Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby «  Ikra welona chora!! PILNE
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ikra welona chora!! PILNE  (Przeczytany 3752 razy)
Smerfcio
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 144


« : Czerwiec 10, 2008, 18:17:23 »

 Witam , teraz zauważyłam , że mój welonek 2mm , który miał sie cały czas w świetnej formie zaczął płynąc robiąc fikołki. Podpływa do tafli wody A potem obraca się brzuszkiem do góry płynie na dół i tak w kółko no po prostu fikołki. CO mam robić , może jeszcze nie jest za późno.... Błagam o szybką pomoc.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2008, 18:23:28 wysłane przez Smerfcio » Zapisane
tygrysia83
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 17, 2008, 23:24:22 »

siemka wiesz co mam podobny proble tylko troche ze swieżej beczki znalazla 2 male rybki welona w filtrze i odseperowalam je i nie wiem co dalej robic!reszta zostala zjedzona.uratowalam 2 i nie wiem jak mam je dlej trzymac.pomocy!!!!

wiesz co ogolnie to wydaje mi sie ze powinienes zmienic wode zabierajac je z poprzedniego matczynego akwarium,wiecej swiatla i rozdrobnij dobrze pokarm sypki na miazge!

moje mają tez 2 mlm.




Nie pisz posta pod postem, do edycji swojego posta i dopisywania służy opcja Zmień. Zwracaj także uwagę na ortografię!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2008, 12:23:16 wysłane przez Emi » Zapisane
Smerfcio
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 144


« Odpowiedz #2 : Lipiec 07, 2008, 14:35:18 »

Ja już wiem co się działo  mojemu welonkowi miał za mało powietrza. Teraz jak mu się tak dzieje to mu silnie napowietrzam zbiorniczek, ale już nie mam takich problemów a mały ma się wyśmienicie. Wodę podmieniam mu codziennie z akwarium ogólnego. Pozdrawiam
Zapisane
Wampi129
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #3 : Lipiec 07, 2008, 19:39:04 »

tygrysia83. Co masz na myśli mówiąv "odseparowałam je"?  Wprowadziłaś do kotnika czy masz drugi zbiorniczek w razie potrzeby ? Karm rybki mizgą drobnym pokarme m jeszcze zalezy jakie masz inne ryby w akwarium jesli podalabys obsade mozna bylo by ocenic kiedy je wypuscic kiedy osiagna jakas dlugosc .
Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #4 : Lipiec 08, 2008, 16:41:03 »

Temat chyba powinien być przeniesiony do "choroby ryb".
Może komuś się przyda..
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Smerfcio
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 144


« Odpowiedz #5 : Lipiec 09, 2008, 10:04:41 »

Welony zawsze trzeba odseparować gdyż rodzice jedzą młode. Ja osobiście dla 1 osobnika mam osobny pojemnik i tam się powolutku rozwija. Ale ok temat zakończony Smiley
Zapisane
tygrysia83
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #6 : Listopad 30, 2009, 21:36:20 »

Wampi129....dokładnie wiedziałam o tych wskazówkach o których pisałeś,brakło mi napowietrzania, rybki zmarły,już dawno.....
Zapisane
tygrysia83
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #7 : Listopad 30, 2009, 21:40:20 »

aha! odseperowałam  je! od razu na samym początku.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: