Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « pomużcie co to za choroba może być
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: pomużcie co to za choroba może być  (Przeczytany 2840 razy)
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #15 : Sierpień 22, 2008, 20:14:43 »

Bojownik tak jak wszystkie ryby do życia potrzebują:
1. Przestrzeni - a więc czegoś większego niż kula
2. Filtra
3. Grzałki - w przypadku ryb tzw. zimnolubnych grzałka niepotrzebna.
Bez tych rzeczy niestety Twój bojownik szybko zakończy żywot w kuli.
Co zrobić:
1. Bojka oddać na przechowanie komuś kto ma większe akwarium (nie kulę) z filtrem.
2. Kupić akwarium, filtr, termometr i grzałkę z termostatem.
3. Kupić  ŻYWE rośliny.
4. Urządzić akwarium (na dno żwirek kwarcowy, posadzić sporo roślin, uruchomić filtr i grzałkę, odczekać około dwa tygodnie aż zbiornik troszkę dojrzeje.
5. Wpuścić bojka - zapewniam Cię - będzie szczęśliwy jak wprowadzi się do nowego "mieszkanka"
Zapisane

nitka23
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #16 : Sierpień 22, 2008, 20:50:59 »

BeStol napisz co mam jeszcze napisać na temam ryby bo nie mogę ci wysłac osobiście wiedomości
Zapisane
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #17 : Sierpień 23, 2008, 00:02:29 »

Nitka, to co mogę Ci powiedzieć, to to, że powinnaś koniecznie dokładnie przeczytać link podany przez Aniape i wysłuchać dokładnie rad Andrzeja72.
Pamiętaj, że jeśli w sklepie zapewniono Cię, że taka rybka może żyć w zapewnionych przez Ciebie warunkach, to tylko dlatego, że dla sprzedawców to dobry interes sprzedać rybkę i kulę, lub rybkę do kuli, lub jeszcze w porywach sprzedać kulę do rybki.
Może to co powiem, nie będzie miało sensu, ale to powiem. Jeśli nawet ktokolwiek Ci powiedział (koleżanka, kolega, czy ktoś inny), że ma bojownika w kuli i żyje i czuje się dobrze - nie słuchaj. Powiem na swoim przykładzie. Ja wcześniejsze  akwarium dostałam od znajomego 140 litrów, między innymi (to między innymi jest ważne) z dwoma sumami rekinimi, całkiem sporymi, ok 15-20cm. Ten znajomy twierdził, że miał je od dawna i czują się świetnie. Moim zdaniem nie czuły się. Kiedy były już u mnie (w tym akwarium 140 litrów) z bólem serca, ale oddałam jej znajomej do akwarium 500l. I wierz mi, tam włąśnie czuły się dobrze.
Dlatego posłuchaj Andrzeja i przeczytaj link Aniape. Pozdrawiam Smiley
Zapisane

375 litrów
woj231
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16

Wprowadzić w Polsce zakaz sprzedaży kul!!!


« Odpowiedz #18 : Sierpień 28, 2008, 09:56:06 »

Dlatego w Polsce powinno wprowadzić zakaz sprzedaży kul dla ryb bo potem są takie kłopoty!!
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: