Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: 112l + pokrywa BUK- furman20  (Przeczytany 8115 razy)
furman20
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Wrzesień 14, 2008, 10:57:07 »

Witam.
Niedawno założyłem akwarium- kupiłem 112l i mam nadzieję będę z niego dumny. Powoli zarażam hobby żonę :-)

Fotki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe63203a22a6074c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8574c1db0c3acc36.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c1ccf6d37417a31.html

Co do mojego baniaka to:

Rybki:

10x Neon Inessa
4x Pielęgnica ramireza
2x Molinezja żaglopłetwa
2x Zbrojnik niebieski

Roślinki:

2x amazonka
2x żabienica
2x kryptokoryna
4x trawka :-)

Oświetlenie standardowe z pokrywą 2x18W
Filtr Hailea BT700 + deszczownia
Grzałka 100W z termostatem

Dodany uszlachetniacz do wody, bakterie i nawóż w płynie firmy SERA.
Parametry wody jak narazie nie oznaczone- zrobię to na dniach.
Pokarm stosowany suchy firmy HIKARI.

Ozdoba- Brama ceramiczna

Drodzy akwaryści jeśli coś jest nie tak lub macie pomysły jak upiększyć akwarium to piszcie- może coś wykorzystam.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2008, 12:42:35 wysłane przez Emi » Zapisane
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 14, 2008, 11:02:28 »

Drodzy akwaryści jeśli coś jest nie tak lub macie pomysły jak upiększyć akwarium to piszcie- może coś wykorzystam.
No to na pewno dosadź więcej roślin, tło by się przydało, bo trochę za biało jest od tej ściany Wink No i zrób zdjęcie od przodu. Hmm na pewno ktoś przyczepi się do tego zamku  Grin ale mi to nie przeszkadza i jak Tobie się podoba to jest wszystko ok, tylko żeby nie zmieniał parametrów wody, przypadkiem  Wink

Zastanawiam się nad tym białym żwirkiem, ale najpierw pomyśl o tym tle i zrób zdjęcie z nim.
Zapisane
IzzY
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 169



WWW
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 14, 2008, 11:06:34 »

Musisz jeszcze troche popracować.
1. Okropnie razi to ceramiczne coś. Wiem, że w sklepach tego pełno, ale rybkom będzie bardziej się podobać korzeń, jakieś gałązki przy dnie (dla ramirez).
2. Powinieneś zagospodarować tą pustke po środku. Dosadź troche roślinek.
3. Brak tła to niekorzystny brak.
4. Podłoże zbyt janse, ułożone nieco chaotycznie.
5. Do obsady proponowalabym dołożyć też takie rybki jak kiryski, otoski czy też kosiarki Smiley
życzę powodzenia i pozdrawiam  papa
Zapisane

Kerran vain haaveeni nähdä sain en pienuutta alla tähtien tuntenut.
daniel.iron
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 306


Moje gadu-gadu 1339862


WWW
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 14, 2008, 11:20:18 »

IzzY chyba wszystko powiedziała.
Ja bym dołożył jeszcze jedną świetlówkę 18W co by światełko było lepsze ( 0,48W/l ) możesz wtedy dołożyć więcej roślinek o troszeczkę większych wymaganiach świetlnych, zmieniłbym podłoże na ciemne i odpowiednie dla kirysków które bym dodał.
Zapisane

furman20
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 14, 2008, 11:55:57 »

Dziękuje za konstruktywną krytyką na pewno się do tego odniosę i coś z tym zrobię. Co do tła to jestem w trakcie podejmowania decyzji gdyż nie wiem czy robić samemu czy kupić gotowe. Co do kirysków to się zgadzam ale muszę to podłoże zrobić- ma być całe ciemne czy poprostu dołożyć ciemnego żwirku. Huh

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Zapisane
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 14, 2008, 13:29:10 »

ma być całe ciemne czy poprostu dołożyć ciemnego żwirku. Huh
Jak już zmieniasz, to na całe ciemne. Jeśli dosypiesz do tego co masz czarny żwirek to będzie to nie ładnie wyglądać, takie w ciapki.
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 14, 2008, 14:33:23 »

Ja mam pytanie. Ta ozdoba dalej tam bedzie czy jednak ja wyjmiesz?
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
furman20
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 14, 2008, 15:57:05 »

Prawdopodobnie pozostanie bo jednak wyłożyłek kasiorkę i szkoda. A dlaczego pytasz? Smiley
Zapisane
nazer
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #8 : Wrzesień 14, 2008, 16:03:36 »

Wyjmij ten zamek a dorzuć parę pogniecionych puszek po piwię. Puszki po piwie występują w rzekach, stawach, jeziorach, a zamki nie, więc będzie naturalniej Smiley
Zapisane

pozdrawiam N.
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 14, 2008, 16:27:41 »

Prawdopodobnie pozostanie bo jednak wyłożyłek kasiorkę i szkoda.

ja bym postawiła na parapecie i wyłożyła na około muszelkami
fajne upiększenie okien

a co do akwa to fajnie się zapowiada ale powiem szczerze  że ten żwirek kłuje w oczy Wink
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
IzzY
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 169



WWW
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 14, 2008, 17:51:54 »

ma być całe ciemne czy poprostu dołożyć ciemnego żwirku. Huh
Jak już zmieniasz, to na całe ciemne. Jeśli dosypiesz do tego co masz czarny żwirek to będzie to nie ładnie wyglądać, takie w ciapki.

Ja i Mechanic mamy wymieszany żwirek i nie widzimy w tym niczego złego. Czy dasz sam ciemny czy domieszasz tylko to zależy od Ciebie i tego jak Ci się podoba. Jednak sam jasny żwirek nie jest korzystny dla rybek i dla oka.
Tło polecam ciemne jednolite (z brystolu). My mamy ciemno zielone i jest dobrze  Good !
Zapisane

Kerran vain haaveeni nähdä sain en pienuutta alla tähtien tuntenut.
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 14, 2008, 19:09:29 »

Prawdopodobnie pozostanie bo jednak wyłożyłek kasiorkę i szkoda. A dlaczego pytasz? Smiley
Tak z ciekawosci tylko Wink Mnie i wiekszosci jak widzisz sie nie podobaja tego typu zabawki w akwa ktore ma odwzorowywac naturalne srodowisko no ale to Twoj nie nasz zbiornik Wink
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 14, 2008, 19:53:52 »

Prawdopodobnie pozostanie bo jednak wyłożyłek kasiorkę i szkoda. A dlaczego pytasz? Smiley
akwa ktore ma odwzorowywac naturalne srodowisko no ale to Twoj nie nasz zbiornik Wink
Hmm, nie wiem kto to napisał na tym forum bo było już dość dawno, ale zgodziłem się z tym, że ryba nie odróżni zamku od kamyka. Dla niej będzie to wszystko jedno koło czego będzie pływać, bo i tak będzie uważala to za kamień. Zamek czy naturalny kamień to tylko gust akwarysty.
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 14, 2008, 20:03:43 »

Nie wiem co na to ryba ale nie napisalem ze ryba odrozni zamek od kamienia czy korzenia czy jeszcze czegos innego. Napisalem ze akwa ma odwzowowywac nturalne srodowisko dlatego tego typu zabawki nie sa pozadane w akwa. Oczywiscie zalezy to od gustu wlasciciela ale z pewnoscia ryby np zbrojniki beda o wiele bardziej zadowlone z korzenia anizeli z tego typu  produktu.
Zakupujac jakies zywe stworzenie mamy mu zapewnic jak najlepsze warunki. Idac Twoim typem myslenia do akwa mozna wsadzic kolorowe kamienie (nie oddzialujace na parametry wody) poniewaz rybie to wszystko jedno a to nie o to w tym wszystkim chodzi. Fakt ze jednemu sie takie zabawki podobaja bardziej drugiermumniej ale czemu one maja sluzyc? Zamiast trzymac cos sztucznego o wiele lepiej jest to zastapic czyms naturalnym np kokosem i to chocby dlatego ze nie jest on sztuczny.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #14 : Wrzesień 14, 2008, 20:14:07 »

Zgadzam się z Tobą, a nawet jestem w jakimś tam stopniu przeciwny sztucznym dekoracjom. Pewnie, że w akwarystyce chodzi, żeby zrobić jak najlepsze warunki dla rybek, ale nie wiem czy się ze mną zgodzisz kupując rybki,dekoracje,roślinki, kupujemy je tak, żeby to nam się też podobało, bo to też w tym wszystkim o to chodzi. Jednak należy zrobić kompromis pomiędzy mieszkańcom akwarium i nas czyli akwarystów. Myślę, że jak wszystko będzie w porządku to ten zamek w niczym nie zaszkodzi, a nawet ryba bardziej ucieszy się z regularnej podmiany wody i stałych parametrów wody  Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: