Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 138
  Drukuj  
Autor Wątek: Budujemy BIMBROWNIĘ ;)  (Przeczytany 599296 razy)
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #45 : Lipiec 30, 2004, 15:30:40 »

Sobieski89 sądząc po twoim zdjęciu to miałeś prawo nie wiedzieć  hihi  :wink:  Smiley
Chica Zobacz na tym silikonie czy nie jest on grzybobujczy i bakteriobujczy, bo jeśli tak to ciekawe jak to wpłynie na rybki  Sad
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
marcinn
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52



WWW
« Odpowiedz #46 : Lipiec 30, 2004, 19:31:29 »

przeprować eksperyment :twisted:
Zapisane

Majster sztyk
Chica
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #47 : Lipiec 31, 2004, 16:41:52 »

Już nie trzeba silikon odczepił się od plastikowego kubeczka, zamontowałam bimbrownię bez silikonu na dzwonie i działa  Cheesy  jest szczelny - precyzyjna dziura  :wink:
Silikon nie jest ani bakteriobujczy ani grzybobujczy.
Narazie nie widzę za bardzo żeby zacier zaczął wytwarzać pianę ale bombelki są w drugiej butelce (1 bombel co 2,5 sekundy) zacier jest od wczoraj rana. Nie wiem czy to od tego ale Echinodorusy 3 godziny od odpalenia bimbrowni wyraźnie podniosły w górę liście  Cheesy . Mam trochę marne oświetlenie 2x30W daylight Narva na 240L ale to orginal pokrywa Aquela ma jeszcze pół roku gwarancji więc na razie nie chcę grzebać.
Dzięki za pomoc Smiley
Zapisane
SLON
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #48 : Sierpień 08, 2004, 19:13:06 »

Mam zamiar sporządzić sobie taką "bimbrownię", o której już tyle napisaliście... Wszytko jest dla mnie w miarę czytelne i zrozumiałe poza jednym... "dyfuzor" Nie rozmumiem jak on działa i jest sens go instalować skoro mozna poprostu umieścić w akwarium sam wężyk, z którego wydobywałby się pęcheżyki CO2
Prosiłbym jeszcze o kilka wskazówek jak go skonstruować i jak sprawić żeby działał wydajnie...

Pozdrowienia dla wszytkich zapaleńców akwarystki!
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #49 : Sierpień 08, 2004, 20:13:47 »

Cytat: SLON
Nie rozmumiem jak on działa i jest sens go instalować skoro mozna poprostu umieścić w akwarium sam wężyk, z którego wydobywałby się pęcheżyki CO2

Pewnie i tak, ale jak babel z wezyka wydostanie sie do wody to od razu wystrzeli do gory na powierzchnie wody. A tam jest bezuzyteczny dla roslin akwariowych. Dlatego stosuje sie roznego rodzaju dyfuzory aby co2 rozpuszczalo sie w wodzie, a nie rozplywalo nad nia.
Powiem szczerze, ze mi nie chcialo sie bawic z butelkami i dlatego zakupilem zestaw hagena nutrafin z zestawem biokomponentow. Tylko, ze te biokomponenty troche kosztuja (starczaja na miesiac i w skali miesiaca to zadne pieniadze). Dlatego w tej butli robilem bimber co z kolei starcza na jakies 1,5 do 2 tygodni. No i dyfuzor jest ekstra. Jest to drabinka po ktorej pna sie w gore pecherzyki i prawie cale rozpuszczaja sie w wodzie.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
szkamil
Nowy
*
Wiadomości: 23



« Odpowiedz #50 : Sierpień 11, 2004, 06:58:31 »

ja sie trohe boje montowac to w akwarium bo jak cos zle zrobie to bedzie bum lub niewiem co jeszcze moze zrobic
Zapisane
szkamil
Nowy
*
Wiadomości: 23



« Odpowiedz #51 : Sierpień 11, 2004, 07:02:40 »

a czy to musy byc wezyk jeden czy moze byc połączonyne 4 wezyki po po pół metr daje 2 m czy tak moze byc??
Zapisane
MANIEK
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 136



« Odpowiedz #52 : Sierpień 11, 2004, 13:13:45 »

ja na poczatku tez mialem problemy ale glownie z z azcierem, zrobulem go z kostki drozdzy!!!!czyli 100 g, powinno sie dac 10 g. co do wezyka to po co go laczyc w trzech miejscach kiedy 2 metry wezyka kosztuja okolo 1zlotowki?Huh?!! przeczytaj caly temat budujemy bimbrownie i nie sadze bys mial jakiekolwiek  pytania. pozdrawiam :wink:  Cheesy
Zapisane

240- paletkarium:)
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #53 : Sierpień 17, 2004, 13:43:24 »

A tak wogóle to jakiej średnicy ma być ten wężyk. Jeśli będzie za cięki to będzie źle? Troche się boje, bo jak przesadze z tym CO2. Myślicie, że na moje akwa. musze wyciągać dyfuzor co jakiś czas :?: Czy bimbrownia zapobiega powstawaniu glonów :?: Jeśli tak to co będzie jadł glonojad :?: Ja też chce mieć takie coś.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #54 : Sierpień 19, 2004, 12:12:01 »

Bimbrownia nie zapobiega powstawaniu glonów, ale np krasnorosty nie lubią CO2 i można je bimborwnią wykończyć. A wężyk, im mniejsza średnica tym lepiej, bo to mniejsze straty gazu (który powinien isć do wody a nie wypełniać wężyk)
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
andmo
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #55 : Sierpień 21, 2004, 18:51:36 »

Wczoraj uruchomiłem bimbrownie. Oczywiscie nie obyło sie bez błędów. Dałem niby małą kostke drozdży - ale to i tak 4dkg. CO2 szaleje. Mam akwa 180L i juz żabienice bąblują. Rano miałem pH 7 i kH 11.
A teraz - ? Nie wiem.
Jak często sprawdzać, żzeby nie przedobrzyć.
Czy można przesadzić z tym CO2?
W trosce o jak najefektywniejsze wykorzystanie CO2 wprowadzam do filtra wewnętrznego typu FAN.Do wylotu filtra przymocowałem rurki (z kolankami) które schodzą 5 cm nad dno i woda wypływa równolegle do dna. Wydostające sie drobiny CO2 są jak z rozpylacza w większości a część trochę większych łapię do dzwonu pod powierzchnią wody, eby tam się rozpuszczały.
Czy czasami nie przesadziłem z ta efektywnościa ze szkodą dla ryb?
Póki co jeszcze wszystko jest OK!.
Nawet skalary (chociaż nieproszone) złożyły ikrę na żabienicy. Ale mam nadzieję,że jak już się wyklują to reszta towarzystwa zrobi z nich smakowita przekąskę i będzie po problemie.
Zapisane

Pzdr
Andrzej

360L +200L
Zyga
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #56 : Sierpień 26, 2004, 21:08:30 »

Może ktoś będzie wiedział co jest grane. Otóż zrobiłem sobie aparaturę w/g powyższego opisu ale CO2 dochodzi tylko do połowy rurki zanurzonej w zbiorniku. Wyglądo to tak jakby było za słabe ciśnienie CO2 i gaz nie był wstanie się przecisnąć przez całą długość ryrki zanurzonej w zbiorniku. Moje akwarium ma 112 l. Nie mam pojęcia co może być nie tak.
Zapisane

Zyga
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #57 : Sierpień 26, 2004, 23:22:07 »

Andmno: obserwuj rybki, a testy wody możesz robić co kilka godzin lub przynajmiej 2-3 razy dziennie jeśli sądzisz że aż tak duzo tego Co2 sie rozpuszcza Wink
Zyga: za mało drożdży lub, co mniej prawdpopodobne (bo wtedy chyba w ogóle CO2 nie byłoby wypierane pod pwoierzchnie wody) jest gdzieś nieszczelność w bimbrowni.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Zyga
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #58 : Sierpień 27, 2004, 09:39:46 »

Dodałem drożdży i udało się Cheesy , działa. Dzięki wielkie za pomoc
Zapisane

Zyga
Zyga
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #59 : Sierpień 27, 2004, 10:06:09 »

Jeszcze tylko jedno pytanko. Czy lepiej aby bombelki CO2 poprostu wydobywały się z kostki czy może np. kostkę lepiej włożyć powiedzmy do połówki kokosa gdzie CO2 mogłoby się troche zbierać i później wydostawać. Może taki większy bąbel CO2 w kokosie lepiej by się rozpuszczał w wodzie. Nie wiem czy dobrze rozumuje w tym względzie
Zapisane

Zyga
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 138
  Drukuj  
 
Skocz do: