Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie macie akwa ?  (Przeczytany 17086 razy)
Rajwusek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #30 : Maj 19, 2004, 14:55:29 »

mówcie swoje przygody jakieś smieszne i smutne
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #31 : Maj 19, 2004, 15:16:24 »

Bedzie smutno. Wczoraj byłem w jednym z mniejszych sklepów w gdańsku (nie powiem gdzie) oglądałem rybki moją uwage zwróciły neonki inesa wyraźnie miały puchlinę tak samo cierpiały na tą chorobę molinezje. Gupiki były zżarte przez pasożyty a pani sprzedawała klientce 2 Welony (10cm każdy) do 5l kuli. wogóle nie zamieniłem słowa a szkoda bo mogłem udawać laika to może by mi powiedziała że molly's i neonki sie przejadły ... JEdynie co kupowałem w tamtym sklepie to filtr wewnętrzny a i tak juz wiem że o dyche przepłaciłem... nikomu nie życzę oglądania takich sklepów... Pozdrawiam.
Zapisane

112,25
Duch
Man without body
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



WWW
« Odpowiedz #32 : Maj 19, 2004, 15:31:20 »

To ja mam taką małą zagwozdkę w akwarium:

Coś dziwnego dzieje się z moimi neonami czerwonymi a mianowicie znikają bez śladu  :shock:  . Po restarcie akwarium wpuściłem 18neonów ze starej obsady. Przez pewien czas ich nie liczyłem wychodząc z założenia że ich ilość się nie zmienia. Po powrocie z gór(2.5tygodnia po restarcie) pewnego razu postanowiłem je policzyć ......i doznałem szoku. Było ich tylko 12. No to "d.... w troki" i liczę jeszcze raz. Spędziłem 30min na poszukiwaniach między roślinami, za akwarium, pod regałem i nic. Żadnych ciał, szczątków płetw, korpusów....NIC!!!. W akwarium nie ma żadnych drapieżników które mogłyby im zagrozić (małe kosiarki, molinezje, otoski i krewetki amano) więc O CO CHOSI??. Rozumiem, że mogą zaginąć 2-3 neony ale nie 6. Moim głownym podejżanym są krewetki ale jak patrzę to one uciekają przed neonami. Jedna krewetka jest w ciąży więc może zachowywać się jak zaszczuty pies w razie niebezpieczeństwa . No tak ale w takim przypadku pozostałyby chyba jakieś ślady (szkielecik itd  ). Druga możliwość jest taka że zostały zassane przez filtr....ale patrzyłem i nic tam nie ma. Trzecia poszlaka to jakaś choroba. Niestety neony nie mają żadnych zmian skórnych, nie mają podejżanych zachowań (dziwne pływanie, "senność", zarzucanie, przyducha itd). Przedwczoraj zaginął kolejny neon  :?  ....i jak pewnie się domyślacie : BRAK CIAŁA. Jedyna możliwość jest taka że szczątki leżą gdzieś pod korzeniem w gąszczu heteranthery....z drugiej strony to chyba zbyt duży zbieg okoliczności żeby wszystkie 7 ciał było w tym samym miejscu. Jak tak dalej pójdzie to w akwarium pozostaną tylko duchy neonów...........

Sam już nie wiem....albo dzieje się coś dziwnego albo to krewetki atakują w nocy śpiące na dnie neony i połykają w całości :twisted:
Zapisane

Pozdrawiam Norbert
AquaDesign.pl
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #33 : Maj 19, 2004, 17:18:31 »

Duchu, gdy je wpuściłeś po restarcie akwa to mogły doznać szoku na wskutek zmiennych warunków wodnych, ja na początku zarybiania akwa traciłem po 2 czerwone z każdej parti wpuszczonej z wody sklepowej, tak było ze 3 razy aż nie zaczełem przystosowywać ich do nowej wody trzymając w worku i wymieniając w nim przez kilka godzin wodę. Ciał też nigdy nie udało mi się odnaleźć a u Ciebie padlinką mogły się zająć krewetki.
Historyjka? Hm, brzanki sumatrzańskie bardzo się ze mną zaprzyjaźniły, zawsze gdy grzebię w akwa to podskubują moją rękę lub wpływają do środka dłoni, ale najlepsze było gdy nie mogąc znaleźc linijki, zaczełem wyrównywać dno ekierką, jak wiadomo ekierka ma w srodku trójkątny otwór, no i jedna z sumatr zaczeła przez niego przepływać w tą i z powrotem kilka razy Smiley.
Inna: Kupiłem pierwsze bocje striata (pręgowane), przyszedł wieczór, światlo zgasło, z akwarium zaczeły się wydobywać trzaski i stukot, byłem spanikowany gdyż byłem pewien że to awkarium gdzies pęka Sad, po kilku wieczorach zauważyłem jednak iż te dźwięki wydają moje bocyjki Smiley.
Inna: Mama nie wierzyła ze trzymam w akwa żabki (karliki szponiaste), a ze nigdy nie udało sie Jej ich zauważyć, to pewnej soboty podczas podmiany wody złapałem jednego karlika i poszedłem pokazać mamie, przy stole siedzieli goście, otworzyłem dłon aby pokazać zwierzątka a żabka hyc na stół i zaczeła skakać pomiędzy talerzykami i filirzankami, całe szczęście zę goście byli raczej pozytywnie zaskoczeni niż zdegustowani Smiley.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Duch
Man without body
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



WWW
« Odpowiedz #34 : Maj 19, 2004, 17:50:42 »

Cytat: Tomlsv
Duchu, gdy je wpuściłeś po restarcie akwa to mogły doznać szoku na wskutek zmiennych warunków wodnych.


Raczej wątpliwe gdyż:
To był półrestart tj. pozostało 50% starej wody, 50% starego podłoża, dojżały 4miesięczny filtr więc parametry wody się niezmieniły (bo je mierzyłem). Neony pływały w wodzie o tych samych parametrach od 7miesięcy :wink:. Dokupywałem przez ten czas neony 2razy i żaden mi nie padł. Obecnie obniżam twardości ale przez 3tygodnie zbiłem KH o 2 a GH o 4 stopnie więc wątpię aby to był powód. Ph również na tym samym poziomie. Dla mnie jest to wielka zagadka....
Zapisane

Pozdrawiam Norbert
AquaDesign.pl
Rajwusek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #35 : Maj 21, 2004, 14:32:17 »

Ale mówcie też takie jak np: kupiłem jakią rybke i ona mi zerzarła inne albo znalazłem moją nowonarodzona molinezje w filtrze lub coś takiego mówcie więcej fajnie się to czyta
Zapisane
Jarek W
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #36 : Maj 21, 2004, 21:08:09 »

Tramal,lepiej podaj co to za sklep-niech ludzie omijają go z daleka,najlepiej szerokim łukiem  :evil:
Ja wczoraj też byłem w sklepie w Tczewie, który mógłby służyć za "atlas chorób ryb w akwariach słodkowodnych"-na moje pytanie Pani powiedziała,że te białe plamki na czarnych molinezjach to taka nowa odmiana  :?  :!:
Bez komentarza :!:
Pozdrawiam
Zapisane

Akwa 54 l
Zarybione:
Nowa akwarystyczna miłość - parka Apistogramma Borelli
zbrojniki niebieskie 2 szt.
kiryski spiżowe 4 szt.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #37 : Maj 21, 2004, 21:11:07 »

Cytat: Jarek W
na moje pytanie Pani powiedziała,że te białe plamki na czarnych molinezjach to taka nowa odmiana  :?  :!:

Nie no płakać sie chce  Sad  :placz:
Chyba zaczne w ten sam sposób sprawdzać sklepy u mnie, a potem je jakoś oprotestować, czarną liste na necie zrobić czy cuś takiego.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Jarek W
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #38 : Maj 22, 2004, 06:05:16 »

To nie jest taki zły pomysł - zrobić ranking sklepów akwarystycznych :!: Co prawda, już coś takiego jest,ale już dawno nieaktualny:http://www.akwarium.org.pl/firmy/firmy.html
Postuluje zrobić coś podobnego na bierząco aktualizowanego-to da nam rozeznanie co gdzie w danym mieście kupować a jakie sklepy odwiedzać.
Pozdrawiam
Zapisane

Akwa 54 l
Zarybione:
Nowa akwarystyczna miłość - parka Apistogramma Borelli
zbrojniki niebieskie 2 szt.
kiryski spiżowe 4 szt.
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #39 : Maj 22, 2004, 08:22:48 »

Oj na tej stronce byłoby co pisać ja w pitrkowie trybunalskim byłem w 4 sklepach akwarystycznych i tylko 2 był zadbane a reszta :oops:
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #40 : Maj 22, 2004, 08:23:09 »

Cytat: Rajwusek
Ale mówcie też takie jak np: ...znalazłem moją nowonarodzona molinezje w filtrze lub coś takiego mówcie więcej fajnie się to czyta

No dobra, będzie coś " podobnego ".
Znajomy musiał wynieść jedno z akwarii do piwnicy bo ograniczyło mu sie miejsce w pokoju, było tam kilka molinezji, nie miał co z nimi zrobić więc wyniusł je z akwarium do piwnicy i... zapomniał o tym. Przychodzi po 6 miesiacach do piwnicy, patrzy: o akwarium i kilka cm czarnej wody, myśli: brud sie zrobił niesamowity. Podchodzi a tam około setka małych czarnych molek sobie pływa (żywych!) :].
Wytrzymałe rybiątka co?
A co do tego rankingu sklepów, to rzeczywiście jest to dobry pomysł i zaczynam myślec nad jego techniczną realizacją. Trzeba też bedzie uważać aby to nei była walka konkurecji i znać sklepy o których jest mowa, ale mamy ludzi z różnych miast więc będzie to w miare możliwe Smiley.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #41 : Maj 22, 2004, 08:27:17 »

6 MIESIĘCY  Cheesy  coś podobnego i wtrzymały bez karmienia pół roku Tongue
P.S.
Tylko Tomlsv jak nas namierzą za te sklepy ich właściciele to może być niezła draka... :?  Smiley
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #42 : Maj 22, 2004, 08:32:39 »

Cytat: michał
6 MIESIĘCY  Cheesy  coś podobnego i wtrzymały bez karmienia pół roku Tongue

No jak bez karmienia, rodzice je "wykarmili" Tongue
Cytat: michał
Tylko Tomlsv jak nas namierzą za te sklepy ich właściciele to może być niezła draka... :?  Smiley

Zawsze to o jedną przygodę w życiu więcej  Smiley
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #43 : Maj 22, 2004, 08:37:37 »

Cheesy  Cheesy  Cheesy Noo żeby ta nasza przygoda nie skończyła sięw sądzie :lol:  :read!:
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Rajwusek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #44 : Maj 22, 2004, 08:43:48 »

Ale by wam chodziło o ranking najgorszych sklepów??
to moze żeby nikt nie miał do nas pretensji gdybyśmy zrobili ranking sklepow do których warto chodzić Huh?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: