Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Rybki umierają pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Rybki umierają pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1  (Przeczytany 2591 razy)
Starwalker
Nowy
*
Wiadomości: 10


« : Marzec 19, 2008, 16:22:56 »

Witam serdecznie. Mam problem co kupię rybki to mi umierają. Miałem ramirezki nawet wyrośniętę potem jedna okazała się słabszą i drugą ją zaginiła ( nie dogadali się:)) następnie zdechła. kupiłem 4 sztuki i dodatkowo 5 neonek czerwonych mam tylko te reybki w aqua 60L. po jednym dniu zostały 3 neonki i dwie ramirezki jedna moja dorosła i nowa  mniejsza. kupiłem  następnie 4 neonki i 4 ramirezki również młode.  Dziś niestety mam tylko swoją starą ramirezkę i 4 neonki. zaobserwowałem że ramirezki ocierają się o kamyczki i korzenie co robić?HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh??
Zapisane
Los_1988
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 168


Moje GG: 6928749


WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 19, 2008, 16:31:49 »

Masz małe akwa.
Jak długo masz akwa ?
Wogle nie rozumiem twojego postępowania. Jak Ci zdechły rybki to dokupujesz nowe, nowe też zdechły a ty znowu to samo.
 Podaj parametry wody w akwa wtedy będzie można pomóc.
Rybki napewno są chore.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2008, 16:34:16 wysłane przez Los_1988 » Zapisane

I Love Xiphophorus helleri  Smiley
Plany sie zmieniają Wink
FishLover :D
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #2 : Marzec 19, 2008, 16:41:18 »

Jak rybki się ocierają, to mają ospę, bo je swędzi. Zanim kupisz kolejne rybki radzę ci skorygować błędy i przyjrzeć się rybkom - zaobserwuj czy przypadkiem nie mają białych kropek na ciele.
Zapisane

Coś do 112 litrów. już niedługo Wink)
Starwalker
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #3 : Marzec 19, 2008, 16:44:22 »

Wiesz jestem starej daty i kiedyś nie było testów i tak też poste poste postępuje. Moje akwarium żyło 4 miesiące bez zmian nic sie nie działo. wiem tylko że któraś z ramirezek pewnie nie była po kwarantannie i chyba była chora. wydaje mi się że to jakiś grzyb gdyż ryby zachowują się jakby ich coś swędziało
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #4 : Marzec 19, 2008, 16:48:15 »

ospa widać, czy kolega dostrzega białe plamki ?
jakie objawy mają ryby, oprócz ocierania ?
zmiany naskórka, plamy, zaczerwienienia ?
może wytrzeszcz oczy, odstające łuski ?
nie można nic powiedzieć, bez dokładnychh info
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Starwalker
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #5 : Marzec 19, 2008, 16:55:21 »

tylko ocieranianie się nic więcej może trochę zblakły ramirezką kolory  ale nic im się nie dzieję. ale kolory napewno zblakły nawet mojej starej
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #6 : Marzec 19, 2008, 16:57:57 »

radze się zaopatrzyć w testy
co ile i w jakich ilościach podmieniasz wodę ?
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
radula
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 223


« Odpowiedz #7 : Marzec 19, 2008, 17:36:52 »

Z tego co przeczytałem to wróżenie z fusów nic nie wiadomo o wodzie tylko tyle że ryby padają!! Zakup testy i z pewnością sam spostrzeżesz dlaczego tak sie dzieje.
Zapisane

mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #8 : Marzec 19, 2008, 18:56:05 »

A może za szybko wpuszczasz rybki z worka transportowego do akwarium.Ryby po przyniesieniu ze sklepu powinno umieścić się w akwarium w tymże woreczku i odczekać jakieś 30 minut.PO tym czasie należy dolewać do woreczka z nowymi rybkami stopniowo wody z naszego akwarium i dopiero po godzinie wypuścić je.Ma to na celu przyzwyczajenie ryb do naszej wody(parametry i temperatura).Pozatym ramirezki to dośc trudne rybki i wymagają "dobrej"wody.Może na początek spróbuj z jakimiś łatwiejszymi w hodowli.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: