Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Brzanki Mahecola - wszystko o nich ;)
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Brzanki Mahecola - wszystko o nich ;)  (Przeczytany 19077 razy)
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 22, 2008, 19:16:41 »

juz sam nie wiem Grin
a znasz jeszcze jakieś na Szzz (Shhh...)...... ??
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #16 : Kwiecień 22, 2008, 19:45:52 »

Brzanka Schuberti/Zielona/Brokatowa - jak kto woli Wink
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #17 : Styczeń 18, 2009, 13:13:12 »

No i muszę temat odświeżyć.

Wspomniałem wcześniej, że mam siódemkę tych brzanek. Z maluszków wyrosły na 12-14cm osobniki, jednak 5 samic i tylko 2 samce!! Ale miałem szczęście w nieszczęściu, ktoś do zoologa oddał 2 wyrosnięte samce tych brzanek i je wziałem za parę zł, więc stadko mi się powiekszyło i aktualny układ to 4samce i 5samic. Z jedną samicą była przygoda, podczas restartu wyskoczyła z akwarium i uszkodziła sobie ogon, po 2tyg straciła cały ogon w wyniku martwicy,a także schudła. Jednak pokazała mi, że brzanki są naprawdę twarde... zaczęła jeść, pływała bez ogona przez 2tyg. i wtedy ogon zaczął jej odrastać, i teraz już jej całkowicie odrósł.

W zachowaniu są bardzo ciekawe, po wprowadzeniu 2ch nowych samców wybuchła wielka bitwa, nawet u pióropuszowych. Ciągle woda lała z akwarium, ryby się prężyły i atakowały, po 3dniach wszystko się uspokoiło i są zgrane  Good ! No i jedna wielka wada, są to raczej roślinożerne ryby, musiałem zmienić obsadę flory na twardiejsza. Zzerają też ogromne ilości rzęsy, szpinaku i czego tam...

Pozdrawiam Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Luana
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #18 : Styczeń 18, 2009, 15:37:13 »

ale takim cudeńkom można wiele wybaczyć   Cheesy
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #19 : Styczeń 18, 2009, 17:25:34 »

Przynajmniej takie ryby mają charakter i nie są dla każdego, nie to co oklepane neony Wink Dzisiaj kupiłem im szpinak kartinexa, oczywiście - wcinają jakby była to ochotka, latem planuję dawać im sparzony mniszek lekarski - tez im posmakuje, zbrojniki niebieskie kiedyś go jadły u mnie (obecnie tylko jedna stara samica pływa).
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #20 : Czerwiec 02, 2009, 11:37:55 »

Aktualka, niestety ostatnia gdyż sprzedałem te ryby. Zrobiły sie już za duże, niektóre mialy ok 15cm i do tego ruuuchliwe. Z florą było cienko, nic nie rosło oprocz jednej najwiekszej zabienicy  Cry Poszły w dobre ręce, do wiele wiekszego akwarium  Smiley

Hodowla brzanek czarnoplamych przynosiła mi dużo przyjemności, bedę je zawsze miło wspominał i polecał każdemu którym dysponują dużym baniakiem i ze skąpą obsadą flory Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #21 : Czerwiec 02, 2009, 23:56:02 »

Raffy - wspominałeś w tym wątku, że aruliusami byłeś zainteresowany/ udało ci się je nabyć?
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #22 : Czerwiec 03, 2009, 08:17:56 »

Tak, i nawet się rozmnażały - sprzedałem je razem z czarnoplamymi, były super a w szatach godowych to i nieziemskie Grin
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: