Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
  Drukuj  
Autor Wątek: Fotografowanie Akwa.  (Przeczytany 148421 razy)
Damian1pol
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


50 000 wiadomości


« Odpowiedz #45 : Kwiecień 28, 2007, 12:27:30 »

Niestyty jeszcze nie mam zdięć ale postaram się przysłać jak najszybciej  papa
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #46 : Grudzień 10, 2007, 09:24:03 »

Zamieszczam tu kilka prostych zasad fotografowania akwarium zwykłym aparatem na potrzeby działu Nasze akwaria:

- przed zrobieniem fotki kilka godzin nie karmimy ryb - woda będzie wtedy bardziej przejrzysta
- czyścimy przednią szybę z kurzu i zacieków oraz wnętrze z glonów i innych osadów kilka godzin przed zrobieniem zdjęcia, zeby to co zeskrobiemy z szyb filtr zdążył wyciągnąć, inaczej w wodzie mogą nam pływać farfocle
- możemy zamaskować lub wyjąć sprzęt z akwarium jeśli jest on bardzo widoczny i nam przeszkadza, np mamy czyścik zamieszczony na co dzień na przedniej szybie
- zdjęcia całego akwarium wykonujemy zawsze na statywie lub czymś go przypominającym (może być nawet stół+sterta książek)
- aparat powinien być ustawiony w połowie wysokości akwarium - w pionie i w poziomie jeśli zdjęcie ma być z przodu
- jeśli mamy taką opcję w aparacie to zdjęcie robimy na samowyzwalaczu co zmniejszy ryzyko poruszenia
- jeśli aparat pozwala ustawiamy balans bieli na taki, przy którym kolory na podglądzie wyglądają najbardziej naturalnie
- akwarium fotografujemy wieczorem przy wszystkich zgaszonych światłach w pokoju, nawet dioda z włączonego monitora może się odbić na zdjęciu
- ubieramy się na ciemno, żeby nie było widać w jakiej koszulce robiliśmy zdjęcie
- akwarium fotografujemy bez lampy błyskowej, chyba, ze mamy dyfuzor bo inaczej błysk odbija się w szybie co wygląda nieciekawie
- po przegraniu zdjęcia na komputer obcinamy niepotrzebne otoczenie akwarium, wyostrzamy, dopasowujemy jasność i kontrast w jakimś programie do obróbki zdjęć jak np GIMP oraz dodajemy ramkę

Mam nadzieję, ze te podstawy pozwolą Wam zrobić dobre zdjęcie swojego akwarium. Wiem, ze nie każdy ma super lustrzankę cyfrową z bajerami (ja również nie mam) więc trzeba sobie radzić tym co się ma i wierzcie mi, że całkiem fajne zdjęcie akwarium można zrobić i zwykłym kompakcikiem. Poniżej przykład:

ŹLE:



LEPIEJ:

« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 12:39:53 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #47 : Grudzień 10, 2007, 09:32:51 »

Do tego wszystkiego dodam:
- poznać jak najlepiej swój aparat, tak aby móc dobrać takie ustawienie przy którym zdjęcia wychodzą najlepiej
- zrobić kilka zdjęć i wybrać to najlepsze. Dobrze zrobić kilka fotek na różnych ustawieniach. Podsumowując im więcej fotek tym większe prawdopodbieństwo wybrania tej najlepszej
- ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć robienie fotek  Wink
Zapisane

P.L
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #48 : Luty 01, 2008, 14:06:49 »

niezły zarost roślin  Good ! co do fotek
Zapisane
Kicha
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 265


« Odpowiedz #49 : Marzec 01, 2008, 19:26:13 »

A jak zamieszczać miniaturki zdjęć, a nie linki? wiem, że ten temat kiedyś był ale nie mogę znaleźć
Zapisane

W przygotowaniu 25 litrów... Ah szkoda tej 120...
pawelek-131
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 222


;)


« Odpowiedz #50 : Marzec 01, 2008, 21:11:23 »

to jest link do strony gdzie i jak zamieszczac foty
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,12040.0.html
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #51 : Marzec 18, 2008, 23:37:17 »

Ostatnio "u nas" wywiązała się ciekawa dyskusja ... są linki do artykułów ... parę porad ... może sie jeszcze przyda dodatkowo  Wink

http://www.gsa.org.pl/forum/viewtopic.php?t=899
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #52 : Marzec 25, 2008, 17:55:01 »

słuchajcie, a co trzeba ustawić, żeby było takie czarne tło, jeśli robimy foto jakiejś rybce ??
wogóle kojarzy ktoś kodaka c330 ?? Cool
pomóżcie Wink
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
glonojad
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 349



« Odpowiedz #53 : Marzec 25, 2008, 17:59:09 »

tło robisz w photoshopie Grin
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #54 : Marzec 25, 2008, 18:21:32 »

słuchajcie, a co trzeba ustawić, żeby było takie czarne tło, jeśli robimy foto jakiejś rybce ??
wogóle kojarzy ktoś kodaka c330 ?? Cool
pomóżcie Wink
masz tam na takim pokrętle na górze obrazki?
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #55 : Marzec 26, 2008, 19:25:57 »

no mam Smiley
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #56 : Marzec 26, 2008, 20:17:19 »

to fajnie Grin 



nie tak na poważnie to ustaw to pokrętlo najlepiej na kwiatek i jak rybka ci ucieka to spróbuj z opcją 3 zdjęcia naraz - to jest u mnie (podobny mam aparat) pod pokrętlem a nad wyświetlaczem pierwszy z dwóch guzików i trzeba go nacisnąć 2x aż na wyświetlaczu pojawi się taki potrójny kwadrat i jak będziesz robil zdjęcie to musisz dlurzej trochę przytrzymać żeby ta opcja potrójna zadzialala.
Sorki ze piszę instrukcję jak dla idioty ale 'każdy mierzy swoją miarą' a ja bym inaczej nie zrozumiala i inaczej też nie umiem opisać Grin
Czarne tlo da się zrobić tylko w photoshopie Sad
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #57 : Marzec 26, 2008, 20:19:33 »

już obczajam Cheesy
ale shock Grin
nawet nie wiedziałem, że mam takie cuś Cool
chyba czas sięgnąć po instrukcję Cool (jak znajdę Tongue )
a jest samowyzwalacz ?? Cheesy
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2008, 20:23:06 wysłane przez Misquamacus » Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #58 : Kwiecień 26, 2008, 19:04:09 »

Ja mam prośbę do wszystkich robiących zdjęcia akwariów:
proszę nie pakujcie na fotosika czy gdziekolwiek indziej zdjęć o rozmiarach większych niż 1024x768 ponieważ większe zdjęcia fatalnie się ogląda - nie mieszczą się na ekranie i po prostu nie widać całości. Duże zdjęcie można w prosty i łatwy sposób przyciąć i zmniejszyć przy pomocy darmowego programu Google Picassa.
Dziękuję
Zapisane

Zielony3103
Nowy
*
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #59 : Lipiec 23, 2008, 19:20:10 »

Pomocy ja mam samsunga L700 i bez lapmy wychodzi całe zamazane a z lampą to wiadomo światło od szyby odbija. Pomocy z góry dziękuję!
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
  Drukuj  
 
Skocz do: