Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « andrzej72 - 200 litrów + 12 litrów
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
  Drukuj  
Autor Wątek: andrzej72 - 200 litrów + 12 litrów  (Przeczytany 59529 razy)
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #15 : Sierpień 29, 2008, 19:40:44 »

Czemu ten papier jest taki swietny? Nie boisz sie o glony przy swietle slonecznym? Shocked
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #16 : Sierpień 29, 2008, 23:52:38 »

na kranówie masz takie parametry. dużo bym dał za takie ph mojej kranówy.

jedna rzecz mi przeszkadza w tym baniaku. deszczownia. już lepiej zostawić było dyszę zwykłą.
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #17 : Sierpień 30, 2008, 11:45:39 »

szymonw pomyślałem o tym samym - wywalić deszczownię. I tak zrobię.
Co do mojej kranówki - to jej parametry niestety zmieniają się co jakiś czas (nie wiem czym to jest powodowane).
Czemu ten papier jest taki swietny? Nie boisz sie o glony przy swietle slonecznym? Shocked
Jest świetny bo jest tani i robi swoje czyli przepuszcza część promieni słonecznych do zbiornika co w przypadku LT ma znaczenie. I nie boję się glonów przy świetle słonecznym. Gdyby coś było nie tak, gdyby to światło słoneczne "przepuszczane" przez papier pakowy miało tak bardzo szkodzić, to wydaje mi się, że już dawno miałbym glony w zbiorniku.
Zapisane

freex
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 137


WWW
« Odpowiedz #18 : Wrzesień 09, 2008, 18:23:24 »

bardzo ladne akwarium.
Zapisane

19maciej19
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 244


Akwarystyka hobby na całe życie


« Odpowiedz #19 : Wrzesień 09, 2008, 18:56:02 »

Bardzo ładne akwa.
ale na skalary za mało
Zapisane

63l Roślinne
Obsada w budowie Cheesy
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #20 : Wrzesień 13, 2008, 20:02:26 »

Dziękuję za komentarze, krytykę i... proszę o więcej  Grin
ale na skalary za mało
Jestem innego zdania.

Poza tym - wróciłem z Wrocławia z targów Zoo Botanica, gdzie na stoisku pana Mariana Wojtaszka zaopatrzyłem się z lotosa. Zobaczymy jak będzie rosnąć.
A jak się ma zbiornik po 26 dniach funkcjonowania; otóż dziś wykonałem niewielką podmiankę wody i przyciąłem wszystko co rosło oprócz pelii, którą to rozsadziłem na dwa kawałki drewna. Przestałem też badać wodę - wydaje mi się, że to nie ma sensu.
Zapisane

Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 13, 2008, 21:20:23 »

Skalary mozna upchnac w tej pojemnosci, oczywiscie jesli akwa jest odpowiednio wysokie. Ja rowniez nie badam parametrow wody... Za drogie te zabawki... Undecided
Zapisane
MarteQ15
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 426


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 13, 2008, 21:42:15 »

Popieram Kolege Mechanica   Grin Mogly by potaniec  Wink Ja uzywam testy ph i test na twardość!

Akwa Ładne   Wink 
A co Do Skalarów to mysle ze ta teza 50 cm wysokości to lekki nie takt. Wiadomo ze nikt nie bedzie trzymal skalarów w akwa  o 17 cm wysokości  <good>A jesli sa dobre warunki w nieco nizszym akwa to chyba przemawia to samo za siebie  papa
Zapisane
piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #23 : Wrzesień 13, 2008, 22:52:48 »

A ja popieram i szanuje kolegę andrzeja za szerzenie metody Diany Walstad bo kazdy sie krzywi jak słyszy ziemia! Sam załozyłem zbiornik LT na podstawie jej ksiązki i mysle ze bedą z tego tylko same korzyści Wink A co do skalarów, to w poprzedniej aranzacji akwarium, które ma 100L i 40cm wysokosci, miałem parkę skalarów i samiec rósł i rósł był naprawde spory. Do aranzacji LT musiałem je oddać, ale mimo wszystko mit z 50cm to troche taki odgrzewany kotlet, albo cos co kazdy łatwo sie uczy i powtarza na kazdym kroku. Nie mozna przesadzac i wrzucac skalarów do 25L ale nei mozna tez przeginac w drugą strone. Rada jest prosta, tak jak ja zrobiłem:) Nie mogąc rozstac sie z tym gatunkiem rybek, kupiłem sobie malutkie 3cm skalarki i bede patrzyl jak sobie będą rosnąc Cool Miedzy innymi gatunek "koi". Takze zycze powodzenia koledze w LT i licze na relacje.
Zapisane

Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 13, 2008, 23:17:45 »

Mogly by potaniec  Wink Ja uzywam testy ph i test na twardość!

I dobrze. To jedne z najwazniejszych parametrow wody. Wazne jest rowniez stezenie NO2... papa
Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #25 : Wrzesień 14, 2008, 10:43:26 »

Wodę sprawdzać będę, jednak tylko raz w miesiącu i to pod warunkiem, że nie nie zauważę w zbiorniku jakiś niepokojących objawów.
Parametry wody badałem mniej więcej co 2-3 dni (przez około 2 tygodnie), potem co 4 dni i wszystkie mierzone parametry "stały" w miejscu. Jedynie co to czasami PO4 skoczyło do poziomu wykrywalnego, ale po kilku dniach spadało do poziomu niewykrywalnego.
Na dzień dzisiejszy mam 100% zaufanie do ziemi, jakiej użyłem w podłożu. Woda nie śmierdzi, od czasu do czasu w podłoża wydostanie się kilka niewielkich pęcherzy (chyba CO2). Tak więc jak na razie wszystko jest w najlepszym porządku.
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #26 : Wrzesień 27, 2008, 19:36:22 »

Mała aktualizacja.
Doszło do tego, że zaczynam usuwać niektóre elementy dekoracji aby mieć miejsce na sadzenie roślin. Rośliny z dzisiejszej przycinki trafiły do sklepu - dostałem w zamian robale i suchy pokarm  Grin
Podobają mi się parametry wody - drugi tydzień woda nie podmieniana a tu:
- ph = 6,8
- kh = 6
- po4 = 0,5
- no3 = 5
- fe = niewykrywalne
- no2 - nie mierzę już
Zapisane

Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #27 : Październik 03, 2008, 11:59:35 »

Bardzo ładne akwarium. Środek po lewej po przesunięciu korzonka z pelią jest teraz troszkę pustawy - ale jak piszesz że chcesz coś jeszcze dosadzić to będzie jeszcze ładniej.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #28 : Październik 03, 2008, 13:04:51 »

fajne akwarium fajnie wszystko poukladales podoba mi sie ten korzen  Good !
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #29 : Październik 05, 2008, 16:49:04 »

Dziękuję wszystkim komentującym. Niestety zbiornik w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie musiał zostać zlikwidowany (a jeszcze dobrze się nie rozhulał). A wszystko z powodu nagłej przeprowadzki do innego miasta, oddalonego od mojego obecnego o około 70 km. I niestety będę musiał zaczynać wszystko od początku. A już było tak fajnie....
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
  Drukuj  
 
Skocz do: