Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie macie akwa ?  (Przeczytany 17085 razy)
Rajwusek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« : Maj 15, 2004, 12:23:08 »

Napiszcie jakie macie akwa.  jakie rybcie rośliny korzenie rozmiary akwa itd. Napiszcie jakieś swoje przygody związane z akwarystyką.  
Ja osobiście mam 4 akwaria.W pierwszym 60l  mam: 5 pielęgniczek Kakadu parę gurami złotych 4 molinezje 3 zbrojniki niebieskie 4 kiryski spiżowe oraz 10 neonków i tymczasowo przywiezione z odłowu z afryki Pundamilie nyererei. Pielęgnica ta pochodzi z jeziora Viktorri. Mam ją w ilości 5 sztuk(jeden dorosły samiec i 4 młode) Narazie nie wiem co z nimi zrobić ale myśle że dam je do 3 zbiornika który zaraz opisze. W drugim akwarium 200l (100-50-40 wys) mam moje małe malawi. Mam w nim 5 melanochromis auratus 4  Maylandia lombardoi oraz 4 Maylandia estherae.W 3 akwarium trzymam narybek ( narazie są w nim małe kakadu oraz małe molinezje) molinezje zamierzam wpuscić do 60l  a kakadu oddać gdy jeszcze podrośnie o 1 cm oddać do sklepu . Chyba wszystkie moje molinezje oddam do sklepu. Jest akwa o pojemności 40l . Po zrobieniu porządku z narybkiem wpuszcze tam Pundamilie. 4 akwarium jest to moja głupota  to jest kula w której trzymam bojowniki( samca i 3 samice) oraz ampularie. aha zapomniałem wspomnieć że  w akwa 60l mam 3 duze ampularie które mi się rozmnazaja ( 2 razy juz zbudowały mi jaja na szybie akwa). Oto moje akwaria . Przyody póżniej wam pisze ale n razie nie mam czasu. Może jutro a moze dzisiaj . napisze w tedy kiedy już powiecie mi o soich akwa
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 15, 2004, 12:37:00 »

Moje akwa są raczej mało imponujące:

112l zbiornik ogólny, obsada: molly's, gupiki, mieczyk, kiryski spizowe, zbrojniki niebieskie

37l Kwarantannik: 5 Żałobniczek

150l puste - czeka na finanse będzie azja

na zakup czekają 2X 20l na ewentualny szpital i kotnik
może jeszcze kiedyś sam sobie posklejam jakieś 15stki również dla narybku

Z braku miejsca i możliwości nie myśle narazie o większym zbiorniku Pozdr.
Zapisane

112,25
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 15, 2004, 12:42:12 »

obsada w podpisie + 25l na wszelki wypadek, obecnie puste.
Zapisane

gg:1384140
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #3 : Maj 15, 2004, 13:15:55 »

200l.  para pawiookich, 2 plekostomusy, 1 gibbiceps, 2 zbrojniki niebieskie i jeden syjam oraz labeo.

P.S Do autora, niemasz ty chłopie za dużo w tym 60l. ?
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #4 : Maj 15, 2004, 13:26:27 »

25l, kiryski, rasowe gupiki, bojownik, zbrojnik niebieski i sympatyczna ampółka Wink
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #5 : Maj 15, 2004, 13:26:56 »

Obecnie mam 60l
-neonki15
-gupiki 4
-mieczyki2
-kiryski3
-tetry cesarskie2
2x akwa 30l(kotnik i szpitalik)
 Smiley
A JUŻ NA POCZĄTKU LIPCA AKWA 260L (130x40x50) Cheesy  Cheesy  Cheesy
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Duch
Man without body
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



WWW
« Odpowiedz #6 : Maj 15, 2004, 14:46:18 »

Mam takie jak w podpisie:
180l: 15krewetek amano, 8otosków, 3kosiarki, 2molinezje, 12neonów czerwonych
40l: Oranda i welon Lionhead
25l: parka Kakadu, 2molinezje
Zapisane

Pozdrawiam Norbert
AquaDesign.pl
matijasz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 150


« Odpowiedz #7 : Maj 15, 2004, 15:32:54 »

100l
4xPielęgnica Meeka (ma być para)
2xZbrojnik Niebieski
2xKosiarka
3xSynodontis
1xMolinezje

40l
2xMuszlowiec Krótki
2xNaskalnik Wężogłowy
Zapisane

Pozdrawiam
MaTiJaSz
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #8 : Maj 15, 2004, 16:36:10 »

63l - rodzina bojowników (samiec + 5 samic) oraz 2 glonojady (pewnie je oddam, bo one lubią temp. 18-23 st., a bojowniki ciut więcej Smiley )

Niestety z braku miejsca ciężko liczyć na większy zbiornik Sad
Zapisane
Rajwusek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #9 : Maj 15, 2004, 18:03:14 »

Fajne macie akwa . Tylko niektórzy macie mało rybek . 5 bojowników na takie akwa to jest mało chyba ze chcesz aby ci się rozmnożyły. Taksamo 180l i tak mało rybbek tam pływają prawie same krewetki. Ela według mnie i tak spox.  Teraz opowiem moją przygodę związana z akwarystyką. W gliwicach jest wzorcowy sklep z chorobami. Tam można było by napisac książke o chorobach ryb. Np: pyszczaki mają klesłe brzych oraz pływają przy powierzchni. Na ok. 100neonków 50 leży niezywych. Karasie i welonki są po prostu piękne każda ma przynajmniej jedną dziure na sobie. Są tam trzymane tęczanki z neonkami z pyszczakiem Maylandia Lombardoi. Stojąc przedemna kupująca dziewczynka ( kupowała rybki do swojego pierwszego akwa) kupowała wszystko jak leci. A oczywiście sprzedawczyni ówiła że ma świetny gust i wybrała rybki które do siebie pasują. Kupiła parę prętników miodowych (na etykietce pisało po prostu prętnik a gdy dziewczynka zapytała się jaki ten prętnik to gatunek sprzedawczyni powiedziała że nie wie i poleciała po inną sprzedawczynie inna sprzedawczyni po 2 min. myślenia stwierdziła że jest to prętnik z rodziny pielęgnicowatych myślałem ze wybuchne ze śmiechu) 2 neonki pyszczaka  (pseudotropheus elongaus agresywny pyszczak) 1 welonke i bojownika . kupiła akwa 20l i 1 roślinke . Gdy dziewczynka poprosiła o pokarm i powiedziała ze troche o pokarmach czytała i zaczęła mówić nazwami tetra delica lub tetra jakiś tam nie pamietam sprzedawczyni popatrzała na półke z rzeczami dla rybek nie umiejąc takich pokarmów powiedziała że taki dla rybek z oczka może być i dała jakiś ta granulat. Gdy się wtraciłem ze tak nie moze być mama dziewczynki powiedziała "to sie nie znasz ty jestes tylko dzieckiem ta pani wie wiecej od ciebie" powiedziała to patrząc na pania sprzedawczyni pomyślałem nic co mogę zrobić i poszedłem .   Następne moje przygody wyślę wam pózniej tym razem to bedą moje przygody a nie jakieś dziewczynki w sklepie. teraz juz nie chce mi się troche pisac :lol:
Zapisane
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #10 : Maj 15, 2004, 18:17:44 »

A czy rajwusku chciałbyś mieć przerybione akwa zauważ że dużo jest pielęginc a to są terytorialne rybki Smiley
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Rajwusek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #11 : Maj 15, 2004, 18:41:23 »

O co ci chodzi
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #12 : Maj 15, 2004, 19:06:32 »

Michałowi chodzi o to, że w akwarium lepiej jest mieć mało rybek niż za dużo - chyba się z tym zgodzisz ?
Zapisane
jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« Odpowiedz #13 : Maj 15, 2004, 20:00:07 »

Ja mam 60l : Smiley
15- Pawich oczek
3 - Guraminy marmurkowe
1 - Zbrojnik niebieski
2 - Molinezji
Oprócz tego kwarantannik 12l i 10l Pósty
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
Duch
Man without body
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



WWW
« Odpowiedz #14 : Maj 15, 2004, 21:15:15 »

Cytat: Rajwusek
Taksamo 180l i tak mało rybbek tam pływają prawie same krewetki.

Zauważ że to akwarium to typowy holender a one działają na troche innych zasadach niż akwaria toważyskie. Ja zmieniłem podejście do akwarystyki i dla mnie rybki są jedynie dodatkiem do roślin :wink: . Druga sprawa: mniej rybek to więcej przestrzeni życiowej. Po trzecie: ta obsada nie jest kompletna, jak narazie z docelowej obsady są tylko neony...reszta to służby pożądkowe. Docelowa obsada to 25neonów czerwonych i 10pstrążenic marmurkowych lub razbor espei.

ps. krewetki to arcyciekawe stworzenia Cheesy
Zapisane

Pozdrawiam Norbert
AquaDesign.pl
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: