Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dekoracje z kamieni  (Przeczytany 6751 razy)
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« : Lipiec 14, 2004, 13:10:58 »

Pokleiłam kamienie silikonem akwarystycznym bezbarwnym. jakoś tak smierdzi to octem. Czy mogę to włożyć do akwa? Kamienie wygotowałam.Ale nie z silikonem.  :lol:[/u]
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
wito
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #1 : Lipiec 14, 2004, 13:33:44 »

Pewnie że możesz sylikon kwarystyczny nie powinien zaszkodzic rybkom, ale najlepiej odczekaj kilka dni niech ten zapach octu odparuje. Cheesy
Zapisane
kristi_wawa
Zainteresowany
**
Wiadomości: 94



« Odpowiedz #2 : Lipiec 14, 2004, 13:41:25 »

musisz odczekać conajmniej 1 dobę żeby silikon wysechł... wtedy zapach octu powinien minąć...
Zapisane

You May Be Only One Person In The World, But You May Also Be The World To One Person
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #3 : Lipiec 15, 2004, 08:26:35 »

Tak, jestem już tak ostrożna ,że wszystko odkażam. Tę dekoracje z kamieni odłożyłam na półkę i po uwolnieniu jej od zapachu octu włożę do akwa. Dziękuję za rady. Tongue
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 19, 2004, 11:00:47 »

zapach takowy powstaje zawsze kiedy coś wysycha , poprosty uwalnia się do powietra rozpuszczalnik. tak samo jest w przypadku "butaprenu" lub farb olejnych używanych do malowania na płótbnie(mogą śmierdzieć nawet pare miesiec do momentu kidy wyschną)  tak samo jest z slikonbem tez musi wyschnąć Smiley jeśli napisano akwarystyczny to nie zaszkodzi rbkom. Pozdr.
Zapisane

112,25
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #5 : Lipiec 21, 2004, 12:52:12 »

Weź pod uwagę że gdy będziesz chciała wyłowić jakąś rybke to moze sie schowac w takiej właśnie klejonej jaskini, wtedy ta jaskinie troche trudno podnieść. No i lepiej jej nie opuścić na boczną szybe Wink.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #6 : Lipiec 24, 2004, 15:29:10 »

Umnie tez tak smierdział jak kleiłem stare akwa Smiley ale po dniu znikło już Smiley
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
klikklak
Nowy
*
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #7 : Październik 17, 2004, 21:46:40 »

Chciałbym wszystkich przestrzec przed bezbarwnym silikonem akwarystycznym marki tytan. Silikon ten po kilku miesiącach moczenia robi się jaskrawo niebieski. Przy klejeniu należy uważać aby silikon nie był widoczny na elementach dekoracji.
Zapisane
Plex
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240



« Odpowiedz #8 : Listopad 08, 2004, 00:45:01 »

A czy kamienie mozna kleic klejem na goraco? Takim z popularnych pistoletow? Bo to jak zaschnie to przypomina miekki plastik lub twarda gume wiec chyba nie powinno zaszkodzic
Zapisane

Setka po starcie
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 08, 2004, 18:33:32 »

Ja bym na Twoim miejscu oprócz silikonu akwarystycznego nic nie używał...
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Plex
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240



« Odpowiedz #10 : Listopad 08, 2004, 19:07:40 »

W sumie to mi go jeszcze troche zostalo... Wklejalem dolna szybe i sie udalo  Cheesy  a teraz kombinuje z ozdobami. Byle nie przesadzic (jakos nie przemawiaja do mnie statki czy zamki :? )
Zapisane

Setka po starcie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: