Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Malawi wiki « Ile Saulosi kupic docelowo 200l
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ile Saulosi kupic docelowo 200l  (Przeczytany 4426 razy)
Cichy-Figa
Nowy
*
Wiadomości: 29



« : Sierpień 25, 2008, 13:12:05 »

Witam!
Ile powinienem kupic pyszczakow salosi docelowo dla baniaka jednogatunkowego 200l, aby pozniej przeprowadzic selekcje?
Niby Pan w sklepie powiedzial,ze przyjmie mi samcow jak podrosna.
Czy 20 sztuk starczy,aby na koncu zostaly 2-max 3 samce + 10 samic?
Prosze o pomoc!
Zapisane
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #1 : Sierpień 25, 2008, 13:59:30 »

Do takiego akwarium kupiłbym około 10 sztuk ryb i zostawił 1 samca (jeśli dominant pozwoli trzymać jeszcze drugiego w co wątpię to czemu nie) + 5 samic. Na więcej ci litraż nie pozwala.
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
Cichy-Figa
Nowy
*
Wiadomości: 29



« Odpowiedz #2 : Sierpień 25, 2008, 15:38:09 »

No rozumiem. Choc moj znajomy ma ten sam baniak i o dziwo tam trzyma 3 samocow. KAzdy zajol inny rewir i jakos zyja choc czasami sie trzsakaja.
Myslisz, ze jak wezme te 20 sztuk to powinno wystarczyc do selekcji docelowej 2 samcow i 12 samic? Czy to jak gra w totolotka;) moze byc 10 samcow?;-)
Nie wiem jak sie do tego zabrac. Mam dobre zrodlo malych pysi 3 centymetrowe nie wybarwione.
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #3 : Sierpień 26, 2008, 00:32:30 »

do 200 litrowego spokojnie 3 samce możesz dać nie wiem skąd ten pomysł że tylko 1  Huh
do każdego samca jeszcze po 3 samice, czyli razem będzie 12 sztuk
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
jemioluszka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 222



« Odpowiedz #4 : Sierpień 26, 2008, 14:06:06 »

3 samce i z 7 lub 9 samic:) A kup z 20 rybek i redukuj aż zostanie to co wcześniej napisałam. Nie mogą być 2 samce bo słabszy zostanie wykończony przez silniejszego.
Zapisane

126l:
5 neonów czerwonych
5 neonów inessa
5 kirysków pstrych
3 otoski
parka pretników karłowatych
krewetki amano
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #5 : Sierpień 26, 2008, 20:12:56 »

do 200 litrowego spokojnie 3 samce możesz dać nie wiem skąd ten pomysł że tylko 1  Huh

A no dlatego , że w podobnym akwarium trzymałem kiedyś saulosi to dominujący samiec nie pozwolił mi na trzymanie kilku samców , jednak tak jak wcześniej napisałem jeśli samce będą żyć ze sobą zgodnie to czemu nie.
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: