Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26
  Drukuj  
Autor Wątek: MichcioRoślina- akwa 54 i 45 l  (Przeczytany 58839 razy)
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #345 : Maj 28, 2009, 20:47:11 »

oj Gina..... dla Ciebie też coś mam Smiley
54 litry

i dwa z moich 5 gupików Smiley


EDIT:
Na prawdę powinni zrobić jakiś poradnik typu "Jak zrobić zdjęcie gupikowi cyfrówką" .. co to są za bestie... matko... sie nie da zrobić zdjęcia normalnie* xD

* "normalnie" to określenie które przynależy do lustrzanki Smiley


« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 18:19:39 wysłane przez MichcioRoslina » Zapisane
eryk@
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 204


« Odpowiedz #346 : Maj 31, 2009, 19:54:02 »

MichcioRoślina dziękuję za nowe zdjęcia.Oba akwaria są bardzo ładne ,Gupiki piękne i zdrowe. Napisz ile kosztowały Cię te gupiki. U mnie w miejscowości to one by kosztowały całe 10zł.

                                             

                                                                      Pozdrawiam Ciebie i rybki.


                                                                                                                                                                                                                              
Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #347 : Maj 31, 2009, 21:08:15 »

W jednym sklepie po 3 zł, w drugim po 3,50 (tych z tego drugiego nie jestem w stanie uchwycić, i tego jednego jeszcze z tamtego) więc wydałem 13 zł. Ale jestem bardzo zadowolony Smiley tylko niestety nie miałem wtedy czasu na ich aklimatyzacje, bo się baaardzo spieszyłem ;/ a jeden (ten za 3 , 50) wydaje sie być taki... taki inni. Ma taki smukły, płaski brzuszek, i przednie pletwy, też jakby inaczej zbudowane... taki "laluś" można by powiedzieć. I on chyba baaardzo lubi ruch wody. Dzisiaj stawał przed wylotem filtra, i pływał pod prąd Smiley sam nie wiem czy to dobrze, czy źle, zapobiegawczo (gdyby tak nie daj Boże z nim było coś nie tak) dodałem soli niejodowanej. Znów wróciła pasja do gupika Smiley Mam tylko nadzieje, że tym razem (po tylu błędach) będą żyć długo i szczęśliwie.

EDIT:
Szlag jasny mnie chyba zaraz trafi! Przed chwilą wyłowiłem tego gupika !  Wściekły Ja to nie wiem, jak niektórzy ludzie potrafią kupić rybę, wsadzić ja do akwarium, i oglądać przez długie lata... na prawdę jestem w szoku... chyba zainwestuje w plastikowe ryby Wściekły
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 15:38:01 wysłane przez MichcioRoslina » Zapisane
eryk@
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 204


« Odpowiedz #348 : Czerwiec 21, 2009, 10:56:50 »

Może mała aktualizacja?
Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #349 : Czerwiec 27, 2009, 19:52:34 »

Chętnie ale na wczasach jestem, i nie mam akwarium przy sobie xD Smiley
Zapisane
izago1
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 316



« Odpowiedz #350 : Lipiec 05, 2009, 16:04:22 »

Nie masz akwarium przy sobie Huh? Dziwne, ja zawsze w torebce mam Wink Piekne oba akwaria widze, ze dzialasz ostro! U mnie bez zmian... Sad Pozdrawiam!
Zapisane


54l
6xneon czerwony
3xgupik endlera
5xotosek
5xkirysek pando podobny
2+1 pielegniczka ramirezi
Smiley Smiley
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #351 : Lipiec 14, 2009, 19:41:50 »

Oj się porobiło... Chciałbym wam pokazać 54 litry, ale bym ze wstydu się zapadł pod ziemię, więc pokarzę nie tak bolesne 45 litrów. Ostatnio było tam trochę ciemno- padła świetlówka, i niby mieli mi sprowadzać, i tak już od miesiąca sprowadzali wiec w końcu w necie zamówiłem i dzisiaj przyszła. Był też problem z glonami, ale już "zacząłem" robić częstsze podmiany, i mniej świecić (jak na razie w obu akwariach są to 2 godziny) niestety mam czas do soboty, bo w niedzielę znów na tydzień wyjeżdżam. Ale ogólnie to z Czarkiem wszystko dobrze, uszkodził sobie płetwę przednią, ale to już dawno, dodawałem do wody sól , i ta rana została, ale wygląda na .. "wyleczoną" ... Ależ te glony mnie dobijają. Byłem też dzisiaj na zakupach, u natknąłem się na całkiem interesujący korzeń, za który zapłaciłem 25 zł, jak również dowiedziałem się że w  tym sklepie kubeczek (taki po bojowniku) wgłębki z jakimiś... "dodatkami" kosztuje 10 zł.  A jaka fajna fretka tam była Cheesy I takie słodkie ,młode chomiczki Cheesy Jak na razie włożyłem ten korzeń właśnie do 45 litrów, ale to całe akwarium ulegnie zmianie, jak tylko rośliny w obu się "naprawią" ... Tam jest strasznie (54 l) praktycznie w ogóle nie przypomina tego z 24 maja. Coś chciałem. aha. Wiecie może czym spowodowane jest żółknięcie ponikła, u podstaw?? Wywaliłem microsorium (jakieś takie.. nie fajne było) i zastąpiłem je Hygrophilą difformis. I zawaliłem sprawę z tą paprotnicą... "Wbij sobie głąbie do łba, ze tak sie nie robi!" .. była bardzo duża, a chciałem ją przesadzić, i ją.. przyciąłem.. wiem, wstyd.. przyciąłem i tamto posadziłem ;/ na szczęście w wielu miejscach puszczała nowe roślinki, i teraz matka już  prawie jedziemy z nią na tym samym wózku.. staram się coś zrobić z tych małych. Dzięki Bogu że chyba 3 zostawiłem "duże" normalnie, z korzeniem. Czarek, choć ostatnio w pełni sił, znudził się sobą, tj. on sie lusterka bardziej boi. Nie często mu to robie, na prawdę nie często, ale dzisiaj zrobiłem i się bał, i uciekał, to odstawiłem... no ale nie jesteśmy coraz młodsi, niestety. Ja to nie wiem, w sumie to ja tak na co dzień nie wiele rzeczy przy tych akwariach nie robie, a jak na chwile wyjadę, to już mogiła.. straszne. Chyba normalnie zacznę robić czarne wody.. tam nie ma roślin.  Muszę wziąć dużo kartek na wyjazd, bo muszę sobie jakoś umyślić kompozycję obu akwariów, choć z  tym i tak bedę musiał poczekać, przynajmniej do połowy sierpnia.
Wiem, przynudzam- na co dzień taki nie jestem- więc daję fotkę 45 l. Tego większego bym sie nie odważył... brr...
Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #352 : Sierpień 07, 2009, 15:04:28 »

Moje akwarium uległo... zawaleniu, a rośliny się rozpadły (nie dosłownie)
Nie poddałem się jednak. Przed chwilą dotarły do mnie rośliny. To co zrobiłem nie jest jeszcze tym do czego dążę, ale ogólnie to nawet to przypomina:


chciałem tam na środku zrobić wrażenie głębi (naczytałem się na roślinyakwariowe.pl) ale coś nie wyszło, bo miałem z adużo roślin w innych gatunkach Cheesy
A tutaj 45 litrów,w tym jeszcze wieeele się zmieni Smiley mam nadzieję Smiley

« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2009, 20:49:17 wysłane przez MichcioRoslina » Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #353 : Sierpień 08, 2009, 11:48:55 »

Rewelacyjnie wyglądają oba akwaria. Na tym pierwszym zdjęciu (większe akwa) , nie wiem jak z efektem głębi, ale za to wyszedł świetny efekt- jakby się "niebo rozstępowało" i miał anioł się pojawić Smiley . Korzeń( ten po lewej) w tym akwarium jest teraz świetnie umejscowiony. Wcześniej bardziej były wyeksponowane jego ciekawe kształty, ale tak ściągał na siebie uwagę, że mieszkańcy bledli Smiley .
Piękne akwaria, naprawdę podziwiam Smiley
Zapisane

MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #354 : Sierpień 08, 2009, 13:00:26 »

Ten korzeń po lewej (a ni żaden) nie jest z poprzedniej aranżacji (z tym mchem) jedynie ten po lewej jest z tej "całkiem pierwszej" na samy, samym początku. Skoro to wiesz , to nie wiem sąd wytrzasnęłaś to zdjęcie Grin No, ale nie powiem, z lewej strony jestem bardzo zadowolony, a na prawą trzeba troszkę poczekać Cheesy Cieszę się, że się podoba Smiley Wszyscy mówią, że to niebo, albo jakieś inne sklepienie. Powiedzieć wam co to jest? Grin Ta świetlówka z tyłu, jest niżej niż ta z przodu i normalnie wchodziłaby do wody. Tam jest coś pomiędzy szkło a pokrywę podłożony , a żeby tego od naszej strony nie było widać, pomiędzy te  elementy jest tło wciśnięte, tak blisko szyby i tej świetlówki, i takie efekt Cheesy Rośliny dopiero przyjechały, bo z tych co zostało to tylko 2  gatunki zostały [(reszta pod moja nieobecność się... rozpadła)i te po lewej, (limnophilia) i ta całkiem po prawej przed filtrem (ludwigia) zostały...] Ale Blyksa jest boska Cheesy strasznie mi sie podoba Cheesy Z obsady mi zostały tylko  gupiki i neonki .. no i jeszcze jedna molinezja, którą "dostałem" a właściwie mi ją oddali ;/ ale to dłuższa historia...  chciałbym w tym akwarium mieć bojownika - również Cheesy tylko Crowntail Cheesy z jakimiś ślicznymi kolorkami, i np. z.. tymi.. no.. zawsze zapomnę... razborami klinowymi Grin Albo espei Cheesy  W tym większym ten środek wygląda dziwnie, bo ta Rotala (jak już mówiłem) dopiero przyjechała, i się jeszcze nie "wyprostowała" przez co nie jest jeszcze ostatecznie ułożona, ale i tak myślę, że po prawej stronie jest za dużo gatunków roślin, ale to dlatego że dostałem takie fajne gratisy , które mi urozmaiciły akwarium tj. wywłócznik rdzawy, i cabomba tylko ze czerwona (bordowa właściwie) , czy coś podobnego.. Ciekawe jak ten nawóz będzie działał (wszystko uzupełnione w st poście). "Wróciłem do gry" z akwariami, i zrobiłem bimbrownie, "podregulowałem" oświetlenie w jednym, nawóz kupiłem... ta.. może coś z tego będzie Cheesy miejmy taką nadzieję. W 45 litrach i tak to jakoś muszę poukładać, jeszcze raz, ale nie teraz. Poczekam aż wszystko porządnie zarośnie, i nabierze .. odpowiednich walorów Grin
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2009, 13:02:29 wysłane przez MichcioRoslina » Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #355 : Wrzesień 04, 2009, 15:14:29 »

Wybaczcie, że post pod postem, ale chce pokazać moje krewetki Cheesy






« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 15:19:09 wysłane przez MichcioRoslina » Zapisane
patryk1708
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89



« Odpowiedz #356 : Wrzesień 08, 2009, 19:32:54 »

Ładne Wink
... a co to jest takie białe, co po tym chodzą?
Zapisane

jaaasiek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 960



« Odpowiedz #357 : Wrzesień 08, 2009, 20:26:25 »

to jest banan- chyba Tongue
Zapisane

wejdźcie, obejrzyjcie i skomentujcie:

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22819.0
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #358 : Wrzesień 09, 2009, 06:00:50 »

Na zdjęcia oczywiście można klikać , wtedy będą większe Wink
Najlepiej sprawy trzymają sie w akwarium Czarka- teraz już krewetek Cheesy Jest tam totalny porządek Wink
Dużo gorzej ma się 54 l. ponieważ tam można to porównać do Apokalipsy.
Syf , syf i jeszcze raz syf!!
Glony, mało roślin.. A roślin mało , bo rośliny nie chcą rosnąć! Stoją w miejscu!! Muszę chyba wymienić przednią świetlówkę bo już chyba max. słabo świeci. Trzeba by gdzieś podjechać i kupić.. Ale teraz mam tyle wydatków, że hej...
Propos wydatków. Teraz chwalę się, że mam 3 akwarium Cheesy nowe akwarium dla Czarka Smiley
Musze tam kupić jeszcze włącznik czasowy, grzałkę (miałem grzałkę, ale "ktoś mi ją stłukł ;/)
2 tygodnie człowieka w domu nie ma, i apokalipsa.. straaszne.
A w dużym akwarium teraz mam
1 gupik
3 neonki
1 molinezja
10 kirysków pand Grin
Z 12 neonków zostały 3.. z 5 gupików (licząc moja całą karierę to 20) został 1.
Myślicie, że jak wymienię świetlówkę, to rośliny w końcu ruszą?
Zapisane
eryk@
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 204


« Odpowiedz #359 : Październik 14, 2009, 19:57:16 »

Michcio może  jakieś nowe zdjęcia baniaczków zapodasz , bo jetem ciekaw jak wyglądają te arcydzieła.
Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26
  Drukuj  
 
Skocz do: