Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: 112l + pokrywa BUK- furman20  (Przeczytany 8056 razy)
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 14, 2008, 20:33:03 »

Pewnie, że w akwarystyce chodzi, żeby zrobić jak najlepsze warunki dla rybek, ale nie wiem czy się ze mną zgodzisz kupując rybki,dekoracje,roślinki, kupujemy je tak, żeby to nam się też podobało, bo to też w tym wszystkim o to chodzi.
W 100% sie z Toba zgadzam Wink Tylko jedna uwaga: Jesli tego typu zabawki nie wplywaja na parmatery i nie stwarzaja zagrozenia dla rybek i podobaja sie posiadaczowi zbiornika to ok moga byc. Problem zaczyna sie wtedy gdy ktos poddaje swoje akwa ogolnej ocenie i kazdy ma mozliwosc wypowiedzenia sie na temat zbiornika. Autor watku sam napisal:
Drodzy akwaryści jeśli coś jest nie tak lub macie pomysły jak upiększyć akwarium to piszcie- może coś wykorzystam.
wiec musi liczyc sie z tym ze wiele osob skrytykuje te ozdobe Wink
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #16 : Wrzesień 14, 2008, 20:36:00 »

Tak jest, lecz ja w tym przypadku skomentowałem twój komentarz  Wink ...forum.  Cool
Zapisane
dolly
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 393


Szczecin-Ystad


WWW
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 14, 2008, 20:55:44 »

Korzeń,łupki ten zameczek psuje efekt - moim skromnym zdaniem oczywiście  Wink
Zapisane

Doktorek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 15, 2008, 02:15:27 »

wyciągnij bramę!!!
Zapisane
apri cort
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #19 : Wrzesień 15, 2008, 09:41:39 »

Piszesz, że wyłożyłeś kasę na zamek i szkoda go wyciągać. Powiem tyle: były to pieniądze wywalone w błoto. Ale rośliny masz bardzo ładne. Wstaw korzeń a zobaczysz różnicę.
Zapisane
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #20 : Wrzesień 15, 2008, 11:08:35 »

Niestety prosząc o opinie na temat akwarium ze sztucznymi elementami ozdobnymi siłą rzeczy skazujesz się na krytykę, jaką możesz znaleźć w poprzednich wypowiedziach. Szkoda tylko, że czasami opinie są podszyte kpiną i fanatyzmem na rzecz naturalizmu, a nie krótkim wyrażeniu własnej opini. Szkoda też że czasem opinia nie ma nic wspólnego z estetyką a raczej z tym z czego dana ozdoba jest zrobiona.

Mnie zamek się podoba, choć niekoniecznie umieścił bym go w swoim akwarium. Jedynie co na szybko bym korygował to tło. Warto też by było pomyśleć o jakiś kryjówkach/schronieniach dla pielęgniczek to może doczekasz się tarła i małych.
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 15, 2008, 12:53:50 »

Jeśli kolega ma zbrojniki to większość z nich aby nie mieć problemów z trawieniem pomaga sobie podgryzając korzonki. To taki popychacz jak sałatka na obiad. Część nie jest trawiona ale właśnie dlatego kupkę się robi łatwiej Smiley

Chcąc stworzyć naszym pupilom zbrojnikom optymalne na nasze możliwości warunki do mieszkania w akwariach, zapewnijmy im ten korzonek nawet wtedy kiedy nam bardziej podoba się zamek. Przecież można umieścić w akwarium i to i to.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
furman20
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 16, 2008, 12:15:05 »

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Widze że muszę dużo popracować  Smiley Co do krytyki to byłem na nią przygotowany. Jestem w trakcie poprawiania wizerunku akwarium. Jak skończę to wstawię nowe fotki. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. papa
Zapisane
Lucky
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 402


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 16, 2008, 13:41:14 »

tło tło tło - czarne moze byc super:)
Zapisane
Luana
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #24 : Wrzesień 16, 2008, 15:16:52 »

ja równiez jestem za usunięciem zamku. ale kokos na jego miejscu.... mmm... jak najbardziej. do tego jeszcze cały tył obsadzić nurzańcem i dać jakieś ciemne tło. żwirek na razie jak na mój gust mógłby pozostać.
Zapisane
damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« Odpowiedz #25 : Wrzesień 16, 2008, 16:28:02 »

Jak napisał, że nie chce usuwać zamku to ja go tak czy siak poprę papa. Akwarium ma być domową ozdobą, jak Mu się podoba to niech ją zostawi, a patrzeć ze strony rybek to jest bardzo dobra kryjówka (rybki nie patrzą czy to jest zamek czy piaskowiec albo grota, one po prostu instynktownie się w nim chowają). Jeśli wam się zamek nie podoba to wasza sprawa. Wink Jeśli nie sprawia żadnych problemów (jest z wapnia czy wpływa na inne parametry) to czemu nie Good !. Jak chcesz żeby tan zamek wygladal chociaż troszkę mniej odrażająco, to posadź przed nim coś w stylu blixa japonica, na nim obwiąż żyłka jakiś mech (kwestia gustu), a za nim może jakaś trawka, albo coś czerwonego. Mi się akwarium podoba (mam słabość do ramizer), a z zamkiem na pewno zrobisz coś ciekawego. Czekam na foty i pozdro papa
Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
Marek868
Zainteresowany
**
Wiadomości: 169


« Odpowiedz #26 : Wrzesień 16, 2008, 19:18:04 »

dodal bym korzen i glonojada
 papa
Zapisane
sqwara
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180



« Odpowiedz #27 : Wrzesień 16, 2008, 20:38:59 »

Wiem że jestem nowicjusz, nie znam się na rybkach tak jak niektórzy na tym forum, ale trochę mnie irytyje zdania "wywal to coś" takie ozdoby są paskudne, lepsze korzeń kamień. Hmm rozumiem że większość hodowców akwarystyk ów ma podobne zdanie do ozdób, samemu nie podoba mi się aktualnie ta brama lecz czy to jest powód do nakazywania usunięcia ozdoby ?? Rozumiałbym jak by to zmieniło właściwości wody, zagrażało rybą, lecz nie jśli chodzi o wystrój akwa ?? Przecież każdy ma swój gust, a o gustach się nie dyskutuje.

Jestem początkującym i przepraszam za to lecz zdania nie zmienię. Co do akwa to dość fajne (poza bramą Tongue) 3mam kciuki w wykrawaniu w hobby i dalszym rozwoju akwarium Smiley
Zapisane

Moje akwaria: 126l.
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #28 : Wrzesień 16, 2008, 21:10:07 »

Przecież każdy ma swój gust, a o gustach się nie dyskutuje.
Dobra, skończmy już temat o tym zamku, bo jest tu troszkę bałagan. Każdy ma prawo do swojej opinii (tak jak to napisał Grajewiak), np. do tego zamku, ale niech nie piszą 20 osób, żeby wywalić ten zamek i zamiast niego dać korzeń. Trzy razy wystarczy  Wink
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 21:11:38 wysłane przez Kotek92 » Zapisane
plseba
Zainteresowany
**
Wiadomości: 60


« Odpowiedz #29 : Wrzesień 16, 2008, 21:11:04 »

Gdzies tu kiedys na tym forum wyczytalem ze glonojady czyli zbrojniki koniecznie potrzebuja korzenia.
Jesli nie ma go w akwarium, taki glonojad pada po okolo 6 miesiacach, poniewaz czegos tam w srodku nie moze przetrawic.
Tak wiec proponuje dorzucic jakis korzen do akwarium  Smiley

A co do zamku. Mnie takie rzeczy sie czasami podobaja. Najwazniejsze aby nie przeszkadzaly rybom oraz podobaly sie wlascicielowi. To Ty patrzysz na to akwarium najczesciej a nie goscie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 21:12:58 wysłane przez plseba » Zapisane

200l
2 x akara z maroni
6 x brzanka różowa
10 x neon innesa
2 x kirys spiżowy
2 x kirys pstry
8 x gupik
3 x bojownik syjamski
2 x glonojad
2 x slimak ampularia
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: