Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Obsada do akwa 25-30l  (Przeczytany 6132 razy)
~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #30 : Wrzesień 09, 2008, 19:43:28 »

 Grin nie mam pojęcia, która widziałam  Embarrassed ale juz wiem jak wygląda ramireza to będę patrzec co bede kupować wielkie dzięki lauri24 za wszystko
Zapisane
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #31 : Wrzesień 09, 2008, 19:57:51 »

proszę bardzo cieszę się że mogłam pomóc  papa
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #32 : Wrzesień 09, 2008, 20:23:33 »

Ramirezy są super  Grin Ale uważaj bo to jednak delikatne rybki. Jakiś czas temu trafiła się trefna dostawa i kilka osób na różnych forach miało ten sam problem z Ramirezami. Jak Ci się chce to znajdź mój wątek w "chorobach". Tytuł coś w typie "biała narośl na oku". Przeczytaj profilaktycznie.
Poza tym miałam dużo radochy obserwując parkę ramirez w moim akwa. Piękne i ciekawe rybki.
Powodzenia Grin
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #33 : Wrzesień 09, 2008, 20:46:16 »

ehhh...moja ramirezka dziś odeszła z tego świata ;( padła dzisiaj na ospe rybią a wraz z nią 7 neonów czerwonych...nie wiedieć czemu inessa maja się dobrze i przeżyły wszystkie 4 a z neonów czerw. został 1 najsłabszy bez oka, a reszta która miała mniej kropek zdechała...stosuję ichtiosan ale nie pomaga!! podwyższyłam temp.do 28 stopniowo przechodze do 34 st.
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #34 : Wrzesień 10, 2008, 13:31:00 »

Wielkie dzieki Aniape. Ramirezy nawet bardziej mi się podobają niz pretniki karłowate   Wink będę czytać o chorobach. Wczoraj mysłałam że mój gupik jest chory bo tak go strasznie w dół ciągło był pokrzywiony i kładł się na liściach więc szukałam przyczyny na forum a jak nie znalazłam zobaczyłam że jest jeszcze bardziej pokręcony i chudy Cheesy to była samica Wink ale nie wiecie może czego te samice tak kręci po którymś tam porodzie aż w końcu umierają??? Bo kreci je zawsze zaraz po porodzie więc to chyba nie choroba. Współczuje ci tej ospy lauri24
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #35 : Wrzesień 10, 2008, 13:42:55 »

ph powinno wynosić  srednio 7-7,5 co do innych parametrów to musisz znaleść wątek na tym forum  Wink

Mam nadzieję, ze to nie dotyczyło ramirezek?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #36 : Wrzesień 10, 2008, 13:47:58 »

według ciebie emi jakie powinny być parametry wody dla tych wszystkich rybek??? Bo ja już nie mam pojęcia Wink
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #37 : Wrzesień 10, 2008, 15:12:01 »

Znane Ci jest pojęcie wyznaczania zbiorów z matematyki? Weź na kartce wypisz sobie wszystkie rybki jakie chcesz mieć. Potem z atlasu ryb (najlepiej jakiegoś wiarygodnego) wypisz sobie jakich te rybki wymagają parametrów wody. To przeważnie nie jest jedna wartość tylko pewien zakres. Potem sprawdź czy w tych zakresach są jakieś wspólne wartości i już będziesz wiedziała jaką wodę powinny mieć.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #38 : Wrzesień 10, 2008, 19:31:03 »

dzięki emi aż taka tępa nie jestem Wink zastosuje sie na pewno Wink ja robiłam trochę inaczej z temp dla tych ktore mam bo napisałam wszystkie najniższe i najwyższe pododawałam niskie z niskimi wysokie z wysokimi potem podzieliłam przez liczbe temperatur i uzyskałam średnią najniższa temperture potem tak samo z drugimi a potem z tym co mi  wyszło  i najlepsza temperatura wyszła mi 25 i cos Wink
Zapisane
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: