Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
  Drukuj  
Autor Wątek: Fotografowanie Akwa.  (Przeczytany 148423 razy)
picia136
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #75 : Październik 17, 2008, 15:12:15 »

Musze się pobawić ustawieniami. I ZObaczyć przy jakich ustawieniach ryba mi nie ucieknie:)
Zapisane
Neonek23
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 139


« Odpowiedz #76 : Grudzień 21, 2008, 15:38:23 »

nie!!!!!!! przestancie piep..... Prawda jest taka

-robienie zdjęcia po mroku z włączonym światłem w akwa
-wyłączenie lampy błyskowej
-I najwazniejsze dobry aparat ( to ma najwiekszy wpływ)

Zdjęcia akwaria nie bedą idealne ale dobre Smiley
Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #77 : Styczeń 02, 2009, 18:26:08 »

Mam cyfrówkę Samsung D60, i zdjęcia calego akwa sa calkiem nie zle, ale nie wiem na jakie parametry ustawić aparat zeby cyknąć rybkę ;/ Help me?
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #78 : Styczeń 02, 2009, 18:31:24 »

W trybie makro? Ale bedzie to dbre dla tych rybek ktore nie uciekaja przed obiektywem.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #79 : Styczeń 02, 2009, 18:55:11 »

Kurcze tylko gdzie tu jest tryb makro ;/ Jakie jest tego oznaczenie na aparatach? To się ustawia gdzieś w menu? Na aparatach szczerze mówiac się nie znam  Embarrassed
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #80 : Styczeń 02, 2009, 18:59:07 »

nie!!!!!!! przestancie piep..... Prawda jest taka

-robienie zdjęcia po mroku z włączonym światłem w akwa
-wyłączenie lampy błyskowej
-I najwazniejsze dobry aparat ( to ma najwiekszy wpływ)

Zdjęcia akwaria nie bedą idealne ale dobre Smiley


Prawda jest taka, że każdym aparatem trochę inaczej się robi fotki akwarium. Niestety sporo tańszych modeli bez funkcji manualnych prawie wcale się do tego nie nadaje.

Ja niemal zawsze robię z lampą - wystarczy ustawić się pod lekkim kontem do szyby lub tak blisko szyby, że odbite światło nie dociera do obiektywu.
Przykładowo tutaj: http://www.akwarium.net.pl/port/modules/xcgal/thumbnails.php?album=7
wszystkie z lampą, część jeszcze starutką Minoltą Z1.
Podstawa moim zdaniem to możliwość ustawiania ręcznie ostrości - niestety tylko droższe modele to oferują, ale można też duużo taniej kupić stary model aparatu, który co prawda ma może tylko 4Mpixele, ale za to można spokojnie ręcznie ustawić ostrość.
Przy czym kompletnie nie ma znaczenia czy aparat ma 4 czy 10mpixeli - znaczenie ma ew. fizyczna wielkość matrycy - liczona w mm lub częściach cala. Oczywiście ideał to ok. 36x24 mm Smiley

No i jeśli lustrzanka (a są coraz taniej, od niedawna nawet poniżej 1000zł nowa!) to najważniejszy jest obiektyw. Prawdziwy obiektyw macro to wydatek kolejnych 1000zł i więcej, chyba że używany złapiemy.

Bardzo fajną funkcję mają lustrzanki Minolty i Sony - bezprzewodowe sterowanie zewnętrzną lampą - ustawiamy np. lampę ponad akwarium lub gdzieś z boku a zdjęcie robimy w dowolnym miejscu.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #81 : Styczeń 02, 2009, 18:59:58 »

Tak w menu. Nie wiem czy w kazdym aparacie u mnie tryb makro jest oznaczony symbolem kwiatka.
Poszukaj w instrukcji  Grin
Jesli nie znajdziesz gdzies w menu to moze ustaw na tryb inteligentny automatyczny jesli taki ten model posiada.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #82 : Styczeń 02, 2009, 19:05:32 »

Aha! To mam takiego kwiatka Smiley To na automatycznym spróbować to robić z kwiatkiem Smiley spróbuję Wink
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #83 : Styczeń 02, 2009, 19:08:38 »

Miałem na mysle ze jelsli nie znajdziesz kwiatk to zrob na automatycznym. W sumie IA powinien wykryc ze masz na mysli makro.
Przy trybie makro dostosuj tylko jeszcze ostrosc do fotografowanego obiektu. Ostros ustawia sie chyba naciskajac lekko spust migawki.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #84 : Styczeń 02, 2009, 19:15:01 »

Dobrze Wink Zrobilem chyba 50 zdjęć, aparat ma już dość Wink Zaraz edytuję ten post i dam kilka fotek jak mi wyszlo Wink (jeśli mi pozwolicie)
Edit: Wybralem chyba z 10 dobrych w miare zdjęć, a 2 z nich wam tutaj pokaże. oto one:
Neonki:

Narybek platki, gupika (juz wybarwiony) i neonki (to juz nie narybek)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2009, 19:34:21 wysłane przez MichcioRoslina » Zapisane
paweł_xxxD
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #85 : Luty 18, 2009, 14:39:39 »

ja mam aparat : samsung D60   -   7 mpixeli
ale mi nie chca foty wychodzic
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #86 : Luty 18, 2009, 14:40:54 »

ja mam aparat : samsung D60   -   7 mpixeli
ale mi nie chca foty wychodzic

Trzeba ćwiczyć Smiley
Zapisane

paweł_xxxD
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #87 : Luty 18, 2009, 14:45:01 »

próbuje stale na róznych trybach i nic
Zapisane
TWIST642
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


battlefield vietnam


« Odpowiedz #88 : Luty 22, 2009, 22:25:57 »

Jeżeli masz pokrywę to stań tak aby aparat był wyżej niż pokrywa(10-20cm).Kąt ok 60o prostopadle do ścianki i w odległości takiej aby objąć całe akwa.Fotki z bliska rób bez flasha po co rybom po oczkach błyskać Grin Jeżeli się pomyliłem albo jest to nie zrozumiałe proszę mnie poprawić (chodzi mi o zielone zdanie) bo nie jestem masterem w terminologii geometrycznej Grin
Zapisane

200l
Budowa
Kongo zrobione teraz amazonka
paweł_xxxD
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #89 : Luty 23, 2009, 11:00:50 »

a gdzie sie na (samsung D60) wylacza flasha??
z góry dzieki
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
  Drukuj  
 
Skocz do: