Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « gurami złote "skacze" "buja się" do przodu i do tyłu
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: gurami złote "skacze" "buja się" do przodu i do tyłu  (Przeczytany 12772 razy)
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #15 : Sierpień 26, 2008, 14:52:17 »

Szymonow, niestety trochę trudno  o "sztuczne" zwiększenie temperatury w pokoju w okresie letnim Sad
tylko ta jedna rybka cały czas skacze przy dnie wprzód i w tył. jednak nadal nie zauważyłam, by miała problemy z dotarciem na powierzchnię.
Poza tym, u drugiej z gurami zauważyłam ciągnące się, jasne odchody (na przemian z normalnymi).
Być może jednak sprzedawca w jednym ze sklepów zoologicznych miał rację, że to normalne u gurami (to było jakiś czas temu, z powodu zauważenia właśnie takich odchodów nie kupiłam rybki) - cały czas pamiętam swoją walkę z chorobą pasożytniczą skalarów.
Zapisane

375 litrów
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #16 : Sierpień 26, 2008, 15:19:00 »

Poza tym, u drugiej z gurami zauważyłam ciągnące się, jasne odchody (na przemian z normalnymi).
Być może jednak sprzedawca w jednym ze sklepów zoologicznych miał rację, że to normalne u gurami (to było jakiś czas temu, z powodu zauważenia właśnie takich odchodów nie kupiłam rybki) - cały czas pamiętam swoją walkę z chorobą pasożytniczą skalarów.

ciagnące się odchody to nie jest normalny objaw fizjologiczny. może wskazywać na zapalenie przewodu pokarmowego. poobserwuj ją dokładniczy nie ma np. zaczerwienionej okolicy odbytu.
Zapisane

BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #17 : Sierpień 26, 2008, 16:08:19 »

Obserwuję je dokładnie od dnia zakupu, nie zauważyłam niepokojących zmian przy odbytach rybek. Nie wiem, czy się dobrze wyraziłam w poprzednim poście. Mówiąc o drugiej gurami ze zmienionymi odchodami, miałam na myśli drugą z gurami, która też zaczęła mieć takie odchody. Zatem, opisywane odchody, dotyczą już 2 gurami.
Zapisane

375 litrów
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #18 : Sierpień 26, 2008, 17:06:36 »

Gdzie kupiłaś te gurami? Bo mam pewne podejrzenia  Roll Eyes
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #19 : Sierpień 26, 2008, 17:14:18 »

Gurami kupiłam w  Bydgoszczy.
A te nieszczęsne rhodostamusy w Gdańsku
Mimo wszystko nadal bardzo sobie chwalę te sklepy, być może ze mną coś nie tak Embarrassed
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2008, 19:39:59 wysłane przez BeStol » Zapisane

375 litrów
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #20 : Sierpień 26, 2008, 20:08:41 »

Hmmm... Jesli dobrze mi sie wydaje, to takie "odbytowe" anomalie moga wystepowac przy posocznicy. W poczatkowej fazie choroby zostaja zaatakowane jelita, co moze byc powodem pojawienia sie dziwnych odchodow. Posocznica jest choroba wirusowa i zapadaja na nia najczesciej ryby labiryntowe. Mozesz jeszcze sprawdzic czy rybki nie maja odstajacych lusek lub opuchlizny w niektorych miejscach ciala. Przy tej chorobie nalezy dzialac szybko, gdyz jest prawie nieuleczalna. Jesli stwierdzimy niepokojace objawy, nalezy zastosowac najlepiej Sera Bactopur Direct.

P.S. Tylko nie pomyslcie, ze jestem jakims przedstawicielem handlowym Sery, czy cos... Grin
Zapisane
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #21 : Sierpień 26, 2008, 23:32:02 »

Posocznica? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Teraz się przeraziłam Cry
Brak opuchlizny, brak odstających łusek. Rybki wyglądają zdrowo i pięknie (ta co się buja przy dnie również).
Jeśli mam użyć Sera Bactopur Direct to teraz już tylko w ogólnym (pękł mi szpital, a właściwie pies mi "go pękł". jeśli nie wierzycie mogę dać fotkę. szpital chyba nie nadaje się do sklejenia, choć ściana akwarium trzyma się, ale jest mocno popękana)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2008, 01:38:17 wysłane przez BeStol » Zapisane

375 litrów
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #22 : Sierpień 26, 2008, 23:40:59 »

Nie powinnas uzywac tego w ogolnym. Zabijesz wszystkie pozyteczne bakterie. Sad Moze chociaz jakis wiekszy sloik na kapiele krotkotrwale? To, ze to posocznica, to tylko moje przypuszczenia, wynikajace z wlasnych doswiadczen. Ryby chore na ta przypadlosc poczatkowo nie wykazuja zadnych objawow i wykrycie jej jest dosc trudne. Undecided Chroba ta atakuje najczesciej ryby oslabione i zestresowane. Czy twoje gurami nie jest przeganiane przez inne ryby?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2008, 23:45:05 wysłane przez Mechanic » Zapisane
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #23 : Sierpień 26, 2008, 23:46:39 »

Chyba masz rację co do dodania leku do ogólnego, aktualnie w ogólnym mam:
- wywar z szyszek na obniżenie ph
- Toxivec w ramach profilaktyki po awarii prądu i padnięciu 3 kirysków albinosków
- 2 korzenie chrzanu (na podejrzenie pleśniawki u neonków)
- roztwór soli kamiennej (powód patrz wyżej)
Do tego 29/30 stopni (powód patrz wyżej)
Szukam informacji na temat sklejania akwarium, ale ten mój 60 litrowy szpital chyba nie da się naprawić. Może jednak zrobię zdjęcie?
Nie, moje gurami nie jest przeganiane, właściwie to nawet nie ma co ich przeganiać. One same gonią siebie nawzajem (są dość młode, ale miały być 1 samiec i 3 samice)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2008, 23:48:22 wysłane przez BeStol » Zapisane

375 litrów
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #24 : Sierpień 26, 2008, 23:50:14 »

Przykro mi, ze neka cie tak wiele problemow... Sad Szpital mozesz przeciez zrobic z dowolnego, czystego pojemnika, w ktorym utrzymasz temperature ok. 28-30 stopni. Probujac sklejac tamto akwa, tracisz potrzebny ci czas... Mozesz dac foto.

Jesli gonia sie nawzajem, to moze byc to oznaka ksztaltowania sie ich terytoriow. Ja mam w akwa 70l pretniki i wiele razy doswiadczam tego zjawiska. Wystarczy wyjac jakas rosline, kamien, lub usunac jedna z ryb a hierarchia ulega zmianie...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2008, 23:53:01 wysłane przez Mechanic » Zapisane
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #25 : Sierpień 27, 2008, 00:17:19 »

Zapytałam o naprawę szpitala w dziale zrób to sam. Niestety nie mam innego pojemnika do którego mogłabym przenieść gurami. Mam jeszcze akwarium, ale maleńkie: wysokość 25cm, szerokość 20cm długość ok 35cm. Ale bez pokrywy. Taka mała klitka. Trzymam w nim roślinki po zakupie, gdy nie mam czasu od razu ich wsadzić do ogólnego
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2008, 00:22:51 wysłane przez BeStol » Zapisane

375 litrów
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #26 : Sierpień 27, 2008, 00:23:08 »

W ostatecznosci nadawaloby sie na kapiel krotkotrwala 20 minut... Cool Tylko musisz sie jeszcze upewnic czy ryba na pewno jest chora. Przeanalizuj wszystkie nasze odpowiedzi i sprobuj stwierdzic.
Zapisane
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #27 : Sierpień 27, 2008, 00:30:22 »

Muszę się upewnić, bo nie chcę bez potrzeby znowu męczyć rybek. Przeczytałam wszystkie wątki, w które w temacie zawierały słowo "gurami". W jednym znalazłam nawet wątek bujania się rybki, ale w sumie odpowiedzi nie wskazały konkretnie na przyczynę. Nadal też szukam na google. Cały czas wzbogacam dietę rybek o D-Alio plus - pokarm dla paletek z czosnkiem. Zatem jeszcze poczekam (pewnie gdyby nie dawne problemy z pasożytami u skalarów to nie zwróciłabym uwagi na te odchody). Mam nadzieję, że to nie jest posocznica, ale zapalenie przewodu pokarmowego. Jeśli to ta druga opcja, to co powinnam zrobić (poza tym, że szukać na forum wątków o tym problemie)?
Zapisane

375 litrów
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #28 : Sierpień 27, 2008, 00:34:11 »

W przypadku zapalenia przewodu pokarmowego zaleca się 5, a nawet 7-10 dniowe głodzenie ryb. Po tym okresie należy podawać im bardzo niewielkie ilości karmy, najlepiej żywej, stopniowo zwiększając dawkę pokarmową...
Zapisane
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #29 : Sierpień 27, 2008, 00:36:19 »

Ale to znaczy, że powinnam głodzić wszystkie rybki w akwarium?
Czytam wątek wiedzminn22 "zastosowanie antybiotyków w chorobach" i już mam łeb jak sklep Embarrassed Za mądre to wszystko dla mnie Embarrassed
Znalazłam też to http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=9730.0
ale moje gurami nie mają takich odchodów, one mają cieniutkie jak nitki białawe, a potem znowu normalne, takie brązowe koraliki na jasnej żyłce. Wiem, że to co piszę jest głupie, ale lepiej tego nie umiem opisać
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2008, 00:40:45 wysłane przez BeStol » Zapisane

375 litrów
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: