Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « [sqwara] 126l - 13.10.2008 zalanie
Ankieta
Pytanie: Podoba się?
TAK - 0 (0%)
NIE - 0 (0%)
Głosów w sumie: 0

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8
  Drukuj  
Autor Wątek: [sqwara] 126l - 13.10.2008 zalanie  (Przeczytany 20000 razy)
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #90 : Styczeń 22, 2009, 21:19:14 »

no w porównaniu z początkiem to Ci strasznie rosliny zmarnialy  Sad
Zapisane
sqwara
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180



« Odpowiedz #91 : Styczeń 22, 2009, 21:30:26 »

co do roslin to wiem dobrze że są w słabej kondycji, nawet wątek założyłem gdyż od kilku dni marnieją Sad

Wiem że są lichę, najgorsze jest to że nie wiem co jest grane, jutro muszę testy dokupić zrobić pomiar i zacząć działać :/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 21:32:00 wysłane przez sqwara » Zapisane

Moje akwaria: 126l.
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #92 : Styczeń 22, 2009, 21:32:47 »

To musi byc straszne kiedy patrzysz jak z dnia na dzień roślinka jest coraz brzydsza ;/ mam nadzieje ze szybko wrocą do formy bo zal patrzeć
Zapisane
pkas
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44



« Odpowiedz #93 : Styczeń 25, 2009, 13:22:21 »

Co tu dużo mówić - akwarium niestety mało atrakcyjne.. Po zalaniu zapowiadało się dużo lepiej
Piszesz, że rośliny rosną jak na drożdżach ale niestety ilość nie idzie w parze z jakością. No i bardzo małe zróżnicowanie tych roślin pod względem wielkości - wszystkie albo bardzo małe albo wielkie..
Zapisane
sqwara
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180



« Odpowiedz #94 : Luty 02, 2009, 19:35:05 »

nowa fotka
Zapisane

Moje akwaria: 126l.
izago1
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 316



« Odpowiedz #95 : Luty 02, 2009, 20:38:56 »

Cos nie widac tego zdjecia wcale, moze popraw link albo cos?  papa
Zapisane


54l
6xneon czerwony
3xgupik endlera
5xotosek
5xkirysek pando podobny
2+1 pielegniczka ramirezi
Smiley Smiley
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #96 : Luty 02, 2009, 21:04:59 »

mnie sie w końcu otworzyło ale straaaaaasznie dlugo to trwało.... coś duży rozmiar ma to zdjątko, ale może z roślinami jest lepiej, ale.. no nie podobają mi się. Strasznie Ci "upadły"
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 22:23:47 wysłane przez MichcioRoslina » Zapisane
izago1
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 316



« Odpowiedz #97 : Luty 02, 2009, 22:13:42 »

No mi tez sie otworzyly juz. A nawozisz roslinki czyms? Jesli nie to moze nalezy o tym pomyslec? Bo oswietlenie masz w porzadku raczej. Ile godzin dziennie swiecisz?Brakuje mi  tutaj roslinek  z drugiego planu. papa
Zapisane


54l
6xneon czerwony
3xgupik endlera
5xotosek
5xkirysek pando podobny
2+1 pielegniczka ramirezi
Smiley Smiley
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #98 : Luty 02, 2009, 22:23:12 »

jak dobrze pamiętam to on już miał założony oddzielny wątek o tych marniejących roślinkach, ale nie pamiętam jak się skończył... mnie (nie MI- Polacy często robią tutaj błąd. Ludzie na początku zdania ma być MNIE  Roll Eyes nikogo tutaj nie upominam, tylko mówię na przyszłość) najbardziej podoba się to zdjęcie http://images33.fotosik.pl/399/4cc82f8491a8634am.jpgskromne ale ma to coś. I takie soczyste roślinki.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 22:26:58 wysłane przez MichcioRoslina » Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #99 : Luty 02, 2009, 22:34:52 »

jak dobrze pamiętam to on już miał założony oddzielny wątek o tych marniejących roślinkach, ale nie pamiętam jak się skończył... mnie (nie MI- Polacy często robią tutaj błąd. Ludzie na początku zdania ma być MNIE  Roll Eyes nikogo tutaj nie upominam, tylko mówię na przyszłość) najbardziej podoba się to zdjęcie http://images33.fotosik.pl/399/4cc82f8491a8634am.jpgskromne ale ma to coś. I takie soczyste roślinki.

http://images33.fotosik.pl/399/4cc82f8491a8634am.jpg  Wink
Zapisane

MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #100 : Luty 02, 2009, 22:50:49 »

zapomniałem o spacji. Właściwie to miało być jeszcze tak http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4cc82f8491a8634a
Zapisane
sqwara
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180



« Odpowiedz #101 : Luty 03, 2009, 11:41:50 »

co do nawożenia to nawożę ale teraz nie napiszę czym bo w job jestem. poza tym za 2 tyg. będzie dodatkowa kaska i kupuję zestaw CO2. Po tym jak kupię CO2 to dokupię więcej roślin i mam nadzieje że zacznie to akwarium wyglądać Smiley

Akwarium zostało zaniedbane, wyjechałem w delegacje na 2 tyg. przez ten czas rodzice karmili rybki i tyle. brak podmian wody, za dużo pokarmu, mega rozwój ślimaków ( do dziś jeszcze są, ale teraz bocje sobie jedzą).

Czas świecenie do 11h. Od 12 do 23. Akwarium troszkę się już podnosi ale to nie jest jeszcze to ;(

Aha mam pytanie co da grzałki, mianowicie ostatnio chyba coś z nią nie tak gdyż ustawiona jest na 27 stopni a woda w akwarium ma 24-25 stopni. nie wiem czy to grzałka czy to brak "większego ruchu powietrza. Gdyż moja deszczownia jest skierowana do tyłu i woda trafia na szklaną półkę i spływa po tylnej ściance. Ładnie natlenia i nie mam wiru. Ale ta grzałka 27 stopnie a przy 25 się wyłącza ?? Możliwe jest że to przez roślinki a mianowicie tą po lewej stronie gdyż ona mi maskuje grzałkę ??

Poza tym właśnie chce się pozbyć tej po lewej stronie "paprotki" a kupić coś innego ale dopiero po zakupie butli CO2 z zestawem. Sam sobie zdaje sprawę że roślinki marnie wyglądają więc PROSZĘ nie piszczę tego bo nic nie wnosi a lepiej napiszcie jakąś radę jak z powrotem wrócić do świetności to akwarium. Gdyż bardzo chce mieć akwarium roślinne, tzn roślinki małe średnie i duże tak aby całość ładnie i harmonicznie wyglądała. Wiem że muszę się tym zając i zajmuje dziennie minimum 1h przy akwarium obserwuje wybieram ślimaki, nawoże zgodnie z instrukcją raz na 2 tyg. Podmieniam dwa razy w tygodniu w środę 10l i w sobotę 20l z wodą destylowaną.

Kiedyś miałem małe akwarium z bojownikiem, i przyrzekłem sobie że jak zacznę zarabiać kupie sobie większe, 126l bo chciałem zacząć od średniego abym nie miał za dużo kłopotów, mimo że czytam co dzień to forum, staram się robić jak radzą bardziej doświadczenie to nie wyszło wszystko. No cóż delegacja i koniec człowiek musi przecież pracować Cheesy teraz pozostaje pytanie co kupić i co zmienić aby akwarium ożyło ??

Roślinki w akwarium nie oklapły po prostu je poprzycinałem urywając brzydkie liście i wsadziłem, po tym zabiegu nabrały tak jakby sił, są zielone a nie żółte  i z dziurami tak jak wcześniej. Nawóz też chyba pomógł, ale po rozmowie z osobami z roslinyakwariowe.pl, zostałem uświadomiony że na moje akwarium oświetlenie podłoże CO2 jest niezbędne aby rośliny żyły pełnią, wiem że mogę mieć roślinki nawet czerwone tylko CO2. Nie podobają mi się rośliny pierzaste, mchy i trawniki. Więc nie piszcie też brakuje trawnika, podoba Ci się ok ale mi nie Smiley

A teraz PROSZĘ jeszcze raz, doradźcie co mam zrobić aby roślinki wyglądały tak pięknie jak u was ??
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 11:43:43 wysłane przez sqwara » Zapisane

Moje akwaria: 126l.
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #102 : Luty 03, 2009, 13:16:20 »

Znam ten "ból wyjazdu". Raz wyjechałem na 2 dni i potem nie moglem poznać swojego akwarium ;/ u mnie były glony. Postanowiłem ze nie będę sie z tym bawił w jakieś zaciemnianie itd. wiec sięgnąłem po chemie i po miesiącu moje akwarium wróciło do normalnego stanu. Niby tak codziennie przy tym akwarium nic nie robimy, a jak nas 2 dni nie ma to wszystko sie wali. Ciekawe co tak naprawdę im zaszkodziło. To jest na ziemi no nie. no tak ziemia i brak CO2 mija sie niestety z celem. CO2 na pewno by choć trochę pomogło... może spróbuj jeszcze z jakimiś kulkami pod korzenie.. wiem że jak ja dałem im kulki to wystrzeliły jak z torpedy i są soczyście zdrowe wiec może i tobie pomoże.. (też mam LT, oświetlenie 0,5W/l, bimbrownia i kulki gliniano torfowe- zresztą nawet zdjęcie mam w podpisie)
Zapisane
sqwara
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180



« Odpowiedz #103 : Luty 03, 2009, 13:21:00 »

hmm kulki mogę spróbować, podaj mi tylko jakie stosujesz. Najlepiej link do allegro Smiley bo ja mam TETRY włożone 1 tydzień temu, poprawa jest ale nie aż taka by mówić że wystrzeliły jak z torpedy Smiley O ten mam i użyłem http://allegro.pl/item536529022_tetra_plant_crypto_50_tabl_do_nowozenia_roslin.html

Hmm 0,5 to chyba nie LOWTEH ?? ale nie znam się i zakładając nie chciałem LOW zrobić ;(
Zapisane

Moje akwaria: 126l.
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #104 : Luty 03, 2009, 13:25:31 »

Ja kupilem te kulki http://allegro.pl/item540480919_nawoz_kulki_gliniano_torfowe_akwarium_okazja.html  i te zdjęcia które ma pokazane "przed" i "po krótkim czasie" naprawdę się sprawdzają  Good !
No ale masz pod spodem ziemie no nie? a 0,5w/L  spokojnie wystarcza
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 13:27:36 wysłane przez MichcioRoslina » Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8
  Drukuj  
 
Skocz do: