Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Przymusowa opieka nad akwarium szkolnym - pomocy
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Przymusowa opieka nad akwarium szkolnym - pomocy  (Przeczytany 56424 razy)
bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #30 : Kwiecień 19, 2008, 06:15:00 »

tak pozeraja wszystko co wpwadnie do akwa  , niewiele zostaje dla reszty ,

zrobie fotki tej wstawki na ceramike i podesle ci papa
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #31 : Kwiecień 19, 2008, 08:00:07 »

lepiej wyjąć i ta ostatnia muszlę, podnoszą one bowiem pH i twardość wody, co wcale korzystne poza tangą i malawi nie jest ....
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #32 : Kwiecień 19, 2008, 12:58:31 »

to tak wyglada

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4f9420e7214c7347.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/87601fdc4238bb47.html

 papa papa
Zapisane

lucynamak
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #33 : Maj 03, 2008, 11:21:57 »

Witam.
Bartekw była m w sklepie po ten wkład na ceramike , ale dla mojego filtra  750 nie ma takiej opcji .To rozwiaząnie jest dla wię-
kszych filtrów, mój ma tylko 2 gąbki .
Wogóle to się zalamałam przy ostatniej podmianie wody  Cry.Na szybach bylo troszkę glonow więc jak poprzednio zaczęłam czyścić szybe gąbką.Patrzę ,a tu drobinki tej srebrnej siateczki  z gąbki błyszczą się w wodzie .Zdenerwowalam się i zaczęłam to wyławiać sitkiem , odmulaczem ...
Potem dolalam 1/3 wody naszykowanej do podmiany.Czy moim rybeczkom nie odbije się to na zdrowiu ?Mineły 3 dni i na razie jest wszystko w porządku.
Muszlę wyjęłam, postawiłam domek z kokosa,który narazie nie wzbudza  u rybek zainteresowania .Zamek jeszcze stoi ,ale rybki i tak mają za duzo stresów przez zmiany w akwarium. Kupilam żabienicę .Tło odwrócilam na drugą stronę ,do wakacji niech pozostanie.
Chcialam dolać wody do pokrywy ,ale rybki wyskakują nad wodę,więc czy nie uderzą w świetlówki  Huh.Pozdrawiam.
Zapisane
pepok
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #34 : Maj 03, 2008, 17:31:01 »

Radziłbym Ci kupić magnetyczny czyścik do szyb. Będzi mniej szkodliwy dla ryb niż gąbka. Możesz  kupić jakąś szybę i jakoś zamocować nad wodą - woda nie opryska świetlówek, a ryby się nie sparzą, ale lepiej się jeszcze popytaj.
Zapisane

60l wielogatunkowe

1x Zbrojnik
3x Kirysek Spiżowy
3x Molinezja 1+2
2x Danio
3x gupik
3x Ampularia
lucynamak
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #35 : Maj 11, 2008, 16:42:26 »

witam.W czwartek przyjechali panowie z innej szkoły z prośba ,by przyjąć spokojnego glonojadka bo w ich szkole akwarium małe.Obiecali ,że jak będa problemy ,to go zabiorą,że dowiozą jedzenie... ale się nie pojawili. Glonojad ma z 30 cm taki brązowo-białawy olbrzymek. Shocked .
Prosze o radę jaki pokarm kupić?Został mi tylko pokarm w płatkach.
Zapisane
przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #36 : Maj 11, 2008, 17:17:01 »

Proponuje kupic pokarm ze spirulina w tabletkach. Sa takie specjalne dla glonojadow, najwazniejsze zeby opadal na dno. Sprobuj rowniez podawac mu od czasu do czasu gotowane jarzynki. Marchewke, brokuly, szpinak(taki z mrozonki, wystarczy rozpuscic w cieplej wodzie i gotowe).
Zapisane

lucynamak
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #37 : Maj 18, 2008, 15:37:41 »

Od 10 maja kiedy przybył nowy zbrojnik mam same kłopoty. 12 .05. rano zaklinował się w domku z kokosa i tak się w nim szarpał ,że poranił sobie boki- -wyjęłam go o 14 -miałam 2 zmianę
akurat zakupiłam  TetraAqua EasyBalance ,naszykowałam wodę ,13.05  dodałam ów produkt i dokonałam podmiany wody w ilości 1/3.
14.05-podnosze temp do 29 st
Wieczorem ,gdy zachodzące słońce oświetla zbrojnika, dostrzegam postrzępione płetwy .15.05 -sumy mają biały kłaczek przy pyszczku.
16.05 .kupuję tabletki sera baktipur. Stan ryb- sumy duże białe naloty na pyszczku, zbrojnik w białych kropeczkach. temp 30 st
17.o5 -koleżanka o godz.15 obniża temp. do 25 st. . 18.o5-podwyższam temp do 29 st .- stan ryb ;zbrojnik bez wysypki ,płetwy wracają do normy, rany mniejsze; sumy lepiej ale rekini ma przy płetwie guzek okrągły ,mniejszy od grosika, bez zmian barwnych, sumik długi ma 2 plamy jak zdarty naskórek a w środku tego coś białe. Rybki mają białe kropki na oczach( a może tak miały).Jutro po 3 dobach podmiana wody. Proszę napiszcie jak postępować dalej .Co sklep to inna opinia, posty z forum chłonę po nocach ale moje doświadczenie jest nikłe  Huh Zamieszczam zdjęcia z 14.05.08

http://img170.imageshack.us/my.php?image=p1010045xr5.jpg

http://img140.imageshack.us/my.php?image=p1010023et6.jpg

http://img160.imageshack.us/my.php?image=p1010050hq7.jpg
Zapisane
driwer88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 143



« Odpowiedz #38 : Maj 18, 2008, 16:14:11 »

Z drugiego zdjęcia śmiem wnioskować że może być to rybia ospa przyniesiona z zbrojnikiem ja ostatnio leczyłem ospę podwyższoną temp 30stopni i preparatem MFC tropicala i po 4 dniach wszystko wróciło do normy
Zapisane

Na razie 36L w przygotowaniu 200L

moje 36L
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15403.0
lucynamak
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #39 : Maj 18, 2008, 16:31:57 »

To co na zdjęciu wyszło jak kropki to drobinki w wodzie ,tylko przy pyszczku miały cos białego ,a potem ogonek zaczął się odbarwiać .Zbrojnik jeszcze nie miał postrzępionych płetw .
Zapisane
jacekpiwo
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 155


120l 20l + 20l(obecnie tarliskowe)


« Odpowiedz #40 : Maj 30, 2008, 06:35:05 »

nie wiem czy to jeszcze aktualne ale nie wiem czy próbowałaś je karmić sercem wołowym
Zapisane
7Sylwia
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #41 : Lipiec 15, 2008, 17:13:43 »

Witam wszystkich , ktorzy mozecie mi pomoc
Przyjelam od pewnego dziadka akwarium z czterema rybkami 2 skalary i 2 gurami(akwa ma kolo 6o pare litrow)
Wygladalo na takie puste wiec dokupilam 2 kiryski 2 sumiki i 4 mieczyki
Rybki plywaly swobodnie i nie byly wzgledem siebie agresywne.Po  2 tygodniach zauwazylam , ze gurami przeganiaja wszystkie rybki(przeczytalam , ze sa agresywne podczas tara,wiec pomyslalam , ze to minie)
Skalary chyba zostaly podgryzione przez gurami i zdechly Cry,inne rybki chowaly sie za filter
Niestety bylam zmuszona na dwa dni wyjechac i .........jak przyjechalam gurami plywaly niezywe (nie wiem co sie dzieje bo zdechly tylko te rybki od tego dziadka , czy one byly chore , czy tez skalary nie mogly byc z tymi gurami , a gurami mialy za zimno bo jak przyjechalam to woda miala 23 stopnie )
Ale to nie jest caly tragizm tej historii
W akwarium plywaja male rybki takie maluskie i nie wiem co mam z nimi zrobic, czy one tam przezyja?
Zapisane

sylwia
7Sylwia
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #42 : Lipiec 16, 2008, 15:53:52 »

dziekuje za pomoc ,okazalo sie , ze jest to narybek platki i tak dalej nie wiem co robic
chyba zaczne sie tym sama interesowac bo wszyscy akwarysci sa widocznie na wczasach
pozdrawiam Was
Zapisane

sylwia
Toxic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 340



« Odpowiedz #43 : Lipiec 16, 2008, 16:18:59 »

To chyba narybek mieczyka bo w opisie obsady nie podałaś płatki Smiley Wątpię żeby przeżyły - skalary i sumiki bardzo lubią małe rybki. No chyba że masz gęsto zarośnięte akwa, a te sumiki to są kiryśniki.
Ale mniejsza z tym, po pierwsze wszystkie ryby jakie masz w akwa są za duże na taki litraż - ewentualnie mniejsze kiryski jakoś się zmieszczą.
Po drugie opisz dokładniej jak to akwa wygląda - jaki filtr, jakie podmiany wody, czy jest grzałka i zmierz parametry wody jeśli możesz - No3, No2 i na przyszłość Ph, Gh, Kh, obejrzyj dokładnie ryby czy nie mają objawów choroby - poczytaj o pleśniawce, martwicy płetw, ospie rybnej - to takie najpopularniejsze Wink
Zapisane

ponczo7
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #44 : Grudzień 18, 2010, 21:55:42 »

widzę ze masz w akwa dużego heńka  Cheesy  jesteś hardkorem   bez nawozenia nie urośie  jak na szkołe zajebiste akwa  u mnie w szkole też stoi akwa jakaś 60  syf jak ...   jak spytałem sie pani czy moge się tym akwarium zająć to powiedziała że ja mam się uczyć a ona się tym zajmie Cheesy
Zapisane

akwa 130 l

1 neon inesa
3 glonojady zbrojniki
1 glonojad złoty
2 bojcje
2 sumy
1 kosiarka
1 pyszczak
2 danio
2 molinezje
1 niewiem jaka
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: