Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: bojownik morderca?  (Przeczytany 10140 razy)
kafarski
Gość
« : Czerwiec 22, 2004, 21:25:43 »

pozdrafiam wszestkich.
jakis czas temu kupilem bojownika bo zona chciala cos kolorowego w akwa.trzymalem go w 20 ltrz miesiecznymi gupikami ale trzy znikly w nocy.w niedziele wrzucilem go do ogolnego 60 ltr i do czwartku wszystko bylo ok gdy rano zobaczylem rannego samca molinezji,ogryzionego gupika,uszkodzona pletwe welona i wszystkie rybki pochowane pod lisciami.czytalem w necie ze bojowniki sa niegrozne dla innych mieszkancow akwa i ze bija sie miedzy soba.w sobote rano odeszly obie molinezje(samica tez byla poturbowana),w niedziele gupik  a dwa nastepne w niedziele .odlowilem go oczywiscie odrazu do karceru 5 ltr.czy to mozliwe zeby to byl on?
Zapisane
Przem
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 227



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 22, 2004, 21:35:20 »

Tak, jest to możliwe. Z rybek, które podajesz nie ma innej groźnej ryby oprócz bojownika...
Zapisane
kafarski
Gość
re
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 22, 2004, 21:57:39 »

wszystko ok tylko czemu pisza bzdury ze nie jest grozny dla innych? :x
sporo mnie to nerwow kosztowalo,molinezja dawala sie nawet glaskac palcem  po boku.a i jeszcze zaraz po tym NO2 strasznie mi podskoczylo.czy to moze byc zwiazane z jego krucjata,wykrwawieniem sie gupika?
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 22, 2004, 22:30:14 »

hmmm... bojownik może być groźny dla ryb o weloniastych płetwach. traktuje wtedy taką jak samca swojego gatunku. i zaczyna się jatka.
Zapisane

gg:1384140
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 22, 2004, 23:45:18 »

NO2 to już na pewno nie wina bojownika. Poza tym bojownika nie można kupić pierwszego-lepszego. Trzeba poobserwować jak zachowują się w sklepie. Odradzam ryby z boksów (te są najbardziej agresywne) i kubeczków (te znowu bywają zdziwaczałe i nieobliczalne). To smutne ale niestety takie zachowanie ryb są warunkowane skandalicznymi wręcz warunkami w jakich były trzymane zanim trafią do akwariów.
Na forum było pełno pstów o bojownikach - poczytaj ,a na pewno znajdziesz sposób na ostudzenie temperamentu swojego samca.
Zapisane

Przem
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 227



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 23, 2004, 06:41:48 »

Wychować bojownika, ani żadnej innej ryby, jest chyba niemożliwe... Rzeczywiście kupowanie takich zdziczałych okazów z kubeczków jest ryzykowne. Jak bym to ja kupował bojownika, to wziąłbym go z większego aqwa, gdzie pływa spokojnie i ma dużo ruchu...
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 23, 2004, 07:27:03 »

wiecie, każdy bojownik ma inny charakter, nie wiadomo co się trafi ... ale mam chyba sposób na przywyczajenie bojownika do innych rybek (ale nie zawsze może to działać jeżeli naprawdę trafił taki dureń ...) umieścić w akwa szklane prostokątne "pudełko" (Cheesy) i wsadzic tam bojka na 2 mies, potem wpuść i zobacz jak będzie reagował na ryby, jak to samo będzie się zachowywał  to osobny baniak albo do sklepu.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #7 : Czerwiec 23, 2004, 11:32:00 »

Mi się udało z bojownikiem. Inne gatunki go nie interesują wcale Smiley
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 23, 2004, 20:27:23 »

hej,dzieki za podpowiedzi,wsadze go do kotnika bo za miesiac i tak wyjezdzam na urlop wiec niech siedzi z innymi,najwyzej sie troche postuka o scianki,thx.
Zapisane
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #9 : Czerwiec 28, 2004, 13:42:24 »

Własnie to zalezy w duzej mierze od charakteru bojownika i warunków w jakich był on w sklepie przetrzymywany. Mój bojownik zył spokojnie z innymi mniejszymi rybami i zupełnie sie nimi nieinteresował. Choc mogło sie też zdarzyc ze koło akwa mogło stac lusterko i on mógł widziec w nim samego siebie i zaczął głupiec co go doprowadziło do takich zdarzeń !
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
kafarski
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipiec 04, 2004, 19:41:33 »

bojownika kupilem wlasnie z kubeczka,czyli mowicie ze one tam ciagle siedza?w innych sklepach plywaly pojedynczo z innymi rybami,ale to zauwazylem po kupnie.teraz bojownik ciagle przeskakiwal przez 1centymetrowy brzeg kotnika wiec po czterech probach zostawilem go z rybami.te ktorych nie lubil juz nie zyja za to mam cztery brzanki rozowe ktore najwyrazniej drecza go do tego stopnia ze chowa sie w krzakach i katach i nie zwraca uwagi na inne.nie wiem czym to sie skonczy dla niego ale nie ma oskubanych pletw,moze z tego akwa tez wyskoczy :?
Zapisane
Katinas
Nowy
*
Wiadomości: 6



WWW
« Odpowiedz #11 : Lipiec 06, 2004, 09:36:01 »

oooooo!!!! Ja dostałam bojownika ale samiczke i komoletnie się nie znam one naprawde taki są??;/;/ :?  :x .Ale ja mam samiczke czy one też takie są ??.Ja dostałam ją w malutkim okrągym akwarium i chciałam dać ją do innych rybek (gupików,sumów i glonojadów) ... ale chyba się strzymam z tym:/;/..wole jej kupić nowe większe akwarium tak bedzie lepiej cyba dla wszystkicvh rybek....(współczuje panu Kafarski ja tesh tak bym mogła mieć z rybkami;/ chyba że samiczki są inne...)
Zapisane


Tylko jedna z Moich Miłości jest Prawdziwa !
Miłośc do Biżu ^_^.
kafarski
Gość
« Odpowiedz #12 : Lipiec 06, 2004, 11:33:39 »

hej samiczki prosze pani sa raczej ofiarami u bojownikow ale ten na obrazku to samiec terminator,ale nie zawsze.kup parce wieksze akwa i poczytaj o nich wiecej.moj chowa sie teraz po krzaczkach wiec jest spokojny ale jak by byl sam w akwie napewno wygladalby lepiej.
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #13 : Lipiec 06, 2004, 14:46:55 »

Samiczki są naprawdę łagodne ale są wyjątki, mam 4 samiczki z gupikami i nie zwracają uwagi.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
mika-el
świr podrzędny
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #14 : Kwiecień 03, 2006, 22:12:45 »

a tak sobie temat odświeżę, bo mnie zafascynowały bojowniki-mordercy z kubeczków ;)

ja zawsze wybieram właśnie te, i jeszcze mi nigdy się nie pozabijały :)
trzymam dość spore stadko, 20szt, na poletku ryżowym i zachowują się bardzo przykładnie :)
może po prostu mam szczęście ;)
albo nie widują się zbyt często :)

a ponadto jestem ciekawa co się stało tym bojownikiem-terminatorem ;)
Zapisane

120l + 80l - czarne wody
450l - płaszczka, Potamotrygon reticulata
60l - welonkarium Smiley
a w planach nano-akwa... Smiley
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: