW
« Odpowiedz #4 : Listopad 04, 2004, 21:09:55 »

Sumy najlepiej składają ikre w miejscach zaciemnionych i spokojnym.Mój sum złożył mi ikre po korzeniem w rośłina bo tam bylo najciemniej i pokojnie:)
Zapisane

60 l. 57 Głupiczków, Labeo i 2 Kirysy  30l. 25 młodych Molinezji, 6 Neonów


WWW.NFSUCENTER.TK i WWW.FORUMAQUA.IR.PL
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: