Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Jak przygotować od podstaw akwarium 375 litrów?
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak przygotować od podstaw akwarium 375 litrów?  (Przeczytany 8512 razy)
Tomczyn
Zainteresowany
**
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #30 : Lipiec 11, 2008, 07:23:26 »

Nie ryzykował bym. Zakończ kuracje w tym akwarium i dopiero jeśli wszystkie rybki będą wyleczone przenieś je do większego.
Ryby jakoś przeboleją te parę - paręnaście dni w mniejszym zbiorniku. A ty nie przywleczesz sobie czegoś do drugiego zbiornika.

Pozdrawiam
Tomczyn
Zapisane

BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #31 : Lipiec 11, 2008, 13:12:46 »

Dziękuję za radę, faktycznie poczekam.
Niestety, z leczonego akwarium do nowego przeniosłam już bojownika (wydawał mi się zdrowy). Toxic radził mi mi wcześniej, by wpuścić do akwarium kilka wytrzymałych rybek, jako źródło amoniaku. Bojownik to raczej nie kilka rybek, ale , jeśli dobrze się orientuję, jest wytrzymały. Oczywiście dodatkowo sypię mu pokarm. Teraz tylko mam nadzieję, że nie popełniłam kolejnego błędu, i że bojownik w czasie przeprowadzki do do drugiego akwarium był rzeczywiście zdrowy.
Martwię się też o oświetlenie akwa. Za waszą radą wybrałam silniejsze z proponowanych przez sprzedawcę - oświetlenie t 5 na elektronicznych statecznikach 2x54 waty + odbłyśniki. Jednak Seboos miał rację, myślę że nie oświetla ono w wystarczającym stopniu akwa i będę musiała zamontować dodatkowe.

Również zgodnie z Waszymi radami wyłożyłam ziemię jako najniższe podłoże, następnie żwirek. Jednakże chyba nieroztropnie zakupiłam tez biały piasek (choć u sprzedawcy figurował również jako żwirek). Teraz martwię się, w jaki sposób będę go odkurzać, bo jestem wręcz przekonana, że mój odmulacz do dna wciągnie wszystko. Szukałam w internecie innego odmulacza, który zamiast piasku wciągnie jedynie zanieczyszczenia, jednak w żadnym z opisów nie znalazłam takiej informacji. Czy możecie mi zatem doradzić w co powinnam się zaopatrzyć do odkurzania drobnego piasku?

Poza tym, ze względu na długość akwarium (150cm) zamontuję dwa filtry - jeden już chodzi, drugi zamontuję po likwidacji mniejszego akwarium - tak by mogły filtrować wodę z obu stron akwa. Podobnie zrobię z napowietrzaczami. Zastanawia mnie jednak kwestia grzałki. Znajoma doradziła mi, by również zamontować dwie, po obu stronach, by woda szybciej się nagrzewała. Jednak grzałka, którą posiadam już w nowym akwarium dość szybko nagrzała wodę. Zatem, czy faktycznie wskazane jest zamontowanie w akwa 375l dwóch grzałek?

I na koniec chciałabym jeszcze nawiązać do utrzymywania odpowiednich parametrów wody. Na jednym z wątków znalazłam wypowiedź Seboosa, że przy
- NO3 wystarczy podmiana wody,
- przy podniesieniu ph użyć grysu koralowego lub wapienia
inna osoba na NO2 proponowała biokultury.
Na innym wątku wyczytałam o mineralizatorze do RO, np. Sera Mineral Salt, PG Hydromineral.
Na innych znowu coś innego. Czytam i czytam i mam coraz większy mętlik w głowie  Tongue
Co w takim razie wybrać i w jaki sposób utrzymać prawidłowe parametry wody?
Zapisane

375 litrów
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #32 : Lipiec 11, 2008, 14:00:44 »

nna NO2 pomaga najlepiej czas! a skracają go biostartery. a jeśli ryby juz masz a NO2 jest wykrywalne to aby nie stracić ryb musisz pomieniać (ale ryby wpuszcza się dopiero jak NO2=0) Przy akwariach na ziemi proces dojrzewania znacznie się skraca!
na NO3 wystarczą podmiany. Co do Ph to sprawdż może najpierw jakie masz Huh jak dajesz wode z RO samą [to aby je podnieść - mineralizator] ale o wiele mądżejsza wydaje mi się i wtedy mieszanka z kranówką ... Grys koralowy i muszle tez podnoszą  {tylko te sposoby to raczej podnosza głównie twardości (a ph chybapodnoszą przy okazji)] . Ale najczęstrzym problemem przy stosowniu wody z kranu jest to jak zmniejszyć Ph i twardość a nie zwiększyć! Więc parametry najpierw zmierz a potem sie bedziesz martwić.
Piasku nie odmula sie bo między jego drobinki nie dostaja się zanieczyszczenia - można zebrać jedynie z wieżhu leciutko wężykiem
Edit: co do grzałki to poczekaj az się ochłodzi teraz nie będzie Ci potrzebna a potem zobaczysz czy jedna daje radę , jak nie da to wsadzisz drugą
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2008, 14:35:59 wysłane przez ala » Zapisane

akwarysta94
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #33 : Lipiec 11, 2008, 16:18:30 »

Ja na twoim miejscu wsadził bym dwie grzałki po dwóch stronach akwarium tak aby równo miernie nagrzewały wode( dwie słabsze 2x150w) według rozpiski którą znalazłem w poradniku sery jest napisane 100litrów-150litrów(150w), 150litrów-200litrów(200w), 200litrów-300litrów(300w) ale oczywiście wybór należy do ciebie i tak jak napisał(a) ala grzałka to raczej się przekonasz w zimę bo teraz to raczej będziesz szukać tematu na tym forum jak schłodzić wodę  Wink
Tak prośba z innej beczki można by prosić o fotki z urządzonym akwarium (375litrów).Ciekawie się zapowiada...Piasek itd... Cool
Zapisane
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #34 : Lipiec 11, 2008, 17:08:49 »

Oczywiście, już robię fotkę. Akwarium nie jest jeszcze gotowe. Czekam na nowe roślinki. Na razie tam jeszcze pusto  Embarrassed.
Wyczytałam na forum wodnego świata również informację, że niewskazane są w akwarium kryjówki kamionkowe. Jakie w takim razie powinnam wykorzystać? Mam łupinę kokosa, jeden piaskowiec, korzeń i kamień. Co radzicie?
Zapisane

375 litrów
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #35 : Lipiec 11, 2008, 17:21:25 »

kilka korzeni i rurki drewniane Wink no i więcej kokosów Cheesy
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #36 : Lipiec 11, 2008, 17:44:20 »

Oto zdjęcia mojego nowego akwarium. Doradźcie proszę, co jest źle, co dodać (oczywiście poza roślinkami, na które czekam)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6aabdac2e230e31.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d0e0df5f585ef1f8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/98b065d3eeaf3246.html
Zapisane

375 litrów
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: