Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nawozy dla roślin  (Przeczytany 9578 razy)
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #15 : Luty 23, 2004, 08:37:16 »

Caluśkie brązowe? Czy brązowieją stare liscie czy te które dopiero wyrastają i wyrastają właśnie brązowe? Co sie potem z nimi dzieje, czy obumierają gnijąc i zmieniajac kolor na czarnya potem ginąc czy nadal trwają ? Czy brązowe są całe czy tylko na obrzerzach lub końcówce, a moze mają tlko brązowe plamy ? czy są brązowe czy raczej czerwone? Czy stosujesz co2? Jakie oświetlenie do tego 30L ?
Podaj gatunki jakie amsz w akwarium i jakim gatunkom brązowieją liście.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
mcrobson
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72



« Odpowiedz #16 : Luty 23, 2004, 10:45:04 »

Roślinki z którą mam problem niestety nie potrafię zidentyfikować na 100 % ale wygląda jak Vallisneria americana (natans) (Nurzaniec amerykański) . Liście brązowieją na końcówkach są to liście zarówno stare jak i te młodziutkie. Są zdecydowanie brązowe wyglądają na obumierające. Oświetlenie w postaci światła dziennego nie bezposednio na aqwa plus świetlówka. Co2 nie stosuje te aqwa ma jakieś 3-4 tygodnie i jeszcze nie robiłem pomiarów wody.  W aqwqa  są także kabomby i moczarki i znimi nie mam problemów.
Zapisane
HaliBut
Zainteresowany
**
Wiadomości: 93


« Odpowiedz #17 : Luty 23, 2004, 16:35:04 »

Mój nurzaniec też był brązowy a teraz jest przezroczysty :oops:  Niewiem od czego to zależy może za mało żelaza. Ja używam nawóz tropicala aqua-plant B ale chcę jeszcze kupić jakiś nawóz z żelazem. A jeszcze jedno zauważyłem że kiedy podaje małe dawki codziennie roślinki wyglądają dużo lepiej niż kiedy dawałem jedną dużą dawkę na jakiś czas.
Zapisane

Carpe diem Smiley
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #18 : Luty 23, 2004, 21:14:31 »

mcrobsonie może to być brak potasu lub za słabe oświetlenie. Jakiej świetlówki tam używasz? Jaka jest jej moc i jaka jest pojemność akwarium. generalnie czy nawozisz akwa i czym?
Halibucie: Jeśli brakuje Ci zelaza to zastosuj ferro-aktiv Tropicala.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
mcrobson
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72



« Odpowiedz #19 : Luty 23, 2004, 22:52:34 »

W tygodni sprawdze potas w akwarium. Mam nadzieje że wszystko wróci do normy. Dziękuje za rady
Zapisane
juras
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #20 : Luty 24, 2004, 08:13:40 »

Cytat: Sarmik
Moje zielicha karmie wstrzykując około 0,5ml. pod mniejsze a 1ml. pod korzenie większych okazów. Nawoże co tydzień po podmianie wody, mam teżż troche roślin pływających więc zakraplam troszke płynu u wyjścia filtra.

 
Chociaż tak późno się odzywam ale mam pytanie do "Sarmika"
nawóz o którym piszesz jest koncentratem czy przed wpuszczeniem do akwa rozcieńczas go (w jakim stosunku) czy wstrzykujesz ten 1ml. jako koncentrat? Pozdrawiam juras.
Zapisane

"Milczenie jest często najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz powiedzieć"
juras
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #21 : Luty 24, 2004, 11:31:24 »

Dziekuje za szybką odpowiedź. Cheesy
Zapisane

"Milczenie jest często najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz powiedzieć"
GP
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 279


« Odpowiedz #22 : Luty 24, 2004, 12:36:40 »

Potwierdzam również ,
... że wstrzykuje 1 ml pod korzeń - za jej namową też tak robię
... i że jest kobietą (wiem ze słyszenia, a dokładniej z pisania, bo nie widziałem).
Coś się nie tak dzieje. Ludzie mają problemy z rozróżnianiem płci, a może im wszystko jedno?
Zapisane

375 l. 6x36 W, CO2, 20xRasbora Klinowa, 4x Neon Inessa, 6x Barwieniec Czarny, 6xDanio pręgowane, 3xKirys Spiżowy, 2x Kosiarka, 2x Glonojad, 2x Molinezja
juras
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #23 : Luty 24, 2004, 13:10:51 »

Dzięki za odpowiedzi. Ja nikogo się nie pytałem czy jest kobietą.
a zwracałem się do niej bez osobowo. Pozdrawiam. Cheesy
Zapisane

"Milczenie jest często najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz powiedzieć"
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #24 : Luty 24, 2004, 20:45:31 »

:wink: witam, może to moja wina bo co niektórzy dobrze rozróżniają "płciowość" mojego nicku. Sarmik to po staronordycku wilk :wink:

P.S takie małe ale, nurzańce nie lubią temperatury powyżej 24 stopni, "rozpuszczają" sie wtedy.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
juras
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #25 : Luty 25, 2004, 16:45:01 »

Cheesy
Zapisane

"Milczenie jest często najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz powiedzieć"
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: