Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 98
  Drukuj  
Autor Wątek: akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku  (Przeczytany 600191 razy)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #780 : Styczeń 05, 2009, 18:21:34 »

ucinać
Zapisane

Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #781 : Styczeń 06, 2009, 09:30:56 »

Rośliny zasadniczo lepiej ucinać. Ale jak chcesz się pozbyć jakiejś rośliny - to samo ucięcie może jej nie zlikwidować. W low techu (przynajmniej u mnie) rośliny mają bardzo silnie rozbudowany sysem korzeniowy i nawet po wycięciu odbijają mi cabomby, polisperma, itp.

5m-cy to już nie taki młody zbiornik, a co do stabilizacji - skoro masz takie odczucia, że jeszcze jej nie ma, to pewnie coś w tym jest. Mój zbiornik po 3 miesiącach był w pełni stabilny, ruszyły ostro wszystkie rośliny które rosną do dzisiaj, te które stały (kryptokoryny) stoją do dzisiaj... tracą stare liście w o miejsce pojawiają się nowe ale masa rośliny się nie zwiększa. Naljepiej rośnie żabienica, trawy i heniek. Z heńkiem mam problem bo nawet wyrwany z korzeniami ciągle odbija na pierwszym planie...
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
wulo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 211


« Odpowiedz #782 : Styczeń 07, 2009, 08:32:50 »

No tak, ale korzenie zostają w podłożu i z czasem gniją, więc nie wiem czy to gnicie szkodzi podłożu, czy pomaga. Tego nie jestem pewien.

Jeśli chodzi o podmiany wody, to faktycznie bez podmian zbiornik funkcjonuje lepiej, znacznie lepiej. Potasu na razie nie dodałem. Jeszcze poczekam.
Natomiast okrzemki oblazły mi korzeń w większym stopniu i jeszcze panoszą się po zbiorniku tu i tam.

Pistie rosną pięknie po zwiększeniu ilości pokarmu i wyeliminowaniu podmian. Jestem pod wrażeniem. Reszta roślin również lepiej.
Jedynie ten korzeń pokrył się okrzemkami. Wygląda nieładnie.

Woda jest klarowniejsza.
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #783 : Styczeń 07, 2009, 11:58:44 »

generalnie gnijące w podłożu korzenie roslin je użyźniają dodatkowo a wiadomo że w baniaku nie nawożonym do toni wody podłoże się z czasem wyjaławia. dlatego się je zostawia.  proces taki jesd długi oczywiście i nie dzieje się to z dnia na dzień.
Zapisane

mlody_et
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 92


melex? jaki melex?jeden kiełbas i dwa bułki prosze


« Odpowiedz #784 : Styczeń 08, 2009, 08:45:11 »

a małę pytanie, jaki produkt zawiera potas? bo chce kupić wrazie niedoboru w moim LT i nie zabardzo wiem za co sie złapać dobrego.
Zapisane

Co nas nie zabije to nas wzmocni...
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19156.new#new

gg: 2947862
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #785 : Styczeń 08, 2009, 08:54:57 »

Z gotowców np:
- Aquapotas
- PG Macro (w także fosfor i azot)

A do zrobienia samemu proponuję kupić proszek K2SO4 i rozrobić w wodzie destylowanej. Jak i ile rozrobić żeby podnieść poziom potasu o ileś tam: http://pomoce.akwahobby.com/kalk_chem.php
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #786 : Styczeń 08, 2009, 17:22:44 »

A do zrobienia samemu proponuję kupić proszek K2SO4 i rozrobić w wodzie destylowanej.
Tylko gdzie go kupic (nie liczac Allegro) ? ? ?
Zapisane

piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #787 : Styczeń 08, 2009, 19:22:48 »

Ja kupilem na allegro, od uzytkownika mac73x czy cos takiego. Czysty K2so4. Naprawde dobry, w dobrej cenie.
Zapisane

Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #788 : Styczeń 09, 2009, 10:48:54 »

Ja kupowałem wcześniej też u niego (mac'a) na allegro, ale udało mi się trafić na aukcję kogoś kilka ulic odemnie i za grosze kupiłem kilo k2so4  Wink
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #789 : Styczeń 09, 2009, 11:20:32 »

i za grosze kupiłem kilo k2so4  Wink

no to masz bratku zaczątki profesjonalnej hodowli warzyw albo jagód. z taka ilością możesz smiało zaczynać  Wink
Zapisane

christopher93
Zainteresowany
**
Wiadomości: 81


Krytykować łatwo, tworzyć trudno...


« Odpowiedz #790 : Styczeń 11, 2009, 01:40:31 »

Mam takie pytanie która, a mianowicie: Która ziemia jest lepsza- najzwyklejsza ze sklepu czy ukopana z kretowiska?
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #791 : Styczeń 11, 2009, 09:36:24 »

to jest sprawa bardzo dyskusyjna - ziemia ze sklepow moze zawierac skladniki nawozowe nietolerowane w akwarystyce, a ziemia z "kretowiska" moze byc pelna roznosci chorobowe tez nie pozadane w naszym zbiorniku
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #792 : Styczeń 11, 2009, 14:33:41 »

a ziemia z "kretowiska" moze byc pelna roznosci chorobowe tez nie pozadane w naszym zbiorniku
jakich chorób i dla kogo szkodliwych ryb czy roslin ??

szczerze mówiąc to nie mam pojęcia czym sie ryba może z takiej ziemi zarazić  Grin
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #793 : Styczeń 11, 2009, 18:46:49 »

pasozytami i innymi ustrojami - tak samo jak wielu doswiadczonych akwarystow pisze nie uzywac wody ze stawow itp. z tych samych wzgledow
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #794 : Styczeń 11, 2009, 19:12:20 »

Prawda jest taka że nie ma się co głowić i kombinować, najlepiej wziać pierwszą lepszą ziemię z brzegu, do jakiej mamy najbliżej .... I tak żadna nie będzie idealna  Roll Eyes
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 98
  Drukuj  
 
Skocz do: