Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 103 104 [105] 106 107 ... 138
  Drukuj  
Autor Wątek: Budujemy BIMBROWNIĘ ;)  (Przeczytany 600237 razy)
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #1560 : Luty 04, 2010, 18:31:46 »

eureka, kolega przyszedl i wytlumaczyl nam wszystko...

jak Twoja odpowiedz nam pomogla w rozwiazaniu problemu kolegi krzyska?
Może za mało cukru na ilość drożdży ? Za mała temperatura w pomieszczeniu ? Może się rozszczelniło (nawet jeśli było szczelne to może się rozszczelniło) ? Może się zatkało (lepiej sprawdź szybko bo chyba nie chcesz mieć zacieru na ścianie) ? Powodów może by od cholery (że się tak wyrażę) a jeszcze więcej kombinacji np. zatkanie instalacji, wzrost ciśnienia do stanu krytycznego, rozszczelnienie. Sprawdź najpierw wszytko, podaj skład zacieru temp. w pomieszczeniu z zacierem itp.
cukru 2,5 szklanki,drożdży ok 15g,letniej wody chyba 3 szklanki..temperatura w pokoju 22-25 stopni,a nawet więcej jak się przeholuje z opałem w centralnym..szczelność 100%,przepustowość węży itp jak wyżej...
tak samo jak kolega Krzysiek19 potrząsa butlą z zacierem tak i ja nią "trzepę" i strasznie buzuje,bąble idą duże i jest ich hm...bardzo dużo:) ale nie w tym rzecz żeby pół dnia stać z butelką i wykonywać nią jakieś dziwne ruchy Wink to powinno samo się..
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
kazikzkzk
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #1561 : Luty 04, 2010, 18:41:02 »

chodziło o opisanie kłopotu który występuje u krzyska i u mnie myślę że większość zrozumiała po co napisałem że "tak samo jak kolega Krzysiek19..."
Zapisane
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #1562 : Luty 04, 2010, 19:25:00 »

ja mialem cos podobnego jak Ty masz teraz z poczatku, zaczalem sobie robic wlasne (na oko) proporcje i tego sie trzymam, ostatnio sprawdzalem drozdze w proszku, o dziwo babelkuje mi bodajze 8smy albo 9ty dzien - rekord, a ciagle babelkuje! Smiley

poza tym to rozwiazalem ten problem uszczelniajac butelke, przeczyscilem takze CALY wezyk, od butelki do butelki i od drugiej butelki do akwarium, takze przeczyscilem kostke napowietrzajaca, domyslnie bylo chyba za duze cisnienie spowodowane zalaniem kostki napowietrzajacej od strony wezyka (raz troche czystej wody sie przelalo przez wezyk do kostki) i wtedy nie chcialo mi leciec w ogole

sprobuj wszystko przedmuchac i upewnij sie ze podcisnienie spowrotem nie sprawilo ze woda sie dostala od akwarium czy innej strony do wezyka Wink
imo powinno pomoc

Dzięki bebikk, jak zacier już nie będzie bomblował to przeczyszczę wężyki i dowalę jeszcze np silikonu. Myślę że będzie chodzić  non stop bez żadnych  niepotrzebnych potrząsań.
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
Bartek1599
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #1563 : Luty 04, 2010, 23:44:40 »

Bebikk nie czepiaj się chodziło mi o to żeby dokładniej opisał problem. Kazikzkzk i Krzysiek19 szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to może być ... Zaciery, temperatura, wszytko jest według mnie w porządku i problemu nie powinno, ale jest. Jedyne co mi w tej chwili przychodzi do głowy to minimalna nieszczelność i jak pukniecie to wytwarza się dużo co2, większość ucieka ale trochę dochodzi do akwa, ale jeżeli nie pukacie to co2 jest mniej wszystko ucieka przez nieszczelność ... Jeżeli mówicie że po puknięciu co2 leci to proponuje koło zacieru zamontować mały silnik elektryczny który będzie cały czas pukał w butelkę  Wink Cool  A tak poważnie to proponuje sprawdzić jeszcze raz czy nic nie jest zatkane czy jest szczelność itp. A jeżeli chcecie sprawdzić szczelność to proponuje łatwy sposób z mineralką gazowaną mineralkę (może być cola, oranżada albo coś ale ja używałem mineralki, bo wiadomo to tylko woda bez żadnych słodzików barwinków itp. itd.) ... Odlewacie gdzieś zacier, do butli po zacierze wlewacie mineralkę, wyjmujecie i zatykacie (szczelnie !!! może być nawet palcem) wężyk od dyfuzora, wstrząsacie butlom z mineralką, rośnie ciśnienie, jeżeli po ok. minucie ciśnienie w butelkach jest takie same jak po wstrząśnięciu to instalacja szczelna jeśli nie to instalacja nie szczelna (albo słabo uszczelniony wężyk od dyfuzora, dlatego tak ważna jest szczelność).
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2010, 23:46:31 wysłane przez Bartek1599 » Zapisane
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #1564 : Luty 05, 2010, 00:04:20 »

ja tego nie rozumiem
po co się bawić jakimiś silikonami i zastanawiać się czy szczelna czy nie szczelna
wiercimy wiertłem nr 4 otwory i nie ma mowy że jest nieszczelne
Zapisane


Bartek1599
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #1565 : Luty 05, 2010, 13:09:16 »

My Sensi nawet jak wywiercisz otwory wiertłem 4 a nawet 3 (choć wtedy raczej wężyka już nie wciśniesz  Wink) to nieszczelność będzie ... Jednak nie ujawni się ona jeżeli na styku wężyka i nakrętki co2 będzie miało większy opór nisz do dyfuzora, ale jeżeli będzie na odwrót (opór do dyfuzora będzie większy niż na styku wężyka z nakrętkom) to co2 na starcie nie ruszy, jeżeli jakimś cudem jednak to wystartujesz to i tak do akwa dojdzie tylko trochę co2 bo większość ucieknie ...
Ps. Więcej o twoim sposobie na stronie 103 albo 102, jak chcesz to poczytaj...
Zapisane
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #1566 : Luty 05, 2010, 13:54:38 »

ja tego nie rozumiem
po co się bawić jakimiś silikonami i zastanawiać się czy szczelna czy nie szczelna
wiercimy wiertłem nr 4 otwory i nie ma mowy że jest nieszczelne

Właśnie  mi o to chodzi ze wierciłem wiertłem 4 i wąż był wepchnięty na chama mi tak to nic nie dało...
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
kazikzkzk
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #1567 : Luty 05, 2010, 18:03:45 »

i z tą minimalną nieszczelnością możesz mieć rację kolego Bartek1599 .. zastosowałem taki "patent" wkładając wężyk w wężyk,weszło ciasno i ciężko to wydłubać ale może i tam cosik ucieka... chyba zapaskudzę to silikonem,tak na wszelki...i dam znać czy pomogło..
Zapisane
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #1568 : Luty 06, 2010, 08:17:07 »

My Sensi nawet jak wywiercisz otwory wiertłem 4 a nawet 3 (choć wtedy raczej wężyka już nie wciśniesz  Wink) to nieszczelność będzie ... Jednak nie ujawni się ona jeżeli na styku wężyka i nakrętki co2 będzie miało większy opór nisz do dyfuzora, ale jeżeli będzie na odwrót (opór do dyfuzora będzie większy niż na styku wężyka z nakrętkom) to co2 na starcie nie ruszy, jeżeli jakimś cudem jednak to wystartujesz to i tak do akwa dojdzie tylko trochę co2 bo większość ucieknie ...
Ps. Więcej o twoim sposobie na stronie 103 albo 102, jak chcesz to poczytaj...
nie masz racji
u mnie jak mi się kostka lipowa zatkała to ciśnienie wywalało zaworek przeciw zwrotny więc nie pisz bzdur
robiłem z 20 bimbrowni i zawsze tak samo wiercisz wiertłem 4 i jest szczelne 100%
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2010, 08:20:22 wysłane przez My Sensi » Zapisane


Bartek1599
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #1569 : Luty 06, 2010, 12:06:52 »

1.Owszem kostka lipowa potrzebuje dużego ciśnienia do przepchnięcia ale jakiegoś ogromnego, jak pisałem wszytko zależy od tego czy co2 ma większy opór do dyfuzora (wtedy ucieka) czy między wężykiem a korkiem. Nie wierzysz że masz nieszczelność ? To zrób tak jak opisałem to w poprzednim komentarzu tylko zamiast wody wlej szampana i wsadź obie butelki do miski z wodą a na pewno zobaczysz między korkiem a nakrętkom wylatujące maleńkie bąbelki (o ile dobrze zatkasz rurkę wychodzącą do dyfuzora i nigdzie więcej nie będzie nieszczelne) .
Ps.Nie przesadź ze wstrząsaniem bo butla z plastiku nie wytrzyma i wybuchnie albo wysadzi ci korek ...

2.
i z tą minimalną nieszczelnością możesz mieć rację kolego Bartek1599 .. zastosowałem taki "patent" wkładając wężyk w wężyk,weszło ciasno i ciężko to wydłubać ale może i tam cosik ucieka...  chyba zapaskudzę to silikonem,tak na wszelki...i dam znać czy pomogło..

Jak widzę zastosowałeś silikon czarny do uszczelnienia ? Błąd chyba że jest to silikon akwarystyczny tylko ze czarnego koloru to OK ... Po drugie po co rurka w rurkę nie prościej się tego pozbyć ? Chyba że ci się to podoba to OK tylko wyjmij te rurki i nałóż na nie sporo silikonu (akwarystycznego) i wsadź z powrotem ...
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2010, 12:16:32 wysłane przez Bartek1599 » Zapisane
kazikzkzk
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #1570 : Luty 06, 2010, 12:36:24 »

1.
Jak widzę zastosowałeś silikon czarny do uszczelnienia ? Błąd chyba że jest to silikon akwarystyczny tylko ze czarnego koloru to OK ... Po drugie po co rurka w rurkę nie prościej się tego pozbyć ? Chyba że ci się to podoba to OK tylko wyjmij te rurki i nałóż na nie sporo silikonu (akwarystycznego) i wsadź z powrotem ...
jest to silikon akwarystyczny czarnego koloru:) zrobiłem wężyk w wężyk żeby silikon mógł porządnie zaschnąć,bałem się że przy długich wężach będę cały czas nimi ruszał i zrobią się nieszczelności..dzisiaj likwiduję ten słoik i daję małą butelkę plastikową..będę robił też nowy zacier..może doradzicie jakich proporcji mam użyć na 2 litrową butlę i akwa 240 l..?? bo ja sam już nie wiem ile tego dawać żeby bąbelkowało trochę dłużej niż 4-5 dni...
Zapisane
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #1571 : Luty 06, 2010, 13:42:09 »

1.
Jak widzę zastosowałeś silikon czarny do uszczelnienia ? Błąd chyba że jest to silikon akwarystyczny tylko ze czarnego koloru to OK ... Po drugie po co rurka w rurkę nie prościej się tego pozbyć ? Chyba że ci się to podoba to OK tylko wyjmij te rurki i nałóż na nie sporo silikonu (akwarystycznego) i wsadź z powrotem ...
jest to silikon akwarystyczny czarnego koloru:) zrobiłem wężyk w wężyk żeby silikon mógł porządnie zaschnąć,bałem się że przy długich wężach będę cały czas nimi ruszał i zrobią się nieszczelności..dzisiaj likwiduję ten słoik i daję małą butelkę plastikową..będę robił też nowy zacier..może doradzicie jakich proporcji mam użyć na 2 litrową butlę i akwa 240 l..?? bo ja sam już nie wiem ile tego dawać żeby bąbelkowało trochę dłużej niż 4-5 dni...

A nie lepiej było by ci kupić butle? Była by wtedy wydajna i napełniał byś ją raz na 2-3 miesiące.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2010, 13:43:46 wysłane przez Krzysiek19 » Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
Bartek1599
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #1572 : Luty 06, 2010, 13:48:54 »

Niestety nie mam pojęcia jak zmienić skład wiem tyle że więcej drożdży więcej co2 ale krótsza żywotność ale to już zrobiłeś, może więcej cukru (bo w końcu tym się nasze drożdże żywią) tylko czy wtedy będzie działać ? Może zamiast zwykłych drożdży, drożdże w proszku tak jak to zrobił bebikk (patrz strona 104) ? Ja tego nie próbowałem ale na pewno z czasem spróbuję   Wink może faktycznie będzie działać lepiej ... Ale zawsze możesz się trochę pobawić i połączyć 2-3 zaciery ze sobą, daj do każdego po 20g drożdży i powinno pracować ok.2 tygodni może półtora. Mówiąc tak szczerze to przy twojej pojemności akwa powinieneś już zainwestować w fachowe co2 (np. butle wysokociśnieniową) . Co do dokładnego składu zacieru to pogadaj z bebikk ponieważ skoro pisze :
Cytat: bebikk
babelkuje mi bodajze 8smy albo 9ty dzien - rekord, a ciagle babelkuje!
to wnioskuje po tym że to dla niego rekord, że również ma spore akwa.
Zapisane
kazikzkzk
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #1573 : Luty 06, 2010, 14:12:07 »

http://allegro.pl/item910173292_kompletny_zestaw_co2_standard_butla.html np taki zestaw?? Myślałem o tym ale chciałem jak już to jakiś"wypas"z komputerem ale to już wydatek od ok 800zł..i zawsze jak już były te pieniądze to albo węgiel trzeba kupić bo zima idzie,albo lodówka padła...z drugiej strony taki zestaw za 320 + przesyłka też by wystarczył..prawda?? będę kombinował dzisiaj z zacierem... a taka butla 2 kg na ile może wystarczyć??Wiem,ciężko będzie określić..
Zapisane
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #1574 : Luty 06, 2010, 18:01:38 »

Dużo osób ma taki zestaw za 300 zł i sobie go chwali.Nie wiem, ale butla powinna wystarczyć na ok 2 miesiące.
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
Strony: 1 ... 103 104 [105] 106 107 ... 138
  Drukuj  
 
Skocz do: