Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « szymonw[25L] mchy [45L], [45L] tanga [225L] LT NOWY ZBIORNIK [260L] channy
Strony: [1] 2 3 ... 8
  Drukuj  
Autor Wątek: szymonw[25L] mchy [45L], [45L] tanga [225L] LT NOWY ZBIORNIK [260L] channy  (Przeczytany 46805 razy)
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« : Maj 01, 2008, 17:42:01 »

[260L][Azja] channy

Baniak zalany 08.05.2009  



UPDATE - fotka 25 09 09


fotka z 20.05.2009


Szkło: 260L (130x50x40) opit white - kolejny od "mojego" szklarza

Światło: 2 x 54W na belce GLO.

Filtr: JBL e900

Grzanie: 200W

Podłoże: kupna ziemia ogrodowa z nawozem osmocote + żwirek rzeczny + filtus floran (po kolei od dna)

Nawożenie: z podłoża, trochę k2so4 do toni na start.

Woda: pH = 7,5, kH = 5, gH = 18

Zielsko:
Cryptocoryne: wendti green, spiralis, rubella, wendtii tropica, lucens. balansae, beckettii
cyperus helferi
valisneria nana
crinum calamistratum
hygrophila sp. "red"
saggittaria subulata
justicia schimperi

Obsada
docelowo channa bleheri  x 2 i channa gachua x 2. (dotrą w przyszłym tygodniu)
a narazie 5 brzanek mszystych, kilka gupików i molinezji jako "startery"

Dekoracje
jeden duży korzeń "znaleziony" na dno i kilka korzeni "kupnych" pod taflę wody

====================================================================================================
[225L] [azja] LT

Ale do rzeczy. Baniak zalany 26-27.04.08  


Pole bitwy: 225L (125x45x40) z OW robiony u szklarza, któremu się kłaniam bo   robota solidna


Światło: 2 x 54W na belce, przez którą musiałem przez jakiś czas obyć się bez piwa.

Filtracja: JBL 900e jeszcze nierozpakowany i tak pewno zostanie

Grzanie: 200W nastawione na 25C

Podłoże: DIY w tym lateryt na spodzie, na tym ziemia uniwersalna z torfem, gliną, kompostem, piachem i dolomitem. warstwa 3cm. Na to żwir drobny warstwa 3-5 cm i na wierzchu agua clay rataja 1cm.

Nawożenie: z podłoża, dałem na start trochę k2so4 do wody, co2 dodatkowo nie będzie, podmiany jak najrzadziej z kranu, na razie dolewka 5L tego co wyparowało.

Woda: pH = 7,5, kH = 10, gH = 18, No3 = 5, Po4 = 0, Fe = 0

Zielsko:
Cryptocoryne: parva, petchii, crispatula var balansea, wendtii „green”, wendtii „Mi Oya”, walkerii, nevilli
Blyxa japonica
Hygrophile: angustifolia, difformis
Ceratopteris siliquosa
Limnophilia sessiflora
Mayaca Sellowiana
nymphaea stellata
nymphaea lotus
saggittaria subulata
pistia stratiotes
lemna minor


21.09.2009


28.01.2009



25.07.2008 - dzień 90

fotki obsady


gurami dwuplamy odmiana złota


brzanka sumatrzańska


b.sumatrzańska - odmiana "mszysta"


grubowarg syjamski

poprzednie fotki zbiornika

Te co skaczą i pływają: brzanki sumatrzańskie, mszyste, gurami dwuplamiste, grubowarg zielony, kosiarki, skrzeczyki pręgowane, badisy, mikrorasbory "galaxy" (to gatunki, które przewinęły się przez ten zbiornik)

Baniak zasiedlę jak mi się dobrze zielsko na pierwszym planie ukorzeni, bo na razie wystarczy dmuchnąć na szybę z zewnątrz, a aquaclay zaczyna pływać po baniaku i mi parva wypływa co mi się niespecjalnie podoba. Za dużo czasu spędziłem by ją powtykać.  

Inne gadżety: korzeń przywleczony z Torunia, kilka bryłek lawy i pewno coś tam dojdzie jak się moja najmłodsza zorientuje, że pokrywy nie ma.

Tło dojdzie oczywiście  - czarne pewnie z jakąś reklamą neonową, żeby baniak na siebie zarabiał.

Pomysł: wziął się z lenistwa więc ma być przede wszystkim „widokowe”, a nie „obsługowe”. co z tego wyjdzie zobaczymy. O aranżacji nie ma co gadać, na razie się uczę jak to się pisze. Co miało szybko rosnąć to rośnie, zwartki na razie odchorowują. Na pierwszy plan z prawdziwego zdarzenia i tył w środkowej części trzeba będzie poczekać kilka miechów.  Dojdzie jeszcze salwinia na taflę no i to co z przycinki.  

i to by było na tyle jeśli chodzi o pierwsze starcie. mam nadzieję, że nie zanudziłem Towarzystwa. kolejna odsłona pewno przy okazji zarybienia.

===========================================================================================================
[45L] NASZA "ZATOCZKA"

baniak: 45L (50x30x30)

 filtracja: FZN 1

 oświetlenie: 2 x 14W Ferplast AquaSky 6500K przód i Ferplast Aquarelle 10000K tył
  
podłoże: aqua grunt, stary i nowy floran, na tym cienka warstwa żwirku.

 nawożenie: brak

fauna:
trudna do zbagatelizowania wzrastajaca populacja naszych ulubieńców - zatoczków
około 1o sztuk dorosłych "galaxy" celestichthys margaritatus i jeszcze nie zidentyfikowana liczba młodocianych osobników

flora:  lotos, mchy i mikrosoria


fotka 21 11 2008

ta aranżacja to efekt ingerencjii w akwarium opisane przeze mnie w tym wątku: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=12472.msg105250#msg105250
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=12472.msg105250#msg105250

w kwietniu przeniosłem wszystkie zwartki i krewetki z tego baniaczka do 225L. zamiast nich pojawiło sie trochę mchu. od tego czasu właścicielką i opiekunką baniaka stała się moja córka (7 lat).
do jej obowiązków nalezy karmienie ryb, dolewanie wody odparowanej i wymiana 5L co dwa tygodnie(to z moją pomocą). pozostałe obowiązki czyli: "obserwacja czy wszytko jest tak jak powinno i nie szykuje się tragedia" należą do mnie. na szczęście nie zabierają mi zbyt dużo czasu.

po pozbyciu się krewetek i paru stymulacjach zaczęły pojawiać się w zbiorniku male galaxy. ale największe zainteresowanie właścicielki i jej młodzej siotry zwracają zatoczki a zwlaszcza to jak cyt: "...pomykają głową do góry po tafli wody..."

jak widać baniakowi przydałaby się ingerencja fryzjera ale ze względu na narybek na razie nie wkładamy "rączek" do baniaka.

kilka fotek ulubieńców:







w planach ten zbiorniczek ma posłużyć za siedlisko muszlowców.

============================================================================================================
[25L] mcharium


oto pierwsza odsłona mojego małego baniaczka biurowego w pracy. i moja pierwsza praca koncepcyjna w stylu "zrób baniak w taki sposób by współpracownicy cmokali z zachwytu"  

litraż: 25L standard, szkło float

światło: 2 x 7W 7200K // Atman

Filtracja: kaskada AquaClear 20 ustawiona na minimum

Grzanie: brak. temp około 22C

Podłoże: Rio Tesco cat's gravel  Wink

Dekoracje: lava stone, lava moss balls, bonsai driftwood   Wink

Nawożenie: brak. docelowo PG w miarę potrzeb i k2so4

Woda: z kranu pH = 7,5, kH = 10, będzie mieszanka z RO

Flora: X-mass, weeping, creeping, anubias nana

Fauna: prawdopodobnie "cristal red" albo "hummel" w zależności od dostępności i pH.

baniaczek zalany 05.11.2008, zazieleniony 12.11.2008


"hardscape" - fotka z 05.11


"landscape" - fotka z 17.11

uwagi: wszytkie moje dotychczasowe baniaczki biurkowe w pracy to były albo przechowalnie zielska albo różnego typu eksperymenty na różnych substratach, które niestety nie znajdowały zrozumienia u osób mnie odwiedzających. więc tym razem poszedlem w "komercję" i mam nadzieję ze efekt będzie tym razem zadowalający. a przy okazji pobawie się w hodowlę krewetek. no chyba że mi coś odbije i "wpłynie" tam jakiś unikatowy gatunek płetwiasty.

fotki: niestety niedoświetlone. z uwagi na usytuowanie baniaka nie mam możliwości pstrykania w ciemności a zatem przy doświetlonych fotkach odbija się na szybie przeciwległa ściana. ale idzie zima, słońca będzie coraz mniej więc z czasem "dam radę".

============================================================================================================

[45L] Julki - bo do tanga trzeba dwojga


ta aranżacja to efekt porozumienia pomiędzy ojcem a córką. ojcu zależało na tym by na stałe zaszczepić w córce zamiłowanie do akwarystyki, a córka twierdziła, że już jej się nudzi baniak z rybami których nie widać w gąszczu roślin. (mowa o aranżacjach roślinnych)

nie muszę mówić kto poległ na całej linii.  i jakich argumentów pozamerytorycznych używała córka (  )

oto efekt:


stan z 25 listopada 2008 - dwa dni po starcie

baniak 45L (50x30x30)

filtracja: kaskada FZN 1

oświetlenie: 2 x 14W. ale świeci tylko jedna rura.

podłoże i to co na nim: piach 10 litrów, trzy kamloty i kilkanaście muszli

woda: kranówaa nie uzdatniana. u mnie kranowa ma parametry pH: 8.0 gH = 25 kH = 14-16.

fauna: 5 x neolamprologus multifasciatus "multik". od końca grudnia około 10 sztuk narybku

flora: brak z wyjątkiem okrzemków i zielenic

 
ogólnie rzecz ujmując to było dla nas obu nowe wyzwanie. zaczęło się wszytko na szybko w oparciu o stare media filtracyjne.

połowa wody zabrana z mojego LT. (zasadowa i twarda) reszta z kranu.

po dwóch dniach wjechały multiki. na wariackich papierach ale była okazja po znajomości. proszę tego nie naśladować bo to łamanie wszelkich zasad !!!

miały być trzy sztuki multików ale przyjechały razem z trzema muszlami i okazało się ku obopólnemu zdziwieniu, że z muszli po jakims czasie wylazło pieć sztuk

na pewno dwa samce i jedna samica. dwa egzemplarze jeszcze nie zidentyfikowane.

to tak na prawde nie mój baniak. ja tu tylko "sprzatam". decyzje podejmujemy wspólnie. tzn decyduje ONA ja czasami zgłaszam "weto". w podejmowaniu właściwych decyzji pomagam JEJ czasami posługując się różnymi sprawdzonymi ojcowskimi sposobami  Wink

update - poniżej stan z końca grudnia 2008 i początku stycznia 2009 - po ukształtowaniu siedliska przez mieszkańców




« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2009, 12:23:51 wysłane przez szymonw » Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #1 : Maj 01, 2008, 18:29:51 »

AAale wielkie sie wydaje Shocked . Piekne jest .
Zapisane

5blue5
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 514

Nie ma lepszego od Neona Czerwonego!!!


« Odpowiedz #2 : Maj 01, 2008, 19:20:41 »

ło ale cacko.Akwarium ma swój klimat.brawo  Good ! Good ! Good !
Zapisane

Widzew Łódź
Prosta rzecz śnić ten sen tak niewinnie jak marzyciel
Życie jak mecz jeden mecz który ważniejszy jest niż życie
Spójrz na niebo poczuj siebie zanim złapiesz oddech
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #3 : Maj 01, 2008, 21:45:27 »

ładny baniaczek a to że otwarty dodaje mu dodatkowego klimatu .
Zapisane
GregSS
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



WWW
« Odpowiedz #4 : Maj 02, 2008, 21:00:30 »

Akwarium ma swój klimat.
... fakt barrrdzo klimatyczne Smiley
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #5 : Maj 03, 2008, 12:26:07 »

Hej Szymon Smiley

No widze, ze juz sie wziales do roboty Wink Akwa nie jest zle.

Ale mam jedna, bardzo wazna uwage. Jak wyobrazasz brzanki przy akwarium otwartym?

W 112L jak nie mialem pokrywy, po kazdej nocy z podlogi zbieralem 1-4 wysuszone sumatry i musialem czasowo go folia przykryc. A i przy karmieniu bardzo czesto one wyskakuja z akwa i pozwyzszylem poziom pokrywy - deska o szerokosci 10cm i jest juz spokoj.

Inne gatunki np. wysmukle, wielkoluskie to moze sie i nadadza do otwartego, ale na pewno nie sumatrzanskie.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #6 : Maj 03, 2008, 12:56:58 »

szymon fajny masz ten aqua clay - czy to są takie wyprazone porowate brazowe kawałki gliny - wyglada to jak drobny keramzyt?
akwarium super ci sie udało bardzo mi się podoba
pozdrowienia szymek
Zapisane

Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #7 : Maj 03, 2008, 13:10:51 »

Szymon akwa fajne ,ale musi się rozrosnąć Grin .Co do akwa odkrytego to korona z PCV powinna załatwić sprawę Wink
Zapisane

Ula
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 171


Moja pSinka:)


« Odpowiedz #8 : Maj 03, 2008, 21:01:03 »

Mi się bardzo podoba zbiorniczek.Inny niż wszystkie, oryginalny. Troszkę dziki i tajemniczy. Tylko patrzeć kiedy roślinki się rozrosną  Smiley
Zapisane

45 l
7 neonów innesa
3 danio
1 neritina communis
Ariedale
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


Piękny bojownik, prawda?


« Odpowiedz #9 : Maj 04, 2008, 09:49:06 »

Niesamowite. Wspaniały opis, super akwarium mające taki klimacik. I wydaje się być większe, niż jest w rzeczywistości. Czy to możliwe ? Chyba tak Smiley
Zapisane

Hodowla małych Balonówek! Mój pierwszy miot w całej przygodzie z akwarystyką!

Najlepsze rybki z Azji!
pepok
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #10 : Maj 04, 2008, 19:13:04 »

Spoko akwa. Ten korzeń jest imponujący. Shocked
Zapisane

60l wielogatunkowe

1x Zbrojnik
3x Kirysek Spiżowy
3x Molinezja 1+2
2x Danio
3x gupik
3x Ampularia
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #11 : Maj 04, 2008, 20:05:22 »

Hej Szymon Smiley

Ale mam jedna, bardzo wazna uwage. Jak wyobrazasz brzanki przy akwarium otwartym?

no na razie sobie jeszcze nie wyobrażam. nie jestem jeszcze na 100% przekonany, że to będą brzanki.  ale nawet jeśli, to coś tam wymyśle oczywiście. żeby ryby nie wyskakiwały i kredki nie lądowały w środku.
Zapisane

Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #12 : Maj 04, 2008, 20:08:33 »

Dla leniwych? Dla leniwych?
Szymon, akwa jest extra... bardzo mi się podoba. Póki co taki minimalizm...hmmm...ma smaczek  Good !
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #13 : Maj 05, 2008, 09:43:16 »

szymon fajny masz ten aqua clay - czy to są takie wyprazone porowate brazowe kawałki gliny - wyglada to jak drobny keramzyt?
akwarium super ci sie udało bardzo mi się podoba
pozdrowienia szymek

dokładnie tak jak mówisz. ale zanim się to włoży do baniaka trzeba sie nieźle namęczyć.

po pierwsze brudzi wodę jak cholera. jak to przepłukałem poraz pierwszy woda w wannie była ciemno pomarańczowa. widoczność 0. moczyłem to pół dnia ciągle podmieniając wodę zanim przestał barwić. potem zostawiłem jeszcze na kilka godzin w wodzie.

po drugie jest tak lekki, że nawet po całodziennym moczeniu część kulek o największej granulacji (około 3-4mm) w ogóle nie chce zatonąć i jako warstwa wierzchnia są de facto bezwartościowe. co za tym idzie jeśli warstwa jest zbyt gruba niewiele roślin dasię w tym zasadzić. wystarczy lekki ruch wody i wszytko wypływa. krecia robota.   

no i po trzecie nie każdemu odpowiada taka granulacja jako warstwa wierzchnia. w tym wypadku trzeba po prostu przesiać to porządnie i na samą górę kłaść zierenka o najmniejszej granulacji, a nie jest ich zbyt wiele w stosunku do tych o granulacji największej.   
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #14 : Maj 05, 2008, 10:09:13 »

Mam nadzieję, ze na żywo wygląda lepiej to zardzewiałe dno niż na fotkach?  Huh

Świetne wymiary akwarium. To takie moje małe marzenie. Nie bałeś się wsadzać kompostu do akwarium? Preparowałeś go jakoś wcześniej?

Na razie nie ma co oceniać bo świeżonka ale będę śledzić ten wątek... bo po Tobie to można się spodziewać czegoś wyjątkowego  Wink

PS. Pozdrowienia dla rodzinki.

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2008, 10:10:53 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1] 2 3 ... 8
  Drukuj  
 
Skocz do: