Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Nawozy dla roślin  (Przeczytany 9577 razy)
GP
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 279


« : Październik 30, 2003, 08:55:40 »

Jakich używacie nawozów i co polecacie. Czytałem na stronie www o konkretnym nawozie do do kwiatów z powodzeniem stosowanym w akwarystyce, a cena bez porównania. Są to przecież te same pierwiastki, tylko chyba bałbym się , że ryby to nie polubią.
Zapisane

375 l. 6x36 W, CO2, 20xRasbora Klinowa, 4x Neon Inessa, 6x Barwieniec Czarny, 6xDanio pręgowane, 3xKirys Spiżowy, 2x Kosiarka, 2x Glonojad, 2x Molinezja
Ozi
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #1 : Listopad 05, 2003, 19:36:15 »

Spróbój TetraPlant Crypto-Dunger lub TetraPlant PlantaMin (bardzo dobry - wypróbowałem), albo jakieś tabletki zawierające żelazo (umieszczasz je w podłożu. Niestety co do nawozów do kwiatów doniczkowych pierwszy raz z tym się spotykam
Zapisane

Ozi
Goojasek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #2 : Listopad 05, 2003, 20:32:18 »

ja bym tych do kwiatów nigdy nie wlał do akwa, w nich sąróżne inne swiństwa niż tylko pierwiastki.ja używam tych z tetry
Zapisane

gg 2299553
www.holenderskie.aip.pl i www.holenderskie.aip.pl/forum/ - Kopalnia woedzy o roslinkach !!Zapraszam
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #3 : Listopad 05, 2003, 20:59:39 »

Ja używam właśnie nawozu "doniczkowego" jest to Bio-florin firmy Tropical, nawóz wieloskładnikowy, bardzo dobry i tani (3zł. za 200ml) wstrzykuje go pod korzenie oraz kropelkuje po akwarium (dla pływających) trzeba uważać bo nawdyżka jest bardzo chętnie wchłaniana przez glony które po tym moga szaleć, rośliny rosną znakomicie, amazonka w ciągu 2 miesięcy urosła z 10cm wiechcia z dwoma liścmi do 55cm rozłozystej rośliny.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #4 : Listopad 05, 2003, 21:00:21 »

ja używam sera florena i rośliny rosną jak na drożdżach.
Zdecydowanie odradzam preparaty nieakwarystyczne. Nikt nie gwarantuje że nie zawierają szkodliwych składników.
Zapisane

gg:1384140
GP
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 279


« Odpowiedz #5 : Listopad 08, 2003, 13:31:38 »

Gdzie mogę kupić ten Bio-Florin Tropical'a?
Zapisane

375 l. 6x36 W, CO2, 20xRasbora Klinowa, 4x Neon Inessa, 6x Barwieniec Czarny, 6xDanio pręgowane, 3xKirys Spiżowy, 2x Kosiarka, 2x Glonojad, 2x Molinezja
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #6 : Listopad 08, 2003, 13:45:55 »

Poszukaj w kwiaciarniach, u mnie już sie kończy, będe musiała poszukać w innym sklepie.
Jest to nawóz używany w bodajże wrocławskim lub krakowskim akwanarium więc bez obaw można go używać w domowych akwariach, po nim moje kryptokoryny podrosły do żadkich rozmiarów ponad metra (normalnie osiągają max. 60-80cm)
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
GP
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 279


« Odpowiedz #7 : Grudzień 13, 2003, 10:26:43 »

Jeszcze raz pytanie do Sarmik.
Jak dawkujesz Bio-florin Tropical'a. Ile powienienem wlać z Twojego doświadczenia do 200l. Nie chciałbym mieć znowu plagi glonów, bo jest w tej chwili czyściutko, ale jednocześnie rośliny przestały rosnąć.

PS. Długo szukałem tego nawozu i w końcu znalazłem. 2,50 za 200 ml. W akwarystycznym płaciłem 3,80 za 30 ml - też Tropicala, a myślę że to jest to samo, tylko nazwa "do kwiatków" i "do akwarium".

Pozdrawiam
Zapisane

375 l. 6x36 W, CO2, 20xRasbora Klinowa, 4x Neon Inessa, 6x Barwieniec Czarny, 6xDanio pręgowane, 3xKirys Spiżowy, 2x Kosiarka, 2x Glonojad, 2x Molinezja
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #8 : Grudzień 14, 2003, 10:11:50 »

Moje zielicha karmie wstrzykując około 0,5ml. pod mniejsze a 1ml. pod korzenie większych okazów. Nawoże co tydzień po podmianie wody, mam teżż troche roślin pływających więc zakraplam troszke płynu u wyjścia filtra.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #9 : Grudzień 14, 2003, 19:34:53 »

Ja stosuję TMG + Tetra PlantaMin + K2SO4.W najbliższym czasie zamierzam zmienić TMG na Symfonię (tańsza a równie skuteczna)
Zapisane


385 l - dyskowce
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #10 : Grudzień 27, 2003, 19:18:28 »

Sarmik a jak twoje ryby reagóją na ten nawóz? Czy mogę go wstrzykiwać go zaraz po założeniu akwa (chcę wpuścić rybki do akwa z rozwiniętymi roślinami)
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #11 : Grudzień 27, 2003, 19:34:33 »

Cytuj
Sarmik a jak twoje ryby reagóją na ten nawóz?


Bardzo dobrze wręcz nie pokazują żadnej różnicy w zachowaniu.

Cytuj
Czy mogę go wstrzykiwać go zaraz po założeniu akwa

Jasne! To jest wręcz wskazane wnowym świezym zbiorniku niema żadnych składników pokarmowych dla roślin trzeba je dostarczać ale wstrzykuj mniej bo w tym wypadku mogą pokazać sie glony.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #12 : Grudzień 27, 2003, 20:02:24 »

Aha dzięki. Będe go pewnie używał bo jest tani, oraz dlatego, że moja mama go używa do roślin więc będe jej podbierać Cheesy
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #13 : Styczeń 02, 2004, 15:32:54 »

Ja używam AQUA PLANEt B i szczerze nie wiem czy jest to dobre...
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
mcrobson
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72



« Odpowiedz #14 : Luty 23, 2004, 00:38:28 »

Mam pytanko jaki nawóz stosować do akwa o poj 30l gdy roślinkom liście robią się brązowe. Jak często go stosować i dodam że wolał bym dodawać go do wody
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: