Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Sumatra w 160l  (Przeczytany 5001 razy)
Skala
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59



« : Maj 03, 2008, 13:32:13 »

Witam wszystkich forumowiczów!
Chciałbym założyć sobie akwa przede wszystkim chce rybki z sumatry chciałbym was prosić o sugestie na temat jak powinno wygladać przybliżenie tego środowiska:
1.Roślinki( dużo >mało)
2.Oświetlenie(dobrze> czy ciemniejsze troche)
3.Podłoże (wiadomo chyba)
No i przede wszystkim rybki planuje dać około:
1.10 brzanek sumatrzańskich Tongue
2.brzanki rekinie
Reszte dobrania obsday pozostawiam wam !
Dziekuje serdecznie za pomoc.
Zapisane

160l

Azja...czekam na fundusze
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #1 : Maj 03, 2008, 20:27:39 »

Roślinki to bym sugerowała raczej dużo, ale nie tak żeby akwarium stało się dżunglą. Może być z tego co wiem rzęśla bagienna, zwartka Becketta, mech jawajski. Z ryb mogłyby też być bocje, np. karłowate. Brzaki rekinie bym odradzała, bo one muszą mieć naprawdę dużą przestrzeń a z brzankami sumatrzańskimi byłby problem.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
Skala
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #2 : Maj 06, 2008, 13:41:27 »

A dlaczego brzanki sumatrzanskie odpadaja ??
Zapisane

160l

Azja...czekam na fundusze
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 06, 2008, 13:43:03 »

sumatrzańskie nie, rekinie tak, rosną za duże
daj stado 16-17 brzanek sumatrzańskich, na dno możesz dać 4-5 bocji lochohata i kilka (np 8-9) krewetek amano
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Skala
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #4 : Maj 06, 2008, 13:47:10 »

NO to sie postaram wybłagać goscia w zoologicznym zeby mi sprowadzil krewetki a moze jakieś glonojady na dno? Słyszałem o syjamskim on jest chyba z Azji?
Zapisane

160l

Azja...czekam na fundusze
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #5 : Maj 06, 2008, 14:00:49 »

NO to sie postaram wybłagać goscia w zoologicznym zeby mi sprowadzil krewetki a moze jakieś glonojady na dno? Słyszałem o syjamskim on jest chyba z Azji?

glonojad syjamski nie jest dobrym rozwiązaniem. po pierwsze nie jest ryba glonożerną (z wyjątkiem okresu młodzieńczego) po drugie rośnie dość duży i do tego potrafi się naprzykszać innym gatunkom ryb. a po trzecie może niszczyć rośliny w baniaku.

przy zwalczani glonów najbardziej przydatne bedą caridina japonica, są przy tym chyba najbardziej tolerancyjne z krewetek karłowatych jeśli chodzi o parametry wody. tyle tylko że w baniaku ogólnym ich nie rozmnożysz.
Zapisane

Tomacha
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #6 : Maj 06, 2008, 15:11:01 »

NO to sie postaram wybłagać goscia w zoologicznym zeby mi sprowadzil krewetki a moze jakieś glonojady na dno? Słyszałem o syjamskim on jest chyba z Azji?
Jesli chcesz cos "na glony" z Azji to, poza krewetkami amano o ktorych byla mowa juz - niesmiertelne Kosiarki...Bardzo sympatyczne rybki.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: