Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « andrzej72 - 200 litrów + 12 litrów
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14
  Drukuj  
Autor Wątek: andrzej72 - 200 litrów + 12 litrów  (Przeczytany 59625 razy)
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #30 : Październik 05, 2008, 18:17:39 »

no to szkoda bo ladnie sie zaczynalo
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #31 : Październik 05, 2008, 20:35:16 »

To masakra... Sad Ja sobie nie wyobrazam wogole przeprowadzki... Undecided
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #32 : Październik 05, 2008, 20:41:47 »

ja sie nigdy nieprzeprowadzalem i sobie tego niewyobrazam. wole byc tutaj gdzie jestem mam cisze spokoj laki w nocy sarny biegajace po lace (niestety powoli sa zanieszkiwane przez ludzi i bazanty "wyginely"  Cry )
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #33 : Październik 08, 2008, 13:21:14 »

A ja sobie przeprowadzkę wyobrażałem - w przyszłym roku w okolicach maja lub czerwca. Niestety konieczność zmiany już nawet nie mieszkania a miasta spadła jak grom z jasnego nieba. Kombinuję właśnie jak przewieść baniak tak żeby go nie likwidować. I jak na razie nic mi do głowy nie przychodzi. Zapala się natomiast lampka pt. "szkło pęknie podczas transportu jak coś w nim będzie" i ta właśnie lampka zmusza mnie do rozebrania baniaka, oddania ryb i w nowym miejscu rozpoczynania wszystkiego od nowa. Oczywiście na ziemi ogrodowej bo niby na czym innym Smiley
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #34 : Październik 08, 2008, 14:14:15 »

no bez przesady z tą przeprowadzką. w końcu to nie oczko wodne. dwóch chłopa z krwi i kości sobie poradzić powinno. i ktoś do otwierania drzwi.

zlej z 50% wody albo i więcej. wywal technikę. kilka koców i na tylne siedzenia osobówki. reszta w wiadrach w bagażniku. dasz radę. to tylko 70km. przetestowane nie raz.

a jak już chcesz od początku i trochę poeksperymentować to przeczytaj ten wątek
Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #35 : Październik 08, 2008, 14:25:05 »

Dasz rede to przewieść jak nie bedzie zbyt duzo w baiaku to peknąć nic nie powinno.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #36 : Październik 08, 2008, 20:38:32 »

szymonw też myślałem, żeby zlać 50% wody a ryby przewieźć w wiaderkach ale właśnie jest jedno ale... część drogi, którą będziemy jechać posiada nawierzchnię dobrą do testowania zawieszenia samochodu ciężarowego. Boję się, że niestety jazda po takich wertepach skończy się mocnym zruszeniem dna i bagnem w zbiorniku - aż strach pomyśleć co będzie jak to wszystko z gleby poszłoby do wody. Ale skoro piszesz, że:
zlej z 50% wody albo i więcej. wywal technikę. kilka koców i na tylne siedzenia osobówki. reszta w wiadrach w bagażniku ...przetestowane nie raz.
To może jednak spróbuję.
A za ten link dziękuję - rewelacja. Nigdy bym na to nie wpadł, że żwirek dla kota nadaje się jako podłoże. Grin Kto wie - może jak zdecyduję na odpalanie baniaka od początku to wykorzystam koci żwirek  Grin
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #37 : Październik 08, 2008, 22:02:57 »

podłoże ci się raczej nie wzruszy. po dłuższym okresie jest ono niejako "związane" dzięki korzeniom roślin, biofilmom bakteryjnym. jedynie woda może się lać na prawo i lewo. ale o "minor problem" wystarczy trochę folii i taśmy. zresztą nawet jeśli - u mnie gleba często wyłazi na wierzch - kilka razy już dosadzałem zwartki w zbiorniku. azwartka to nie ścinka tórą można "wetknąć"podłoże. trzeba jej ie rozłożyć korzenie. IMO te wszytkie obawy przed podłożem na wierzchu i jego wpływem na parametry wody to "strachy lachy". miałem kiedyś baniak 19L na samej glebie nakopanej z ogródka - to był mój pierwszy eksperymentalny baniak glebowy żadnego żwirku na to.  często badałem parametry - wszystko w normie. gdyby twoje podłoże było "wybuchowe" to już dawnoby wybuchło i żwir przed tym nie uchroni ani moskitiera. najwyżej przed zmętnieniem wody na kilka godzin. a tego się chyba nie boimy?!

zresztą do odważnych świat należy. w najgorszym razie zrobisz restart w nowym lokum i na marne się nachapiesz. no nie do końca - "podrasujesz" bicepsy. Cheesy powodzenia.

ten żwirek   to nic innego jak np: "agua clay" Rataja, który mam jako wierzchnią warstwę w moim LT. ale ma nad nim jedną przewagę - jest bardziej drobnoziarnisty. długo szukałem czegoś takiego gdyż podłoże Rataja nie wygląda efektownie właśnie ze wzędu na granulację. jednym słowem to panaceum na moje bolączki. właśnie się moczy - bo faktycznie woda po zalaniu ma przejrzystość "0". jak byłem dzieciakiem (bardzo dawno temu) kąpałem się w takich gliniankach. i matka nie mogła gaci doprać  Wink jednym słowem: "sentyment" do takiej wody ma u mnie podłoże "pośladkowe"
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 22:07:26 wysłane przez szymonw » Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #38 : Październik 09, 2008, 08:46:31 »

jak byłem dzieciakiem (bardzo dawno temu) kąpałem się w takich gliniankach. i matka nie mogła gaci doprać  Wink jednym słowem: "sentyment" do takiej wody ma u mnie podłoże "pośladkowe"
Dobre  Grin

Ale... uspokoiłeś mnie swoim postem. Niezależnie od warunków na drodze, dziur w jezdni, pogody itd itd postanowiłem "podrasować" bicepsy i przenieść częściowo "zdemontowany" zbiornik (brat mnie przestanie lubić, bo będzie mi musiał pomóc  Wink ). Nie będę wyciągać roślin - usunę tylko technikę, a ryby przejada się w wiaderku. Puszczę im jakąś muzę - przyjemniej im podróż zleci  Grin.
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #39 : Listopad 15, 2008, 17:28:30 »

Przeprowadzka niestety nie do końca się udała. Szczegółów Wam oszczędzę. Życie zmusiło mnie do tego, aby cały zbiornik uruchamiać na nowo. A że wpadły mi w łapki worki z Aqua Substrate II+, postanowiłem nie babrać się tym razem z ziemią, a wykorzystać gotowe podłoże. Dołożyłem dodatkową świetlówkę 18W.
Jak wygląda baniak po kilku godzinach od zalania - widać na załączonym obrazku. Pozostaje teraz czekać aż ziele podrośnie (ciekawe jak szybko będzie rosło na tym podłożu). A tymczasem już myślę nad obsadą.
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #40 : Listopad 15, 2008, 17:51:53 »

Faajny
Zapisane

koper112
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 382


אַקוואַריסטיק איז מיין פערדל


« Odpowiedz #41 : Listopad 15, 2008, 21:28:23 »

bardzo ładne jak się już ustabilizuje i roślinki podrosną będzie O.K
 ps: czy ten powyginany korzonek z prawej stronu to BRZOZA??.
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #42 : Listopad 15, 2008, 21:43:31 »

A ja nie przycukrze
a dlaczego ?
a dlatego:
te kamienie mają się nijak kolorem do podłoża
wyglądają jakby tak wpadły i tyle ... bez jakiegoś sensownego ustawienie, chodz jak dla mnie wogóle tam nie pasują i bym je wygrzmocił
No i brakuje to czegoś drugoplanowego
i jakaś dziwna 'dziura' jest na przodzie.
IMHO przydałoby się obsadzić ten korzeń jakimś zielskiem (nie chodzi mi o mchy, ale 'normalne' wokół, pomiędzy...) bo wygląda trochę nienaturalnie...
No i szkoda, że zrezygnowałeś z ziemii Wink
No ale, że baniak świerzy to nie ma zbytnio co krytykować, jak i co zachwalać, więc czekam na fotki jak baniak wstanie na nogi Smiley
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #43 : Listopad 15, 2008, 21:52:04 »

Mi się podoba. Korzenia bym niczym nie obsadzał bo go nie bedzie widać. Ja bym nic nie zmieniał.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #44 : Listopad 15, 2008, 21:57:02 »

Tak mi właśnie też się podoba taki łysy ten korzeń -superoski. I kamienie właśnie ładnie kontrastują z podłożem. Nasz czarodziej Misq ma dziś jakiś czepialski dzień Wink
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14
  Drukuj  
 
Skocz do: