Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: kamienie plaskie  (Przeczytany 4560 razy)
slavo
Nowy
*
Wiadomości: 19


« : Czerwiec 01, 2008, 11:47:16 »

witam

mam takie zapytanie, jakie sa najlepsze plaskie kamienie na pyszczaki
hp obliquidens b mam 2 samiczki z malymi jedna juz konczy tarlo a druga zaczela co dopiero prosze o jakas pomoc
dzki nrka pozdro
Zapisane
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 01, 2008, 11:55:30 »

Odpowiednie będą takie, które przede wszystkim nie zmieniają parametrów wody w sensie uwalniania szkodliwych substancji chemicznych. Dobre będą np. kawałki piaskowca, łupki filitowe.
Zapisane

sticz11
Klub malawi - Klubowicz
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 168



WWW
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 09, 2008, 22:16:20 »

No ja u Siebie mam łupek. Są tego różne rodzaje przy dobrym ułożeniu ładnie wyglądają. Ale może być to także Piaskowiec. Nie zapominaj że w malawi wymaga się wysokiego ph. W tym pomoże ci napewno wapień. Bardzo ladnie wygląda filipiński z tego co pamiętam. (patrza akwarium glonojada) . U mnie w akwarium znajduje sie skała wręcz czarna , dość ciężka b ładnie się kontrastuje z piaskiem. Niestety nie wiem jak ona się nazywa. Ja poszedłem do sklepu ogrodniczego z działem kamieniarskim i wybrąłem sobie te skałki oraz czerwoną odmianę łupka która tak naprawdę czerwona nie jest. Parametry są w normie. Pozdrawiam $ticz ...
Zapisane


Malawi 112 l.
8 x Labidochromis Cearuleus
2 x Ancistrus multispinis

Marzenia:
Malawi conajmniej około 300 l.
adik18
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #3 : Luty 17, 2009, 17:48:39 »

Ja mam piaskowiec i jestem zadowolony Grin Grin Grin
Zapisane

240 l 4 skalary 3 paletki zbrojniki niebieskie,kiryski,krewecie
120 l malawi
10 l krewetkarium
daniel.iron
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 306


Moje gadu-gadu 1339862


WWW
« Odpowiedz #4 : Luty 17, 2009, 18:34:40 »

łupek
serpentynit
wapień
piaskowiec

w zasadzie każdy kamień do malawi się nada byleby nie miał w sobie związków metali i jakiś związków chemicznych. Podnoszenie pH (piaskowiec, wapień) jak najbardziej mile widziane. Wygląd kwestia gustu
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: